Clarvazatorii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

Exista si cine ii cunoaste sa ii pretuiasca!



nu prea sunt de acord. mie una nu mi-ar placea sa mi se spuna despre ce mi se va intampla in viitor.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

quote:
Originally posted by anca_vlad

Exista si cine ii cunoaste sa ii pretuiasca!



nu prea sunt de acord. mie una nu mi-ar placea sa mi se spuna despre ce mi se va intampla in viitor.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor




...nici ce a fost in trecut???

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Mai degraba, in ceea ce ma priveste, as vrea sa-mi lamureasca unele lucruri din prezent...Viitorul nu vreau sa-l stiu...ce-ar fi daca as afla ca se va intampla ceva groazic peste doua luni, de exemplu?? Cum as putea eu sa traiesc pana atunci? In ceea ce priveste trecutul...a trecut! Nu se mai intoarce! Numai prezentul conteaza si nimic altceva. In prezent trebuie aranjate sau lamurite niste chestii.
Eu una cred in clarvazatori si chiar mi-as dori sa intalnesc unul...adevarat. Numai ca sunt si foarte multi sarlatani...e greu sa dai peste unul adevarat.

quote:
Originally posted by april

quote:
Originally posted by Ramonika

quote:
Originally posted by anca_vlad

Exista si cine ii cunoaste sa ii pretuiasca!



nu prea sunt de acord. mie una nu mi-ar placea sa mi se spuna despre ce mi se va intampla in viitor.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor




...nici ce a fost in trecut???

Andrada



_Ella, Emma & Matei

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

quote:
Originally posted by b.nica


daca sunt persoane care au avut experiente ciudate, le invit sa-si impartaseasca experientele.



Eu fac parte din categoria celor ce nici crede ,nici nu crede prefera sa nu se gandeasca la lucruri de-astea.
In primavara asta insa,mi-a fost dat sa traiesc o treaba oarecum halucinanta.
Eram in sala de asteptare la un medic,impreuna cu alti pacienti .Eram eu si fiica mea ,plus alti vreo trei patru batranei.

La un moment dat a aparut un batranel scund,rotunjor de tot,se sprijinea intr-un baston.A dat buna ziua s-a asezat pe unul din scaunele din sala de asteptare si ne privea.
Nimic neobisnuit pana aici.

Eu vorbeam cu fiica mea romaneste si am mari dubii ca ar fi inteles despre ce vorbim.Oricum eram la endocrinolog treaba ce n-avea nimic de-a face cu "descoperirea" batranelului.Eu am pe ambele antebrate cam la trei degete distanta de incheietura ,cate un nodul mic de marimea unui bob de mazare,seamana cu chistul sinovial ,invizibile la suprafata pielii dar le simt la pipait.

La un moment dat cu un zambet larg pe fatza ,batranul imi spune in dialect sa ma apropii.Eu nu inteleg dialectul local,fiica mea insa intelege destul de bine dialectul, si-mi spune ca batranul doreste sa ma apropii de el si sa-i dau bratul.
Am crezut ca batranelul are dificultate sa se ridice de pe scaun si m-am apropiat de el cu gandul sa-l ajut.
Cand m-am apropiat de el mi-a insfacat antebratul cu o forta de care nu as fi crezut ca e capabil.Aveam o bluza de bumbac cu maneci lungi.Cu o mana ma tinea,cu cealalta mi-a presat degetele pe chist si a inceput sa apese si sa maseze chistul ala cu putere.Ma durea ingrozitor,dar in ciuda faptului ca trageam sa scap din prinsoarea lui nu am reusit.
I-a spus fiicei mele ca am...nu a inteles nici ea ce anume si apoi mi-a dat drumul.
Mi-am pipait antebratul drept si chistul nu mai era acolo!!!
Mi-a spus ca ar trebui sa fac acelasi lucru si cu chistul de pe antebratul stang si sa fac aplicatii cu ulei de masline.
S-a ridicat si a plecat.Am ramas atat de uimita ca nici buna ziua nu i-am mai dat,ma uitam la fiica mea ,ea la mine si ne intrebam de unde a stiut batranul ala ce am eu pe antebrat si-n timpul asta el a disparut in multimea de pacienti de pe coridorul din apropiere.Totul s-a intamplat atat de nu gasesc un cuvant altul decat ireal si chiar daca el se misca greu ca sa se ridice de pe scaun nu i-am pus intrebari.Imi pipaiam antebratul sa caut nodulul disparut.


Lumea din sala de asteptare a asistat ca la cinema la toata scena ,toti ma intrebau daca-l cunosc pe batran si de unde a stiut ce am eu.Pai eu de un' sa stiu? Nici asistentul nu stia cine-i si cu ce treaba venise batranul pe-acolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

maru povesteste ca si eu sunt curioasa.
Exista?



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune


sincer, aida, nu pot sa povestesc f multe, dar ei sunt testati de 2 tipi intr-un show live: unul e un magician de profesie, gen Coperfield, celalalt e Ulrich, parca asa il cheama, a fost celebru prin anii 90
cel mai recent: cere ca sala sa doneze un dolar, ii pune pe toti intr-o cabina, gen telefon, baga o vedeta acolo, da drumul la aer, vedeta prinde o singura bancnota. Ma devreme in spectacol, tipa alesese 8 sau 10 carti de joc, nu mai tin minte cate. Intorc cartile de joc, si nr pe care il citesc este nr de pe bancnota. Mai mult, in ziar, cu o saptamana inainte el postase un anunt pentru editia din ziua respectiva in care spunea acel nr, plus niste raspunsuri pe care le-a dat vedeta atunci la repezeala.
A mai fost unul cu cutite si altul cu serpi, brrrrrrrrrrrrrr

Doamne'ajuta!

POZE

Mergi la inceput