Inseminare (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

andriushca, va urmaresc! Tin pumnii ! Poate-poate...


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

felicia, saru`mana. tu ce mai faci? ce planuri ai? nu prea ai mai scris pe la FIV, nu?

andreea

ZOZOLINA

COUNTING THE DAYS

"Eram multumit ca puteam da un raspuns prompt si am raspuns. Am spus ca nu stiu!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Buna fetele,

Bine v-am gasit, ce mai faceti voi?
Eu va citesc din umbra, ma rog pentru fiecare din voi sa aveti bebe cat mai repede posibil, stiu cat doare asteptarea si dezamagirea luna de luna.
Eu sunt bine, am greturi cand mai puternice cand mai usoare, am observat ca in masina nu am nici o greata, cred ca-i place lui bebe in masina.
Am reusit sa ma inscriu la clinica unde am facut inseminarea, ei au maternitate, tot ce trebui, cu toate ca e departe de noi, o sa mergem cu vreo 2 zile inainte de data nasterii la hotelul clinicii.
E super, clinica are hotel in maternitate, in caz de incepe showul sunt pe loc ma transporta automat in sala de nasteri.
Bebe a crescut, luni am fost la ecograf, medicul se uita pe monitor la bebe, sotul si el se uita pe alt monitor(nu se lasa sotul langa mamica,el sta la biroul medicului), vorbeau oamenii linistiti de bebe, iar eu nu vedeam nimic, era inchis monitorul la mine, mai aveam putin si tipam, pana au inteles ei ca eu nu vad nimic, nu stiau cum sa deschida monitorul, cica medicul: vai Nati, noi aveam petrecere aici si nu te-am invitat si pe tine.

r33a,si acum ca o barfa la cafea, nu trebui sa ma luati in serios, in 2003 am intrebat pe cineva din Brasov cand si cati copii vom avea, mi-a spus ca doi, primul baiat, al doilea fetita, voi ramane insarcinata intr-o data de 10, asta insemnand in 10 zile, 10 saptamani,10 luni, sau luna octombrie(a 10 luna din calendar).
Nu v-as dori ca cineva sa va zica asa ceva si voi sa credeti in data cea mai apropiata se va intampla ceea ce va doriti, nu ma intrebati cum eram dupa cele 10 luni, la pamant ca nu se intamplase ceea ce mi-a spus.
Dar uitandu-ma acum in urma, persoana respectiva mi-a spus si de luna a 10 din calendar, adica octombrie, nu si peste cati ani in luna octombrie, atat vedea atat mi-a zis.
Iar acum, am ramas insarcinata in luna octombrie, coincidenta sau nu, orice ar fi,eu sunt multumita, ce mai conteaza acum.
O alta chestie, asta mama mea s-a tot interesat ce sa faca ea sa ma ajute sa avem un bebe, si asa din vb in vb cu lumea, preoti, calugari, i s-a spus sa tina post 40 de zile, sa dea pomelnic de santate pt mine si sot, si inca un fel de pomelnic numit liturghii de iertare pt mine tot pt 40 de zile. A tinut ea post, ca eu nu pot tine post, cand eram copila tineam toate posturile din an, acum sa ma platesti ca nu pot.
A terminat postul de 40 de zile pe la mijlocul lui septembrie anul acesta, noi am facut inseminarea pe 28 septembrie, si in octombrie pe 14 aveam testul pozitiv.
Imi place sa cred ca cel de sus a avut un cuvant de zis, si isi terminase concediul si s-a intors la munca si mi-a aprobat si mie cererea pentru bebe, oricum noi ii multumim din suflet, tocmai de aceea sotul s-a decis sa treaca la ortodoxi, si in decembrie se boteaza crestin.

Stiu cat e de greu sa astepti, nu ma intrebati cate certuri am avut cu cel de sus, il faceam in fel si chip,dar mereu imi ceream iertare de la el, dar trebuia sa ma inteleaga ca nu mai puteam, ca ma lasa rabdarea, dar niciodata nu m-am indoit de credinta mea si vointa lui.
Eu l-am rugat pe fratele meu care este preot, sa il roage pe cel de sus sa va indeplineasca dorinta, nu conteaza ca nu va stiu numele de botez, gandul si energia circula acolo unde trebui.

Va pup, va doresc credinta si rabdare.
Sanatate multa!

Scuze de eventualele greseli, is in mare graba, dar am sa mai intru sa mai vb.



Poze
Animalutele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata!
Andreea ce faci, sper ca nu au venit "musafirii" nepoftiti!
Iti tin pumnii sa nu mai vina 9 luni de-acum incolo!


toate fetele si va doresc numai reusite!

Ioana
poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Si eu,si eu tot din umbra...ca inseminare nu fac.

Dar in schimb fac galerie fetelor si trimit ganduri bune catre voi.

Hai Andreea

Mult noroc tuturor!


ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

dragele mele si de aici si de la alte subiecte, buna dimineata!

din pacate mi-a venit azi-noapte. ciudat ca nu m-au durut sanii deloc, mai ales ca inainte cu o saptamana de CM ma dor rau pe laterale, nici nu pot sta pe ei, nici nervi nu am avut cu o zi inainte, nici dureri de cap, astea formand sindromul premenstrual la mine.
si am sperat. azi dimineata cand m-am trezit m-am simtit un pic uda si... venise, un pic bejuliu. nici acum nu e mult si nu e rosu, dar nu mai am nicio speranta, se va transforma incet in rosu azi si asta a fost si luna asta.
nu sunt foarte suparata, pt ca stiu ca doar o minune ar face sa se intample natural.
doar un pic mi-e ciuda, ca m-a pacalit la simptome. poate si-a dorit sa scape si el de data de 13 in care venea de cateva luni, asa ca a intarziat pana in 14 dimineata.

Nati, ma bucur ca ai mai venit pe aici, am intrebat de tine! foarte interesante povestile tale, cineva mi-a "ghicit" si mie odata ca ma maritam in "3 boabe" (ani, lunii, data de 3, etc). sincer nu mai stiu cand a fost, in orice caz demult, eram nemaritata si nu am tinut minte sa verific daca au fost 3 ani totusi, cu alt 3 nu are legatura.
multumim pt gandurile tale si pt faptul ca te rogi pt noi.
sarcina usoara in continuare si multa sanatate!

pup la voi si sperati in continuare ca aveti de ce!!!!


andreea

ZOZOLINA

COUNTING THE DAYS

"Eram multumit ca puteam da un raspuns prompt si am raspuns. Am spus ca nu stiu!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

andre si pe mine ma chinuie de 3 zile,imi curge doar cate o picatura maroma gandeam ca maine e ziua sotului meu si poate ii fac cel mai frumos cadou dar...........m-am saturat ma simt groaznic ca nu pot sa-i daruiesc un bebemai ales ca face 36 de ani.poate ne ajuta d-zeu la anul!andre ia si tu extract de mugur de zmeur,au am inceput sa iau si nu ma mai doare un ovar si face bine pt mai multe!e cel mai nasol cand speri pana in ultima clipa
nati,super povestea,concidenta sau nu,nu mai conteaza,sa fii sanatoasa!sa ai un bebe frumos!!!!!
va pup pe toate si mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

lara, la multi ani, sa-ti traiasca sotul! nu ai fost curioasa sa faci un test?
pt ce e bun extractul de mugur de zmeur? (eu nu am dureri mari la CM, mai mult o jena si o slabiciune)

andreea

ZOZOLINA

COUNTING THE DAYS

"Eram multumit ca puteam da un raspuns prompt si am raspuns. Am spus ca nu stiu!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

andre e bun pt:fibron uterin,chistulete care apar dupa stimulari(mie imi aparuse pe ovarul drept si ma durea,dupa doua saptamani nu ma mai doare),tulburari de menopauza!se mai poate lua si cu extract de coacaze negre!marrina de la fiv a avut un chist si i-a trecut ,asa am citit!
multumesc de urari!la fel si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

IOANA 76 CE AI FACUT CU FIV-UL????????CA AM PIERDUT FIRUL!SPER SA FIE BINE!TE PUP SI SA FIE BEBEI

Mergi la inceput