ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-23

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Am probleme cu netulAsa ca nu mai intru.Cristy pana isi fac prezenta trebuie sa speri.Ai motive:esti curatata bine de endo,ai fost la monitorizari,s-a spart foliculu'.Incearca neste nospa.La mine nu au efect.Dar alea sunt acceptate in sarcina.Imi pare rau iubita si sa stii ca durerile pot sa de-a confuzie.Doamne da-i sa fie totusi cu ochisori si sa termini cu chinurile!
Clar nu ma simt bine.Apas aiurea pe taste.Trebuie sa ma corectez de zeci de ori ca sa ma intelegeti.Vorbim maine.
Lilisor nu te-am uitat.Deseara daca-s ok vorbim.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

fetelor, am inceput saptamana super prost, cu serviciul, eu de cand am ramas gravida si s-a aflat, am numai probleme
si sincer sa fiu nu m-as fi asteptat, avand in vedere ca seful meu imi e si nas de cununie, si suntem si prieteni de familie, etc. nu ca n-as stii ca e branza pe bani, dar nici nu i-am dat motive sa se planga vreodata, in fine.
cu hormonii de sarcina cu tot, cert ca ca ultimele 2 saptamani am fost super depresiva si azi, mi-au pus capac.

vroiam doar sa va zic ca bebe e bine, cu cateva zile mai mare, am terminat cu tratamentul de sustinere si am fost upgradati la eco abdominala. bebe dormea la inceput, spre marea mea nemultumire, ca vroiam sa-l vad miscandu-se. in schimb s-a trezita la un mom dat si a inceput sa tzopaie, la care sotul se uita stramb la tutu si zice: pai ce faceti domnul dr., l-ati trezit?si dupa ce-am iesit din cabinet mi-a reprosat ca de ce facem atatea ecografii si nu lasam copilul linistit, ce-i aia sa-l scoale din somn saracu...de parca are multe alte activitati in burtica...
cam atat, va mai scriu cand imi revine buna dispozitie,
va pup


a venit toamna...cu un bebe!!!
11+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

lucia, multumesc de urari, tu intotdeauna esti draguta cu toate lumea, eu sper ca dumnezeu sa dea cate un bebe la fiecare dintre, te pup si vb. maine
ralu,, hai nu mai fi suparici, gandeste-te ca oricate probleme ar fi, nu poate fi atat de rau... ca doar ai bebic in burtic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

M-au apucat toti nervii de pe lume !!!!
am primit acum telefon de la MNL sa imi spuna ca Ron-El nu mai vine in tara pe 25 nov asa cum era programat si ca vine in 9 decembrie, deci totul se amana pana atunci ... ca eu sa continui cu cate jumatate de fiola de Diphereline pana duminica cand o sa ma sune iar sa-mi spuna ce facem mai departe.
Mi se pare atat de aiurea !!! Bag hormoni in mine degeaba ?? Si asa nu suport D asta, acum mai aflu ca l-am facut si degeaba..
Imi vine sa plang de nervi !!! La cat de optimista eram parca mi-au dat cu ceva in cap acum ...


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

ce magari, pai si asta inseamna sa-ti prelungeasca tie tratamentul hormonal pana vine acel domn in tara? ca imi inchipui ca nu poate fi intrerupt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

boo...am citit si la fiv...offf...asta e doar sa nu stai tu calma,
sincer, nici eu nu cred ca-i problema sa prelungesti inhibarea, dar ca sa stai tu linistita, nu vrei sa mai ceri niste pareri?nush, la dr. din canada, la altcineva de pe la noi...sincer, eu cred ca nu e prima data cand se intampla ca RON EL sa traga chiulul, deci probabil s-au mai intalnit cu asemenea situatii.
hai ca stii ca de obicei lucrurile care par ca au cele mai multe hopuri, pana la urma se termina cu bine
si mai pune motto-ul ala cu vizualizatul
fetelor, eu tot in butoi, ma mananca undeva sa-mi dau demisia[:d]. si ma jur ca nu-s hormonei de gravi, chiar e naspa situatia



a venit toamna...cu un bebe!!!
12+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna seara iubitele!
Intru un pic,cred ca sunt racita dar se manifesta tare aiurea.
Cristy voi toate sunteti minunate!
Boo vezi ce faci.Chiar nu stiu ce sa zic.Mai cauta pareri de la alti doctori sa vezi.Oricum cred ca inhibarea in sine nu poate sa-ti faca rau la endo,nu?Imi pare rau iubita.
Ralu bestial sotul tau!Si dr ce a spus? Legat de ce spui stii ca poti rezolva problema altfel,nu?Tu ai dat notificare scrisa ca esti gravi?Daca nu si ai mers pe mana ca sefu-i nasu' rau ai facut.Sa aduci si sa ti-o inregistreze.Iar apoi poti sa-l ...sa danseze cum ii canti tu.Eu sunt muscata si cu sefi si cu neamuri....Bun.Ideea e ca poti sa-i bagi la concedii medicale cu cap in asa fel incat sa-ti fie tie bine.Intereseaza-te.Nu da cu piciorul daca nu ai unde merge sau nu-ti poti plati singura asigurarea.Trebuie sa ai continuitate ca sa beneficiezi de indemnizatia de crestere a copilului.Si crede-ma chiar daca nu intentionezi sa stai 2 ani acasa ce-i in mana nu-i minciuna.Pana cand crezi ca tre' sa mergi iar la lucru e bine sa ai un fond pe care sa te bazezi.Banii in plus nu strica si este dreptul tau oferit "cu darnicie"de tara asta pentru incurajarea natalitatii.Cantareste ce ti-am spus si sa nu uiti ca in afara de tine,sot si mai ales copil restul sunt...povesti!Dar chiar poti sa-i dai peste trompeta!Decat sa plangi tu mai bine sa planga ei
Lilisor eu intru on line.
Clar nu a fost ziua buna.Toate suntem cu botic...
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Din nou z1...Mi-e din ce in ce mai greu...Peste trei zile incep cu closty si imi iau concediu ca sa ma pot duce la monitorizari.Nu mai suport!!!
Ralu, sa nu faci prostii...Nu poti renunta la serviciu acum,decat daca stii ca ai unde te duce in alta parte...Dar daca zici ca seful e si nasul...mi se pare ciudat sa se comporte urat,pt ca banuiesc ca stie si cat te-ai chinuit ca sa obtii sarcina aceasta...
Lipsesc doua zile.Plec la Sibiu.O sa-mi fie dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

lucia, pup fata draga, mai lucia da tu esti cons. jur.
aerlilian, eu cred ca cel mai bine ar fi sa renunti la lupta asta contra cronometru, nu cred ca te va ajuta cu ceva si nici nu-ti va aduce nimic bun, doctorul ti-a spus ca esti bine acolo in burtica, deci este doar o chestiune de timp pana se va intampla, in timp ce tu iei closty pentru stimulare, eu nu stiu ce sa fac ca sa nu mai creasca foliculii aia atat de mari, pregnyl faci?

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucia...te invit la un ceiutz cald cu lamaie, asa ca intre mucoasa
Boo... de ce nu incerci si alta parere, un alt medic, ai atatea posibilitati in Buc. E frustrant stiu, dar incearca sa gasesti alt doctor si-i povestesti ce tratament faci si poate se bazeaza pe el, pupici multi sa ridic moralul la fata frumoasa, o sa fie bine
Ralu... nu cred ca-i prea indicat sa-ti dai demisia, atata timp cat l-ai instiintat in scris cu numar de inregistrare ca esti gravi nu poate sa-ti faca nimic, i-ati un cm si stai linistita pana se mai calmeaza apele, nu merita, prioritatea nr. unu este bebicul, nu uita asta.
Arlilian... incearca sa nu te mai stresezi, eu luna acesta am facut stimulari dar nu m-am stresat am si uitat ca fac tratament, nu stiu daca o sa fie vre-un rezultat, dar am psihicul curat si asta ma ajuta mult.
Cristy.. eu fac si pregnyl, ajuta mult la spargerea foliculilor.
Ma retrag acum, noapte buna sa visati frumos prietene dragi





am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput