Mamici de Martie-Aprilie 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Clau in timp ce citeam fraza asa:"Zoze,chiar asa, tu de ce ne tragi teapa si nu ne arati burtica lu' bebe? Hmmm? Ia zi???" mi-a tras BB un ditai shutul!!Cred ca ma certa si el!!Hai-PROMIT!!-ca we asta fac poze la burtica si vi le arat,da?!!



Ela.. in 21 sapt. cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Desi nu stau cu voi pe crengutza, mai vin si eu din cand in cand pe aici, caci la voi e cea mai mishto atmosfera..plus ca aici o am pe Zoze a mea draga ..pe care venii sa o cert ca nu ne arata burticosul!!!

Deea12+ , www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Deea poti sa vi chiar mai des la noi pe crenguta.Esti binevenita si sunt sigura ca toate randunicile ar fi bucuroase

BURTICA
mami,tati si Alexia
bebe2



Nicol15+ si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Da olugutza...o cunosc pe carminabulina.
Este sora mea si mihnea este nepotelul meu
Chiar aseara m-a intrebat Ioana daca sunt la mamici cu tine

15+ Vlad Alexandru
http://bd.lilypie.com/yq3Fp3.png


http://community.webshots.com/user/ursuleata14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Nicol, promit ca voi veni mai des, nu de alta da chiar sunteti cele mai haioase burtici..

Deea12+ , www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Clau, eu si inainte de a ramane insarcinata, dadeam jos surplusul doar prin renuntarea la paine. Nu stiu cat de sanatos este, pentru ca are si paine lucrurile ei bune ( alte fibre, cred ), dar le-am inlocuit cu altele ( orez, fasole, musli etc. ) Da, si dulciurile ar fi de renuntat, nu de tot, ca macar in sarcina sa ne bucuram de ele, dar incearca sa micsorezi cantitatea si frecventa. Mananc ciocolata, dar numai un rand ( fata de una intreaga! ). Nu pot renunta cu totul la dulciuri, ca m-ar frustra prea rau! Iar atunci cand repeti glicemia, nu manca nimic dulce cu 24 de ore inainte ( mananc normal, in schimb, rezultatul va fi suficient de relevant oricum- Naty, Ela?! )

Si stai linistita, esti bine! Eu zic sa bei si foarte multe lichide, ajuta in infectia urinara ( apa plata nu are ce rau sa iti faca ). Ti-a venit soatza acasa?

Nico, succes maine! Sa ne dai de veste, ca trebuie colorata si luna aprilie, nu?

Ela, io nu poci sa te trag prea tare de maneca cu pozele, ca eu tot promit si nu ma tin de cuvant. Sper sa ma revansez si eu tot in weekend!



Olga 23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Super !!!! Ce ma bucur!!!! Mi-a sarit imediat in ochi Mihnea, cu ochitzii lui rotunzi!!! Are cei mai rotunzi ochishori pe care i-am vazut eu la un copil, asa mi-a ramas intiparita in cap mutrita lui simpatica ( din pozele Ioanei, ce-i drept, ca nu am avut placerea sa ii cunosc pana acum ). Sa le pupi pe fete din partea mea! Pe Carminuta mai ales, ca cu Ioana mi-e mai usor sa o fac eu ( ii sunt datoare cu un mail , sper sa nu puna biciul pe mine ).



Olga 23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Multi pupici pentru randunici cu burtici!

Adriuta, mult fata dulce, dulce si ospitaliera. Ce frumos suna ce-mi spui tu acolo ... Poti sa stii? Poate chiar o sa venim intr-o zi in vizita la tine. Mi-a placut mult SUA, dar cel mai mult m-a impresionat New York-ul, il vedeam aproape in fiecare saptamana timp de un an de zile si de fiecare data mai descopeream fascinati cate ceva. Si Disney World ... speechless. Te pup mult si sa ai grija de tine si bebele mic din burtica.

Nicol, foarte frumoasa camera, ca-n povesti. Si eu ma gandeam sa fac patutul si celelalte elemente de mobila la comanda. Chiar, oare iesim mai ieftin?

Naty, sa stii ca nici eu nu am facut nici TT, nici alte analize, nici doctorul nu a considerat ca e nevoie sa stau cu atatea emotii, mai ales ca nu vedea de ce le-as face. Nu stiu daca e bine sau rau, dar cam asa simt si eu, asa ca .... sunt sigura ca mi-ar face foarte mult rau (si mie, si Bombonicai) tot stresul asteptarii rezultatelor la analize.

Mami, multumesc pentru aprecierile la adresa povestii mele de dragoste. Oricum, se vede clar cat de multa dragoste este in casnicia ta cu Florinelu' si ce norocos va fi copilasul vostru intr-o familie atat de calda, vesela si iubitoare ca a voastra (si cine nu poate aprecia asta - socrii tai - mare pierdere!!!) Ti-am zis, eu te tot fac albastrica pentru ca presimt ca o sa aveti baietel.

Va pup mult pe toate si incerc sa mai intru azi pe forum, ca nu pot sta prea mult fara voi, fara sa stiu ce-ati mai facut.

Laly 20+ Maria Clarinda

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Zoze, multumesc pt. PM, mi-am lasat si eu datele pe mail-ul comun si am vazut dormitorul lui Nicol si tare frumos!

Acum chiar ca ma duc sa ma pregatesc, la 3 plec la servici! Va pupic!

Oana 16+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Bine Olgutza...le pup.


15+ Vlad Alexandru
http://bd.lilypie.com/yq3Fp3.png


http://community.webshots.com/user/ursuleata14

Mergi la inceput