Gasca de Constanta (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut! Sa aveti o saptamana buna!

Dupa multe zile cu dureri de cap tare nesuferite, am reusit sa-mi gasesc ochelarii "de citit" (uitati intr-un dulap din vremea facultatii) si... parca mi-e mai bine cu ei si nici capul nu m-am mai durut... asa ca trag concluzia ca ochii imi faceau probleme de fapt...
Imi puteti recomanda un dr oftalmolog bun, va rog?

Ati facut sau aveti de gand sa le faceti copiilor (mai ales gradinarilor) vaccinul antigripal?

Va pup!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

alina, eu i-am facut lui razvan saptamana trecuta vaccinul.la cresa.si anul trecut i l-am facut.sa speram ca anul asta nu va mai raci asa des.pana acum nu avem decat un al activ.
nu stiu oftalmolog, dar stiu ce inseamna calculator.eu nu am purtat ochelarii si mi-au crescut dioptriile.acum iar am un an de cand nu am mai purtat si tare mi-e sa nu fi crescut iar.asa ca poarta-i.eu mi-am facut cu lentile speciale de calculator.sunt intr-adevar mai scumpe dar sunt bune.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miset spune:

si eu i-am facut copilului meu vaccinul dupa care a zacut 2 saptamini la pat si apoi am renuntat si de 2ani ii dau ribomunil si sunt super multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, nu am ajuns la festival am lenevit 2 zile pe plaja ca ne era dor!!!!

Dodo, nu vreau soare cand venim...vreau zapada!! Ca David nici nu mai stie cum arata!!!!

Si eu am dioptrii si nu port ochelari...desi din ce in ce mai mult ar trebui!!! Nu prea mai vad bine deloc, mai ales seara cand conduc sunt ca un liliac!!!!
Vreau sa ma orientez spre lentile de contact de unica folosinta...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Aura de ce sunteti muciosi si stranutosi? nu mai trece raguseala?
mav, noi am facut antigripal-ul acum 3 saptamani parca, fara nici o reactie adversa. doctorita Farah Constantin este extrem de buna si atenta, are cabinet pe Mircea cel Batran inainte de intersectia cu Ion Ratiu, tel 58 58 58.
Sanzi si Adriana grija mare cu ochelarii....ca de acum ochii nu mai intineresc deloc. si se vede asta mai ales la persoanele care folosesc mult calculatorul. asa ca purtati ochelarii sau macar puneti-va lentile. eu una sunt mare fan lentile de contact, dupa ce am purtat ochelari 20 de ani...acum parca nici nu i-as mai pune la ochi, asa bine imi este cu lentilele de contact.
Liana nicio veste de la viitorul job? nici un telefon?
eu plec maine la ultimul congres de anul asta....sper sa treaca rapid...mai am 6 saptamani si gata, se incheie anul asta nebunesc.
o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Roxa nu au deocamdata treaba deloc cu raguseala dar la cum tipa si racnesc ca sa ma impresioneze nu m-ar mira sa apara si "doamna raguseala". Am descoperit ca daca personalizez absolut totul ma inteleg mai bine cu fi-mea, are imaginatieeeeee. Mai nou gatul e suparat pe ea ca nu m-a ascultat si a urlat pe afara si a inhalat aer rece si si......Aburesc la ea de ma dor falcile si daca perseverez se vad si rezultatele.
Am uitat sa zic suntem muciosi si stranutaciosi de la aerul uscat din camera zic eu, plus infofolire copil Andrei care nu doarme noaptea invelit si pe care ta-su l-a luat in brate intr-o noapte, l-a transpirat, apoi probabil a inghetat si dim. bebe era mucios. Noi dormim toti 4 intr-un pat so.....
Si de la Andrei aku si Nik e racita. Suntem cu oscillo si RP 76 la bord si evolutia pt. mine e multumitoare. Aku a aparut tusea nasoala la bebe. Hai ca m-am intiiiiiiiiiins la vorbaaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Mav eu nu le-am facut vaccinuri antigripale, desi la cresa si anul trecut si anul asta au venit gratis. Dr. Soescu mi-a zis sa evit orice vaccin intepator( prin intepare cu ac) ca trat. homeopat ii stimuleaza destul. Aku merg pe mana ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

miset activeaza-ti PM-ul ca sa ne croitoricim un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

eu lui vladut nu i-am facut antigripal, doar noi si miruna ne-am intepat (fara reactii adverse), ca dupa pataniile din iarna trecuta, am zis ca ne imunizam pe toate planurile: copii sunt la a treia luna de bronhovaxon, vladut si IRS, noi parintii am luat isoprinosine si echinaceea, si la copii in plus aloe berry nectar, pana acum stam bine, doar vladut a avut un episod de mucisori, dar fara febra sau alte complicatii.

ochelari am reinceput sa port si eu de cand m-am intors in campul muncii, bineinteles cu dioptrii mai mari dupa o pauza de doi anieu am fost la dr dogan, am dus-o pe miruna si m-am controlat si eu.

roxa, pleci la congresul de la brasov cumva?
si eu hop int-un we la busteni la o aniversare in familie , singurica, fara copii, fara sot ca e plecat si de luni la un curs de cinci zile la sinaia, sper sa rezist o saptamana fara copii, acum abia imi doresc sa plec, dar dupa vreo trei zile sigur o sa ma apuce pandaliile; sper macar sa revin cu bateriile incarcate.

pupicei.


mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Fetele vreau si eu sa imi cumpar un umidificator. Dupa ce trebuie sa ma orientez? ce trebuie si ce nu trebuie sa aiba? Aveti idee? Multumesc mult.

Mergi la inceput