Mamici de noiembrie- decembrie (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Stefania,felicitari! Sanatate si bafta in continuare!

Mihuta,multumesc! Saptamana asta am avut noroc cu tati care si-a luat cele 5 zile libere...La Sebastian isi luase concediu de odihna, dar tot mergea la serviciu cateva ore pe zi- ca de, ii ridica firma statuie (bine, asa eram si eu inainte sa am copii, serviciul era prima casa..). Asadar, datorita lui tati care a stat acasa, am fost degrevata mult de ce trebuia sa fac pt. Sebastian- dus si adus de la gradinita (mai ales dus-cu masina, ca bunica nu ii face fata sa il duca pe jos: ar trebui sa il duca in brate, ca pe jos ar da inapoi ca melcul!!!de adus pe jos este floare la ureche, zburda de fericire ca a scapat de gradi!).
Ma mai joc si eu seara cu el, sa nu se simta dat la o parte si sa fie gelos pe surioara, insa cel mai mult se joaca tati, plus ca il adorme si doarme cu el- Sebi se mai trezeste noaptea pt. pipi, mai viseaza ceva urat,etc...
Sa vedem ce o sa fac de saptamana viitoare, oricum este super ca am reusit sa il facem sa mearga la gradi macar pana la ora 13 (; avem si o bunica un etaj mai jos, ne ajuta f.f. mult; insa nu prea mai vrea sa stea cu ea de cand sunt eu acasa (chiar daca vine la noi, o trimite acasa deoarece ii este frica sa nu il ia la ea).
De abia astept sa mai creasca "sulioala" (sa aiba macar 4-5 luni,sa nu mai fie asa fragila) sa se poate juca impreuna, fara sa-mi fie frica ca o bruscheaza (de ex. acum zice ca o mangaie, dar ii zgaltie capul )




Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Mihuta, eu nici nu ma mai pozez pana nu mai slabesc - sotul deja stie si evita sa ia imaginea astfel incat sa ma cuprinda si pe mine . Cand ma vad in poze nu ma recunosc- cel putin la fata parca nu imi mai recunosc trasaturile- am niste falci si o gusa . Peste vreo 2-3 saptamani cred ca voi incepe cu exercitii fizice (nu prea grele,evident..)

Astazi tati are program de rezolvat probleme administrative legate de nasterea bblusei; pt. ca s-a nascut la sf. saptamanii, deci am avut zilele de weekend libere, de abia astazi poate ridica certificatul de nastere; apoi, trebuie sa alerge la o multime de administratii si birouri pt. rezolvarea celorlalte (inclusiv sa treaca alocatia pe card...).
Bine ca mi-am amintit, trebuie sa iau si certificatul prenatal de la medicul de familie- se poate duce si sotul, nu? (am un medic la care trebuie sa iti faci programare-care evident nu se respecta- si trebuie sa astepti cate 2-3 ore fata de ora programata- intarzie si ea,sta cate o ora la fiecare, ii ia in ordinea sosirii nu a programarii , plus ca are o multime de "clienti" la vreo 60-70 de ani care de abia asteapta o scanteie de scandal sa te ia la bani marunti- asta in conditiile in care vin la consultatie din 2 in 2 saptamani- i-am auzit discutand intre ei...)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata !

Felicitari Ramo, sa va traiasca printesa !!!

Eu am fost pina la urma aseara la clinica si mi-a zis medicul ca am colul permeabil dar inca nu e cazul de internare asa ca ne-am intors acasa.
NU imi e mie clar ce e ala col permeabil...poate cineva sa ma lamureasca?
Dar tot nu inteleg atunci de ce ma durea burtica, si acum mai am durerea aia de fond de la ciclu si spatele :(

Cami, parca il si vad pe Sabi "mingiind-o" pe aia mica ....

Pussi, ai grija de tine, ne gindim la tine si iti tinem pumnii sa fie bine

------------------------
Flory 39+ Joshua Raphael
AMR 1 saptamina !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pufulet,bafta!oricum, mai ai putin,chiar de ar fi sa mergi cu sarcina "la limita" maxima. Cred ca se refera la un col "moale:, ce se poate dilata in orice moment- asta fiind opusul unui col rigid ce nu permite dilatarea cu una-cu doua

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Multumesc Cami, ma ingrijoreaza totusi durerile de burtica si spate, sau or fi normale..?

------------------------
Flory 39+ Joshua Raphael
AMR 1 saptamina !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna dimineata!

La multi ani tuturor celor ce se sarbatoresc azi, de Sf. Mihail si Gavriil!
La multi ani, Mihuta!


Ramonella, Creem, Darleena, felicitari pt. printese, sa va traiasca, sa fiti sanatoase! Felicitari din tot sufletul!

Pussi sti ca nou suntem cu tot sufletul alaturi de tine! Sanatate si tie, si Tustelor!


Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ioi... cred ca se aplica regula aia ca atunci cind e prea liniste, ceva nu e in regula in camera copiilor.. :))
Pe vineri spre simbata ar fi super, e de garda si medicul meu deci numa bine .. :))
Oricum, deja ma misc in reluare, cred ca apasa pe ceva nervi ca ma doare un picior de abia ma ridic si ma misc ...


------------------------
Flory 39+ Joshua Raphael
AMR 1 saptamina !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Cami, si cum ti-ai dat seama ca e de mers la spital, s-a schimbat natura durerilor, au fost evident contractii, si ritmice?


------------------------
Flory 39+ Joshua Raphael
AMR 1 saptamina !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata, burtici.

FELICITARI, RAMO. SA-TI TRAIASCA PRINTESA, SA FIE SANATOASA SI SA AIBA NUMAI NOROC IN VIATA!!!! TE ASTEPTAM CU DRAG SA REVII PRINTRE NOI SI SA NE POVESTESTI CUM A FOST!!!

LA MULTI ANI TUTUROR MIHAELELOR SI GABRIELELOR!!!

Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu, eu!
Am DPN 17 nov...

quote:
Originally posted by admar

buna burtici,este cineva pe aici care naste la giulesti in saptamana 12-19 noiembrie???

admar



adra_bell 38+ si Eva-Elena

Mergi la inceput