Gravidute si mamici de Constanta (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

asa, am mai citit din urma, citez din memorie:

Creem sa-ti traiasca printesa, sa fie frumoasa, sanatoasa si cuminte!! po-ze, po-ze!!

Deci Yannia, ai sters-o englezeste in america, fara un preaviz ceva!! e bine ca stii ca ti-e mai bine acolo, ai grija de tine, mai stai cu noi!!

Bisous, sper ca e mai bine cu copilasii, ce sperietura ai tras!! ne vedem, cum nu!!

Angi, acum am citit cate ai tras, ai grija de tine, draguta, incearca sa nu stai speriata, ca asta stii si tu ca face lucrurile mai nasoale, invata sa ai grija la respiratia ta sa fie corecta, mai ales ca nu mai avem capacitatea pulmonara de pe vremuri! fata si sanatate maxima!!

mav, sa stii ca gravidutza asta nu se deprima foarte usor, am chef de treaba si de drumuri -pana la inconstienta- si hormoni de buna dispozitie sa dau si in jur, mai vino pe aici, ca e de bine!! Sper ca nu m-ai injurat prea tare cu jucaria data lui Sebi, din care probabil tot aduni piese de prin casa

va fata,

Monica 31+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Creem felicitari !Sa va traiasca printesa si sa va aduca multe bucuri,iar tie iti urez refacere rapida!
Andicu multumim de complimente, nici voi nu sunteti mai prejos, e dulce foc bebe .
Madaluta doctorul Cristurean nu recomanda morfologica.
La multi ani! pt ziua de maine.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritelor mamici si burtici, sa fiti sanatoase, bucuroase, bebeii sa creasca frumos si sa fie cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

salutare si de la noi!
Andicu ,trebuie sa iesiti afara si este chiar indicat ..ce vom face toata iarna ? Noi iesim zilnic ,cand este f frig cate 30-60 minute maxim ,imbracati bine dar nu chiar infofoliti si suntem mai mitittei ca voi si nu au fost probleme .Caleste copilul ,aerul curat le face fff bine!
Mokika ,eu am luat vaccinul de la farmacia de la miine din cartier cu 265 ron .
Creem ,sa iti traiasca minunea si sa fie sanatoasa!

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Monica, pai cum sa te injur?! Chiar in seara aceea, a construit omuletul castelul, am vrut sa-i fac o poza si sa ti-o trimit, cu multumiri, dar n-am fost suficient de rapida.... si... ta-su "a facut ordine" inainte de culcare.... si i-a stricat-o... pardon, a strans piesele la loc in cutie....
As mai fi trecut pe la tine... dar cu programul asta al meu... si cu deplasarile tale dese... e greu sa gasesc momentul potrivit, oricum, multumesc mult pt buna intentie!

Inca o data LA MULTI ANI! sarbatoritilor (nu nominalizez, mi-ar parea rau sa uit pe cineva)! O zi frumoasa tuturor, AZI AVEM SOAREEEEE!!!!!!






Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Felicitari,CREEM,sa aiba parte printesa ta numai de bine in viata,sa fie sanatoasa, sa creasca frumos,sa fie norocoasa..si sa va aduca bucurii.
LA MULTI ANI tuturor Mihaelelor si Gabrielelor de pe forum, si nu numai, si cunostintelor voastre care poarta numele acestor sfinti...poate aveti soti pe care ii cheama Mihai sau Gabriel...
Mai stie cineva ceva de d-na dr. DOBRE?Insist cu intrebarea,dar vreau sa fac alegerea in cunostinta de cauza.
Va pup pe toate

Adriana S.

-27+ sapt- BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

CREEM: felicitari si multa sanatate bebelinei!

Jojo-Miha: la multi ani si sa traiesti cu numele.sa fii sanatoasa atat tu, cat si intreaga familie, dar mai ales printesa.


Madalina 13+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 9-10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

salutari si de la noi!

creem, felicitari, sa-ti traiasca printesa, multa sanatate si mult noroc.

la multi ani sarbatoritilor de azi!

Roxana 36+
mami de Luca Teodor

AMR ...... X sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

sa va aratam si voua caruciorul pe care l-am cumparat pentru Bianca..este luat in perioada cand stiam noi ca va fi baiat,dar tinand cont ca este cu negru si galben...parerea mea este ca merge si la fetite,nu?
http://good-times.webshots.com/photo/2146110290102157319yfzyOz?vhost=good-times
Aici il puteti vedea

Adriana S.

-27+ sapt- BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

mav:ce faci mama, iar ai picat in butoi???Hai afara, k se inchide...Se apropie sarbatorile, nu trebuie sa mai fim triste, suparate..sau alte adjective de-astea negative...
La noi la Fulguleti este pus la inceputul capitolului urmatorul anunt:
ANUNT
In perioada 1 noiembrie - 31 decembrie butoiul intra in revizie tehnica. In acest timp el NU va putea gazdui nici o mamica.
Ar trebui sa-l punem si la noi...
Cand l-am citit am zis k trebuie sa ies repede sa nu ma prinda inauntru si sa nu mai pot iesi pana la anu'...
Si pe mine ma apucase o jale la un moment dat...de nu mai stiam pe unde s-o apuc...Ma apucase un dor de cip de muream....si acum mi-e dor rau de tot...In ultimii 3 ani n-am mai fost despartiti mai mult de o saptamana si acum nu ma pot obisnui...Si lui ii este foarte greu fara noi si cand il aud pe el ma apuca pe mine si mai tare...
Dar totusi am incercat sa gasesc solutii, adica bucurii imediate care sa ma entuziasmeze. De exemplu saptamana asta am tinut-o si o tin numai in petreceri:sambata-botez la tulcea, luni- aniversare de 1 an la fulguletul Serban, azi aniversare de 2 ani la un prieten de familie, sambata iar botez...
Sa vad de saptaman viitoare ce voi mai face...Cel mai greu imi va fi duminica pt k implinim 7 ani de la casatorie...si ar fi trebuit sa fim impreuna.Nu m-amputut duce la el din cauze botezului prietenei mele...dar inca un tel care ma tine in viatza e k intr-un w-end tot voi trage o fuga...Am descoperit k Viena ii este mai aproape decat praga si pt mine este mai ieftin...deci......
Na k acum cu ocazia asta m-am descarcat si eu la voi..cica intrasem sa o incurajez pe mav...

docdecap: da tu nu mai intri odata in prenatal??chiar vrei sa nasti pe drumuri?Eu stiu k la varsta asta nu prea mai sunt recomandate.Statul in fund atatea ore( drum+ cursuri)poate duce doamne fereste la deschiderea colului. Nu vreau sa te sperii, ci doar sa-ti spun ce stiu eu...Si mai stiam k dupa 30 de sapt poti intra lejer in prenatal.
Cat despre urmatoarea intalnire pot fi si eu prezenta. Pot intra si eu in restaurante in sfarsit

andicu: baaaai..da voi vreti sa ne-ajungeti??? ce ...chiar ne-ati ajuns.Cand am fost acum 2 sapt la dr Dumbrava darius(10 luni) avea 9,6kg si 75 cm...Sa fiti sanatosi si la fel de paapciosi....

De 2 luni si eu ii dau lui darius oscilococcinum , cate o doza pe saptamana, dizolvata in 50 ml apa, in biberon.Sper sa ii ridice imunitatea si sa nu mai raceasca in iarna asta...da sa vedem k de 2 zile a cam inceput sa stranute...

Madalina 13+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 9-10 luni

Mergi la inceput