Gravidute si mamici de Constanta (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Inseamna ca astept sa-i treaca bine raceala si il scot si eu , macar prin curte! saru'mana de sfaturi!

Despre Infanrix, noi l-am luat de la Sensi Blu, cu card de reducere, 130-140 ron . Acum am luat Infanrix PV , ala de 4 luni si e mai ieftin, in jur de 190 ron si am vazut ca tot scade pretul pe ce creste varsta bebelului de vaccinat.

Adryana si eu am facut vaccinul anti-tetanos in luna a7a si tot dr de familie mi l-a facut si m-a informat ca e bine sa-l fac. Dar am inteles ca nu e obligatoriu sa-l faci.
Mokika, sa va traiasca crestinul!
Bisous, sanatate lui Victor! sper sa scapati odata!




Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Buna fetelor! Ce faceti?Eu azi am avut program lejer.Am ajuns acasa la 14.De ce oare cand am ore dimineata trece timpul altfel? Si va dati seama cum trece timpul la mine care am numai ore dupa amiaza, exceptie facand miercuri.
MadalutaEu merg la doctor Cristurean si mi-a recomandat triplu test la 16 saptamani si la fel si prietenei mele.Eco 3D/4D nu mi-a recomandat dar le-am facut eu la d-na doctor Ciufu.Si nu i-am zis.Desi am inteles ca acum are si la cabinet eco 4D.Oricum eco de trim III il fac tot la dr Ciufu pt ca la dansul eco il face altcineva decat doctorul si am inteles ca nu prea are experienta.Cat despre alte analize mi-a zis sa aduc sa vada toate analizele pe care le fac.
AdryanaVaccinul antiteanos se face in saptamana 34 si sapt 38 asa mi-a zis dr de familie la ultimul control.
Mada 29+Ianis Cristian

http://community.webshots.com/user/mady_apostol?vhost=community&vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dmtr_anca spune:

eu l-am facut in doua reprize, una la 7 luni si cealalta la o luna diferenta. Intreaba medicul de familie despre el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dmtr_anca spune:

Am si eu o intrebare la mamicile cu experienta: cat trebuie sa fie umiditatea in camera lui bebe, pentru ca am vazut la Carrefour umidificator (asa cred ca se cheama) si as vrea sa stiu daca este absolut necesar in camera copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna fetelor

Eu ma chinui in continuare ci viroza, azi noapte nu am dormit decat 2 ore in rest am pazit calculatorul dar se pare ca merg totusi spre bine. Azi am fost la medicul de familie si mi-am facut al doilea vaccin antitetanos: Adryana primul l-am facut la 29 de sapt si al doilea acum la 33 de sapt. E destul de dureros si acum ma doare mana dar asta este.

Mada, felicitari pt primii pasi ai lui Darius! Si eu cred ca vei face fetita! Mie mi-a spus doamna Lutescu sexul la 13 sapt si 4 zile si a spus 100%

Am citit la mamici de nov-dec si uitati ce am gasit

quote:
Originally posted by Roxxy80

''AM O SCUMPA PRINTESA MARIA SOFIA, DE 3200GR, NOTA 9, SI FRUMOASA FOC!'' - MESAJ TRIMIS DE CREEM ACUM UN MINUT.

Sa-ti traiasca printesa, Creem. Sai aiba numai noroc in viata si sa fie sanatoasa si voioasa. Felicitari!!!!!!

Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



Creem sa fii sanatoasa si tu si comoara ta si te asteptam cu amanunte si poze!

Acum merg sa modific listuta!

EDIT: Florin_a, am mers azi cu iubitul meu la dr Nocivin, a spus ca a fost ok consultatia, f atent, acum sa vedem rezultatul in urma tratamentului. Consultatia la Spitalul Militar e doar 20 RON si ideea este sa nu mergeti lunea ca e fff aglomerat (pont pe care mi l-a vandut o asistenta/infirmiera de acolo. In rest era plin de mosneguti bolnavi de sifilis vreo 6 la numar....

Pupici,
Angelique 33+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

felicitari creem!! bun venit pe lume, maria sofia!!!!!!!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

sa o iau pe rand....
Creem sa iti traiasca printesa Maria Sofia, sa va bucurati de ea multi multi ani ani!Bine ai venit Maria Sofia-frumos nume ti-au ales parintii tai
Bisous tin pumnii sa va faceti cat mai repede bine!
Angelique sarumana de informatii!O sa imi fac timp sa ajung si eu intr-o zi!Iti doresc insanatosire grabnica
Isidora multumim de complimente!
In ceea ce priveste batista bebelusului la noi a facut minuni ..cred ca nu mai scapam in veci de muci cu pompita manuala!Si Ana face ca trenu'-n gara da nu ma las si o folosesc in continuare,,are sa inteleaga la un moment dat ca este mai bine pt ea!!
In ceea ce priveste iesitul afara, in pofida vremii care se raceste, tot o scot bine imbrata cate o jumatate de ora(imi era teama initial dupa patania cu spitalul da si dc o tineam numa in casa apoi racea mai repede)...doarme tun cand ajung cu ea in casa
La sfatul medicului am inceput sa ii dau 1 data pe saptamana toata perioada rece un tub de osciloccocinum :jumatate dimineata si jumatate seara diluat in putina apa plata si administrat cu lingurita,si siropel Imunobaby administrat tot asa pe perioada iernii profilactic ca sa ii intaresc imunitatea.O mai ajut si eu dandu-i suc de portocala
Va pupic pe toate si aveti grija de voi si de bebeii vostri!
PS!Nu stiu daca v-am zis mandruta mea a inceput sa zica ma-ma pe tata il zice doar pe jumatate iar in rest silabiseste pe bebeleasca ei toata ziua! Bineinteles ca nu sunt privata de reprize de plans

Varsta Ana-Maria
http://b1.lilypie.com/uFCEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Creem, felicitari! sa-ti traiasca Maria Sofia, sa fie sanatoasa si mancacioasa!
Kriss, sanatate multa!

La noi a venit dna dr: bebe mai are mucisori, dar in rest e bine, nu mai are nimic altceva, maine facem vaccinul de 4 luni , are 9 kg , 71 cm si constitutia unui copil de 8 luni! ne-a dat si noua calciu, da ceva homeopat- Osteocinezine , si pt nasuc Cargol, cica Vibrocilul e periculos la bebei asa mici, poate da fibrilatii si nu mai stiu ce , din cauza efedrinei...in fine, n-am apucat decat sa-i pun de 2 ori si in seara asta i-am pus Cargol. Si ne-a dat schema de diversificare pt urmatoarele saptamani: suc de mar sapt asta, combinat cu morcov sapt viitoare, api cu banana, etc, supita de legume si dupa incepem si cu branzica calcica ( asta o sa fie pe la 5 luni 1/2).. M-a mai luminat si pe mine cu diversificarea, ca eram in ceata rau !

tuturor!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

salutare fetele!!

m-am intors obosiiitaaaaa, azi evident ca ma umblat toata ziua, a fost in oras matusa mea, care sta la paris, si am fost la cimitir sa aprindem o lumanare la bunicii mei si sa impartim una-alta, dupa care am ajuns in shopping la magazinul de confiscate (cel de pe Interioara) si sunt taaare bucuroasa ca mi-am luat un aparat de la TEFAL de-ala gatit cu vapori, si mai aveau si storcator de fructa, dar e cam mare si cam scumputz.

Facem si intalniri, cum sa nu, ma gandeam tot asa, ca sus la tomis ar fi fain, au si copiii cu care poate vor mai veni dintre voi loc sa-si manifeste curiozitatea...

numai ca eu sapt viitoare luni sau marti merg la galati, iar joi si vineri am curs la bucuresti (DIN NOU ) si probabil plec incolo miercuri, deja nu ma mai bag sa conduc masina la drumuri din-astea (totusi, mai am putin si intru in luna a 8-a, parca nu as naste la marginea autostrazii soarelui) sper sa trimita soferul cu masina dupa mine si sa ma aduca inapoi vineri seara -ca la Fiesta cu care o sa vina dupa mine iese mai bine cu benzina decat namilutza de 4x4 a lu' barbat'miu.

mai citesc din urma si celelalt capitol si raspund apoi personalizat, daca pot ajuta pe cineva cu ceva..

va tare, si tot n-am schimbat semnatura, sunt in 31+

Monica 30+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Va pup pe toate!
...nu prea am mai intrat pe-aci... caci stau rau de tot cu timpul "liber" si in plus, sunt cam deprimata si nu vreau sa stric nimanui buna dispozitie (cu atat mai putin gravidutelor)...Norocul meu este ca-l am pe Sebi (si trebuie sa ma mai mobilizez din cand in cand)... ca altfel...

Am pus si eu cateva www.flickr.com/photos/12628432@N06/sets/72157602664301715/" target="_blank">poze cu micul meu gradinar/inginer/fotomodel (ca taaare-i mai place sa pozeze)...
...Sebi... n-a vrut deloc sa stea acasa in vacanta (ii place mult la gradi).... si intre timp s-a captusit cu o viroza (si sta acasa acum)... A invatat atatea lucruri frumoase de la gradi, sunt foarte multumita de evolutia lui (si de doamnele educatoare desigur)!

La multi ani, cu sanatate, pentru toti sarbatoritii zilei de maine (Sf Mihail si Gavril)! Sa va traiasca toti cei dragi!

bisous... abia acum am citit... Imi pare tare rau pt problemele de sanatate ale copiilor... Sa dea Domnul multa sanatate!

creem, felicitari! Sa-ti traiasca printesa si sa aiba parte de tot ce-i mai bun pe lume!!!

Va rog sa ma scuzati ca nu scriu mai multe, sunt franta de oboseala si am o durere de cap.... (ma tot tine asa de vreo 7 ore)....

Noapte buna!

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput