Mamici de noiembrie- decembrie (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor..eu incerc sa ma adaptez...
bebe e tare dragut, o sa va trimit si o poza candva..
inca totul e dezorganizat.nu are program de somn..sta si cate 3/4 ore treaz si apoi e mort de oboseala si se pune pe plans..:(:(..si eu pe langa el ca nu mai stiu ce sa-i fac..:(:(:(

ma bucur ca am lapte, nu am avut pb cu sanii.
apiziotomia se vindeca incetisor.nu par prea deazstruoase lucrurile pe acolo..bine, recunosc ca nu am avut curajul sa iau o oglinda sa ma uit...brrrrrrrr...
mai ales ca a brodat dr/ita vreo juma de ora la mine...:)

felicitari ancad, anacami, rge, bb..nu am citit din urma ca efectiv nu am timp..
o sa vedeti voi..:):):)
de-abia apuci sa mananci, sa faci un dus..
mai, da bine ca am scapat de arsuri!!!!

fetelor, bebe meu cd face pipi secreta si ceva portocaliu asa, nu mult. aveti idee?

38+ piticul Stefanut
AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Din pacate chiar nu am idee ce ar fi acea secretie portocalie. cel mai bine ar fi sa intrebi pediatrul.
Bine ai venit acasa!!! Asteptam sa ne povestesti cum a fost (cand vei prinde un moment liber).

quote:
Originally posted by Victo

fetelor..eu incerc sa ma adaptez...
bebe e tare dragut, o sa va trimit si o poza candva..
inca totul e dezorganizat.nu are program de somn..sta si cate 3/4 ore treaz si apoi e mort de oboseala si se pune pe plans..:(:(..si eu pe langa el ca nu mai stiu ce sa-i fac..:(:(:(

ma bucur ca am lapte, nu am avut pb cu sanii.
apiziotomia se vindeca incetisor.nu par prea deazstruoase lucrurile pe acolo..bine, recunosc ca nu am avut curajul sa iau o oglinda sa ma uit...brrrrrrrr...
mai ales ca a brodat dr/ita vreo juma de ora la mine...:)

felicitari ancad, anacami, rge, bb..nu am citit din urma ca efectiv nu am timp..
o sa vedeti voi..:):):)
de-abia apuci sa mananci, sa faci un dus..
mai, da bine ca am scapat de arsuri!!!!

fetelor, bebe meu cd face pipi secreta si ceva portocaliu asa, nu mult. aveti idee?

38+ piticul Stefanut
AMR 9 zile



Roxxy 35+Matei
_
AMR 5 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 3 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

FELICITARI MULTE PT PROASPATA MAMICA VASARI. SA-TI TRAIASCA BEBELE, SA FIE SANATOS, MANCACIOS, CUMINTE SI NECOLICOS!!!!

Roxana, bine ai venit acasa. Puisorul tau e o scumpete de copil, un mic ingeras. Sa mai faci poze. De abia asteptam sa ne povestesti experienta nasterii. Pana la urma m-am hotarat si eu la cezariana si as vrea sa stiu cum e cea cu peridurala.

Roxxy 35+Matei
_
AMR 5 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 3 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Victo, instruieste-te mamica, sa poti sa ne lamuresti si pe noi cand om veni acasa cu pruncii...

Pussi, baby-phonul meu functioneaza si la priza si cu baterie, si scria sa ii pui oricum baterie in caz ca se ia curentul. Aspiratorul L-am luat de la bebesounds , e tot cu baterie, are si niste "mufe", vorba ta, de rezerva. M-am uitat si scria ca se spala, asa ca nu e nevoie de sterilizare.

Scaunelul de masina e bine mersi inca in ambalaj, sub scara. Eu am citit instructiunile, tati fireste ca se va preocupa strict in momentul cand il va monta in masina

37s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Ma retrag si eu, dar nu inainte de a pune si eu o intrebare pentru cele care au facut sau li s-a recomandat sa faca EKG (electrocardiograma) inainte de cezariana : e nevoie si de consult la cardiolog, adica cineva sa o interpreteze, sau e suficient sa fac EKG la doctorul de familie ?



37s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Io ziceam ca ma retrag dar uite-ma tot pe aici dupa cateva ore bune...azi am fost sa iau antiacide, dar am ajuns sa facem cumparaturi si m-am intors acasa tot fara antiacide...



37s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Bine ai venit acas Roxana, abia asteptam povestea !!
Iar bebe-ul e superb, am vazut pozele, sa va traiasca !

Mihuta, eu am cumparat Rennie la un moment dat dar mi s-a facut rau cind am incercat sa il maninc :(


------------------------
Flory 39+ Joshua Raphael
AMR 1 saptamina !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by pussi

mersi lui Nov-Dec
darleena ai rabdare...
mihuta pe mine m-ai numarat dupa tine? Ce baterii? pt. Baby Phone? Al meu e la priza .. ma uit sa vad daca are si loc de baterii... Si pompa de nasuc de unde ai luat-o? Partea care se baga in nasuc se poate steriliza? sau sunt mai multe "mufe" ... ca pompita n=-am si as lua una s-o folosesc pt. ambele fete!

Scaunelul de masina l-a montat cineva? cum se monteaza ? ca i=-am dat tema lui tati... si asta e problema lui " montatul" Si astea mici se pun in isofix... si unde? intre spatar si sezutul scunului sau in partea cu tetiera?

pe mine ma trec toate starile ciudate ... parca teama, parca bucurie... Pe de o parte as vrea sa scap... mi-e greu de tot, dar laca lor le e mai bine in burtica atunci sa stea...



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 20 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!




Pussi scaunelele cu isofix sunt cel mai usor de montat daca ai masina cu sistem isofix.
Adica daca pe canapeaua din spate ai niste gaurele dreptunghiulare metalice. In fantele astea metalice intra lamela de la scaunel , face click si gata montatul .
Scaunelele de treapta 0 luni ( scoica) se monteaza cu spatele la directia de mers a masinii.
Vezi ca trebuie sa scrie si in instructiuni.
Daca masina nu e dotata cu isofix atunci se monteaza cu ajutorul centurii de siguranta care se trece prin niste gaurii aflate pe spatele scaunului de masina ( scoica) si apoi se inchide centura normal.

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Nasteri usoare si bebelusi sanatosi celor care nasc azi !

Bun venit acasa noilor mamici si acomodare usoara cu bebelusii !



O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Neata burticutelor !
Noi suntem cam matinali azi ...avem intalnire cu nenea ,ne-am si acum asteptam pe tati si plecam.

Am vb cu Ancuta ieri..era bine si ea si Maria,astazi poate o vizitez ca a nascut la Municipal...
Va pupa pe toate...

Vasari felicitari pentru bebel multa sanatate si te asteptam numai cu vesti bune.

Dana 34+ Luca-Rares
AMR - 6 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput