Mamici de noiembrie- decembrie (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Roxana, bine ati venit acasa!!!!! Saluta-l pe George din partea noastra si asteptam sa ne povestesti despre cezariana cu epidurala, mai ales pt. ca pe mine ma intereseaza in mod direct.

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
34+ Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

FELICITARI !!! vasari si ancad . sa va traiasca Mariile , sa fie sanatoase, si voi sa va refaceti repede!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
Maria 23+ cu Tudor Stefan
http://bd.lilypie.com/55oOp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alfa-Anca, Anca_D si Vasari, felicitari inca o data si refacere rapida si va doresc bebei sanatosi, mancaciosi, somnorosi si necolicosi!

Roxana, bine ati venit acasa, abia asteptam povesti cu ursuletul George! Sa va traiasca, sa fie fericit si sanatos!

Pussi, cum sunt de fapt contractiile pe care le-ai avut/le ai? Ca si eu azi noapte am avut mereu burta tare-burta moala, ore in sir! Si dureau, dar nu durere maaare, de nastere, si durere de ciclu sau ceva mai pronuntata. Cum e la tine?

[Si vad ca iar incepe... dar cred ca la mine e normal, se pregateste uterul, poate mai coboara burta)

Stefi, pai e normal ca nu tii minte ce a zis fiecare, nu ti-am reprosat (ca nu stiai ca e baietel). Crezi ca eu retin toate???

Adina 33+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Roxana , bine ati venit acasa, de-abia asteptam sa ne povestesti cum a decurs totul.

37s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

RGE + BUN VENIT ACASA! asteptam pozici si povestea cezarienei norocoase!

adina tare ... cu dureri care coboara pe picioare si burta se strange ghem... ca un carcel.. apoi o simt cum se decontracta ... nu le-am conometrat!

Vasari a nascut ieri...



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 20 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Hai ca am lucrat putin la lista si am adus-o la un format mai bun.
Pussi am schimbat data cand a nascut Vasari

39+ si baby Kara

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Pussi, asta cu burta carcel e si la mine, dar nu as putea spune ca doare chiar tare-tare... Poate ti-a coborat burta? Ca si asta poate provoca un fel de contractii foarte dureroase...

Adina 33+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mersi lui Nov-Dec
darleena ai rabdare...
mihuta pe mine m-ai numarat dupa tine? Ce baterii? pt. Baby Phone? Al meu e la priza .. ma uit sa vad daca are si loc de baterii... Si pompa de nasuc de unde ai luat-o? Partea care se baga in nasuc se poate steriliza? sau sunt mai multe "mufe" ... ca pompita n=-am si as lua una s-o folosesc pt. ambele fete!

Scaunelul de masina l-a montat cineva? cum se monteaza ? ca i=-am dat tema lui tati... si asta e problema lui " montatul" Si astea mici se pun in isofix... si unde? intre spatar si sezutul scunului sau in partea cu tetiera?

pe mine ma trec toate starile ciudate ... parca teama, parca bucurie... Pe de o parte as vrea sa scap... mi-e greu de tot, dar laca lor le e mai bine in burtica atunci sa stea...



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 20 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

adina n-a coborat deloc burta! si conttractii din astea am de pe la 26 de sapt. aseara m-am speriat ca nu ma puteam misca .. ma tineau parca ligamentele de picioare! Oricum eu i-au deja tratament pt. asta! Si cum era tarziu .. n-am mai sunat dr.-ul! O sa-l sun maine sa vedem ce zice!
darleena arata super bine! mersic



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 20 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

tot noi.... sunt poze pe mail cu BB George de RGE o frumusete...



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 20 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput