Crisa, o fetita luptatoare-cont paypal

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:



Multumim din suflet tuturor, multumim ca sunteti alaturi de curajoasa Crisa!!

Speram mult de tot ca in curand si Crisa se va putea bucura de toate lucrurile de care se bucura un copil la varsta ei: o plimbare in parc, tobogane, leagane.......

Doamne Ajuta!
Cristina, mama Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corynutza spune:

Ii doresc tot binele din lume ingerasului mic si toata sanatatea din univers ei si la toti piticii.Ma rog in fiecare zi sa reusesti sa scapi de furtun acela incomod si sa te poti juca si tu fara probleme.Impreuna sunt sigura ca vom reusi sa ii redam copilaria si bucuria.Te pupacesc mult pui mic si te iubesc enorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Chita, eu locuiesc foarte aproape de UCL Saint Luc, ma gandesc ca pot sa va ajut cumva. Cand banii vor fi stransi (Doamne ajuta sa fie cat mai repede) si veti veni aici, poate veti avea nevoie de noi. Scrie-mi daca te pot ajuta cumva.

Am citit si eu povestea micutei Crisa, e absolut impresionant iar pozele m-au dat gata, e asa de frumusica!!!

Si familia mea stie ce inseamna lupta cu cancerul...

Doamne ajuta, mai vorbim.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chita spune:

PENTRU NORA .Dumnezeu va trimis la noi avem mare nevoie de dvs deoarece acolo se vorbeste franceza si ne descurcam foarte greu ,cu totul ,bani se vor strange foarte curand sper ,si cu siguranta vom veni ,e singura sansa a crisei de a scapa de tub.Ne ati fi de mare ajutor SPER SA POT LUA LEGATURA CUMVA CU DVS,multi pupici de la crisa tuturor,va voi tine la curent cu totul.mama crisei-vali .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Chita(Vali) sigur ca va ajutam, o fac cu mare bucurie. Noi vorbim franceza, deci si asa va putem ajuta si, in plus, cand veniti aici va putem ajuta cu drumuri la spital si cu ce va mai fi nevoie. De la noi de acasa pana la spital sunt max 15 minute cu masina.

Iti trimit un mesaj privat cu numerele noastre de telefon sa ne puteti contacta.

Ati vorbit cu doctorii de la Saint Luc, cam cand se preconizeaza ca va fi operatia? Pot sa va programeze oricand, totul depinde doar de bani?

Sunteti din Bucuresti? Noi venim de Craciun acasa in Bucuresti si ne putem intalni atunci si vorbi mai pe indelete.

Multa sanatate si curaj!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chita spune:

Suntem din bucuresti,cartierul titan,am vorbit cu medicii din Saint Luc,IMEDIAT ce depunem bani in cont ne dau si transferul la spital,si mai multe detalii.Ne au dat conturile dar din pacate trebuie depusa toata suma inainte si pe urma ne dau data de venire la spital,tinem legatura telefonica cu medicii si sunt optimisti in rezolvarea problemei cristinei ,acuma totul depinde doar de strangerea cat mai rapida a sumei si depunerea ei in conturile spitalului.avem pana in momentul de fata 55oo de euro,multumim tuturor care ne sprijina si ne ajuta in rezolvarea problemei cristinei.VOI ACTUALIZA MEREU SUMA si voi reveni cu vesti ,pupici de la crisa tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Chita, i-am trimis un PM Cristinei, mama Sabinei (Crisflo34)cu numerele mele de telefon.

Ce bine ca esti din Bucuresti, sper sa ne intalnim de Craciun, o sa puteti si sa ne povestiti mai bine situatia si sa stabilim impreuna pasii care urmeaza, daca doriti.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:


Nora iti multumim mult!
Am transmis mesajul tau mai departe!!

Multa, multa sanatate si multa credinta!

Multumim din suflet,
Cristina, mama Sabinei

http://www.crisa.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Multumim mult! Alina 71

Cristina, mama Sabinei

http://www.crisa.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corynutza spune:

Am fost azi in vizita la Crisa si printre multe jocuri a invatat un cantecel si spera sa mearga sa fie si ea vedeta la televizor si sa cante cantecelu,dar fara furtun.E atat de scumpa,de dulce si de optimista.Si ea spera sa scape de tub si sa se poata juca fara retineri.Va multumesc enorm ca o ajutati si va trimit pupici de la Crisa

Mergi la inceput