*Gravidute& Mamici de IASI* (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Vad ca vorbiti de prajituri asa ca ma bag si eu in seama, poate se ia cheful de facut. Ca e de jale. Nu mai am nici un chef sa bucataresc. Mai nou fac rapid o ciocolata de casa. Sau praji cu foi de napolitane, dar asa m-am shmecherit, ca in loc sa fac compozitia cu zahar...topesc caramele.
Miha...nu-i amintesc sotului de Krem a la krem ca ma bate la cap sa-i fac. "Prajitura ta de pe internet" - asa ii zice el. Si e in stare sa o manance singur. Si nici mult timp nu-i ia. Dar chiar nu am chef. Asa ca...hai, trimite si la noi macar una, de pofta.





Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Nonna76

Diana eu asteptam masina automata de calcat rufe dar si pompa de umflat sinii( sa-i si ridice putin) o astept .

poze
poze botez
Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mersi miha... si de retete... ma apuc de treaba...

Stefania X 2mergem pe 35+...amr..max-5sapt...
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Oana,de zis am zis...dupa ce termin cu mutatul va invit la o prajitura...Ca daca o fi pe la anul asta nu mai conteaza...
Rulada de ciocolata de casa faceam si eu intr-o vreme cand gaseam lapte praf Raraul,cu alt fel de lapte n-am incercat.Iar pentru foi de napolitana fac o crema de lapte condensat caramelizat si nuca,ca e mai usor de facut (dar tare greu de spart nucile ) ,dar cum rezervele se cam termina,fac mai rarut,ca sa ajunga pan' la sarbatori.


Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by slimatei

mersi miha... si de retete... ma apuc de treaba...



Sa faci si poze,daaa?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Multumesc de sfaturi.
Mai fetelor voi chiar vreti sa ne faceti pofta,celor gravidute?M-ati zapacit de cap cu retele voastre de prajiturele si sincer nu prea am chef sa ma apuc sa fac, nici nu prea sunt asa buna la bucatarie, asa ca Miha pune mina si termina cu mutatu' si invita-ne la prajituri

poze
BIANCA ANTONIA
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Hop si eu, nu stiu pt cat timp insa...
vreau si eu prajitureleeeee, eu nu am timp de asa cevaaaaa
Am scapat de mucusori

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Raluca ,ma bucur mult k ati scapat de nesuferiti!
Kriss,felicitari pt reusita.A venit randul meu sa ma plang.Raportez cea mai grea noapte de pana acum :Ami nu a inchis un ochi de la 12 pana dupa 5 dimineata.Chiar dak nu a plans exagerat ,poate si datorita ceaiului Baby Calm nu a stat decat in brate si cum o puneam in pat urla la propriu ,chiar daca cand o bagam in pat aveam impresia k e gata gata sa adoarma.De data asta eu nu mai am ce sa imi reprosez pt k nu am mai papat nimic care sa ii poata face rau,spre deosebire de cu o seara inainte cand am avut procese de constiinta de la un cremsnit pe care l-am papat.
Am fugit k iar s-a pus pe plans

Cristina CEA MAI FERICITA Amalia Maria(15.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ufff...Cristina,nici voi n-ati scapat de colici...Pupam micuta Ami,ca sa-i treaca repede.

Raluca,bine ca ati scapat de mucusori,ca tare-s nesuferiti.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Gety, suntem mai bine. Chiar azi am fost la pediatru si a zis ca-si revine (mai are inca trei zile de injectii). Dar, din pacate, a zis ca e posibil sa recidiveze. Dar... vom vedea. Speram sa nu fie cazul.

emma

Mergi la inceput