Urmatorul pas in vederea obtinerii sarcinii - 3

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

BUNA,
VA URMARESC DE CEVA VREME SI IN SFARSIT AM LUAT SI EU HOTARAREA SA INTRU IN DISCUTII CU VOI. IMI DORESC SI EU CAM DE TREI ANI, DAR TREBUIE SA RECUNOSC FAPTUL CA NU AM FACUT MARE LUCRU IN ACEST SENS, DOARSI 2-3 VIZITE LA .AM FACUT TREI LUNI TRATAMENT PENTRU O NENOROCITA DE ANEXITA DE CARE NU MAI SCAP,MI-AM URMARIT TIMP DE PARTRU LUNI DE ZILE TEMP.BAZALA,BINE ADEVARUL ESTE CA SOTUL MEU ESTE MEDIC(GENERALIST), SI IN CONSECINTA M-AM BAZAT FOARTE MULT PE SFATURILE LUI.SI CAM ATAT...PESTE 2 SAPTAMANI AM PROGRAMARE LA , DACA AM NOUTATI AM SA MAI SCRIU DACA NU ...MA MAI GANDESC.ORICUM EU VA URMARESC IN CONTINUARE PENTRU CA IMI ESTE MAI USOR SA INFRUNT SITUATIA IN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Hai sa ma bag si eu in vorba... ca am fost putin ocupata pana acum si de cand am re-intrat... uhhh, cate mesaje au "curs".

Asa, am citit ca pot trai de la 2 pana la 5 zile ... prin urmare timp e berechet pentru . E bine sa faci o zi pauza, sa aiba timp "fiarele" sa se matureze...

Angi, luna aceasta ai mai luat ceva stimulente? Foliculii pot aparea si mai tarziu, mai ales daca nu te-ai mai stimulat... Era interesant daca puteai sa te compari cu eco dinaintea stimularii, sa-ti dai seama daca asa era si inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Si, spune, ce a zis dr.? Cum stai? Iti tin pumnii.. Dar ce dr. intelegator ai, iti face eco din 2 in 2 zile? Si cat te costa?

V.


Tocmai am venit de la eco.
Foliculul s-a spart mai devreme decat ma asteptam asa ca l-am pierdut.Luna asta s-a dus orice sansa.
Imi vine sa plang dar fiind la birou...trebuie sa ma abtin.
Eco m-a costat 500000,Victoria.Imi face 2,ca sa vada cum evolueaza foliculul.De data asta....n-a mai evoluat in nici un fel.A disparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Imi pare tare rau, Jasmine draga, crede-ma ca stiu. Dar gandeste pozitiv, bine ca a fost folicul, ca eu acu 2 luni nu am avut nici unul, cu stimulare cu tot.. Deci, ai "gloante", functionezi...Si apoi, poate e ca la mine, apare altul - vezi discutiile anterioare... De ce nu-ti cumperi tester Maybe Baby ca sa stii cand ovulezi, sa nu pierzi momentul?
Curaj, te pup, eu tre sa plec, ne auzim luni dimineata, week-end placut si capul sus, ai noshtri ca brazii..


V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Jasmine, ai patiti ca Anis luna trecuta? Cum adica a disparut? Vhiar nu inteleg.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Crinuta, ce faci? Nu te-am mai vazut demult pe-aici.... Esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Chiar constatam ca nimeni nu imi duce lipsa
Eu am niste zile, de fapt saptamani atat de grele de nu mai vad. si tare dor mi-era de voi.
Tia, daca poti uita-te peste graficul meu sa vezi si tu ce dereglare am luna asta.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Draga mea, nu te-am uitat... si stiam ca ai probleme... nu pleca de pe forum... incercam si noi cum putem sa fim alaturi de tine

M-am uitat la grafic. Esti in ziua 40 si nimic? Nici rusi, nici altceva? Scaderea temperaturii din ziua 38 seamana cu ce-am avut eu in ziua 20 (vezi la mine la ultimul grafic)... Acela a fost momentul in care 2 foliculi ai luat-o de capul lor... Tu ai facut stimulare? Scuza-ma, nu mai stiu!

Te pup si fii optimista.... PLIZZZZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tia, cum sa plec de pe forum? Doamme fereste!!!
Nu am facut niciodata stimulare deoarece pana acum aveam in fiecare luna ovulatie. De fapt se pare ca si luna asta a fost, dar foarte tarziu. Iti amintesti cum m-am dereglat cu tincturile? Asta e cauza.
Temp e ridicata, deci nu vine inca, si sunt doar in ziua a 10=a de faza luteala. Mai am de asteptat,3,4 . De asemenea temp trebuie sa scada la 36.6 inainte sa vina. Cam dupa asta ma ghidez eu. Tie intr-a cata zi ti-a venit?
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Crinuta,

hai ca mi-am amintit... ce sa fac, batranetile ... zici ca e de la tincuri, dar ti s-a mai intamplat asa ceva?

pe mine m-au invadat ... azi! ziua 31! incepusem sa ma ingrijorez, n-am avut niciodata intarziere mai mare de ziua 31.

am aflat ca tinctura de mladita de zmeur este buna pentru chisturile ovariene... este ce stiai si tu? parca mi se face teama sa nu ma dereglez, si-asa am inghitit destui hormoni si am senzatia ca mi-am dat tot organismul peste cap... tu ce zici?

Mergi la inceput