Urmatorul pas in vederea obtinerii sarcinii - 3

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele,

Am si eu o intrebare .A auzit cineva de Dr. Soare?




AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tia, stii bine din ce cauza am intarzierea asta. Am facut prostia sa iau tincturi si am avut ovulatie tarzie. Ce sa fac la dr, sa-mi dea progesteron? Doamne fereste1 De mult nu mai cred in dr astia.
Eu stiam ca o sa vina tarziu atunci cand mi-am dat seama ca am avut ovulatie in ziua 30, deci, adaugand faza luteala destul de,lunga e ok. Bine ca a fost ovulatie. Asta ma intereseaza cel mai mult.
Isi va reveni ciclul meu incepand din luna viitoare, dar nu vreau sa iau nici un medicament, deoarece eu eram ok inainte, si vreau sa imi revin singura, fara medicamente artificiale. Mi-e tare teama de ele, deoarece am avut ceva patanii.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Anis,stiu ca sotul lui gabid a fost la Soare,dar din cite am inteles eu nu au fost multumiti de prestatia lui.Vorbeste cu ea.

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, in legatura cu menstruatia ta abundenta, nu crezi ca ar fi putut fi avort spontan? E cam abundenta, si ma indoiesc ca de la medicamente.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu il stiu pe Soare de la televizor, si nu m-a impresionat deloc, dar asta nu e un motiv sa nu mergeti la el. Chiar nu stiu daca are sau nu rezultate.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Crinuta, iti tin pumnii sa se rezolve... Ai citit ce-am patit eu? Menstruatie de jumatate de zi + 2 cheaguri si atat!!! ... Anis, fetelor, ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Crinuta si eu am avut ovulatia luna asta in ziua 19,dar graficul este total aiurea,de la 36.2,a urcat la 37.3,apoi a scazut la 36.6 unde este si azi la 5 zile de la ovulatie!!!
Cred ca asta este dovada clara de lipsa pe progesteron,care sustine corpul galben,nu??

Valentina

PS: daca nu sint corenta,scuze, am fost la o nunta si amasa ca am o scuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Anis, in legatura cu menstruatia ta abundenta, nu crezi ca ar fi putut fi avort spontan? E cam abundenta, si ma indoiesc ca de la medicamente.
Crinuta



Incerc sa nu ma gandesc la treaba asta.Dar daca ar fi fost avort, nu ar fii trebuit sa am dureri? Ca eu nu am avut......

In ceea ce priveste menstruatia ta lunga....eu merg pe ideea ca luna asta a fost vorba de anovulatie sau ovulatie tarzie....mai ateapta 2-3 zile..dupa care te duci la dr.

Crinuta...eu nu stau mult ..online....mai am ceva de facut....o sa ma intorc mai incolo..

Pupici



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

quote:
Originally posted by Tia

eu sunt exact la polul opus... menstruatia a venit vineri dimineata, la pranz se oprise... pauza pana a doua zi cand am "eliberat" un cheag, iar pauza..., inca unul a treia zi, mai mic si in rest, pete maronii ca la sfarist de menstruatie... A mai fost cineva in situatia asta? Sunt dupa 2 luni de stimulare cu clostilbegyt, pregnyl si utrogestan in urma careia m-am trezit cu 2 formatiuni chistice...

Va pup pe toate si va astept sa ma luminati .... Pliiizzzz!



Tia.....ce stiu e...e ca cheagurile nu sunt un motiv real de ingrijorare, fiind vorba de mucoasa uterina....Nu ai eliberat si ceva sange?

Eu una nu am patit asa ceva, dar cred ca trebuie sa faci o vizita la dr, numai el poate stii.....poate si tratamentul asta de stimulare are diferite reactii.Tu ai mai luat si luna asta progesteron?




AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Tia poate foliculul tau intirziat s-a intilnit cu cineva pe drumTi-ai facut un test,asa ca sa ai ceva de care sa te legi?
Doamne ajuta!

Valentina

Mergi la inceput