FIV 143

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

dream

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*

www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns empatie spune:


draga Ela,
parerea mea este sa stai linistita, ca de ajuns te/a zapacit enterocolita;fa analiza acolo, tine tratamentul de la Bucuresti si totul va fi bine;ai sunat dr. ,el ce spune?trebuie sa te hidratezi si sa mananci bine ca dupa atata !!!
multa bafta si sa fie cu ochisori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Flori, imi pare tare rau pentru nereusita ta.Dar sa stii ca trebuie sa lupti in continuare si sa speri.Fetelor eu sincer, nu credeam ca voi reusi pentru ca am avut atatea esecuri pana acum dar ...niciodata nu e prea tarziu.
Am fugit la "Gravidute prin fiv" dar asta nu inseamna ca va uit, trag cu ochiul din cand in cand si vin sa va iau la odisee.
Va pupicesc pe toatele, fara de exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Bubuka multumesc.Bfta multaaaa luni la test!Nu il faci prea repede in zi 11?Sa ne aduci cea mai frumoasa veste!
Teli bine ai revenit,sa fie cu noroc aceasta noua incercare!
Mihaele bafta multa!
Empatie bine ai venit printer noi.FIV3 sa fie cel norocos!
Elam multa bafta!Eu zic ca oricum asteptarea pana la test e foooaaarteee grea ,sa mai astepti in plus o saptamana mi se pare de-a dreptul cumplit.Daca ai posibilitatea trage o fuga in Bucuresti dis de dimineata,faci analiza si pe la ora 15 ai rezultatul...Bafta!
Albena mult succes,fii insistenta si daca e usa incuiata,intra pe geam...intelegi ce vreau sa spun...Multumesc de sfaturi si sper sa pot sa iti dau de baut...
Dream iti multumesc,esti tare sufletista si intotdeauna ai o vorba buna pt mine....sper din tot sufletul pt tine ca data urmatoare sa fie totul bine la tine,te admir pt perseverenta si indarjirea cu care lupti!
Zouzou
Flori...offf...tare rau imi pare,dar tu stii ca toate fetele te intelegem si iti suntem alaturi... 2008 trebuie sa fie anul norocos,ma bucur ca esti optimista si luptatoare!

Eu sunt bine..daca stau relaxata in pat simt o presiune la ovare,aseara parca simteam chiar in mijlocul uterului ceva vag...nu stiu ce...dar ar putea fi si rodul imaginatiei sau sperantelor...eh,nu ma mai certati,ca nu sunt stresata doar ca ma mai gandesc si eu la una-alta si incerc sa analizez fiecare senzatie...ca na, am timp suficient


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata!
Un weekend minunat tuturor!
Kora mai ai un pic si te cred ca nu mai ai rabdare, intradevar perioada dintre et si test este cea mai grea. Ma rog pt. tine sa fie bine
Flori...ce as putea sa mai spun?
Liana
Zouzoule ce papa bun ai facut?Vreau si eu idei !

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

of, Flori, imi pare tare rau, nici nu stiu ce as putea spune. doar ca viata merge inainte si vor veni cu siguranta si zilele de bucurie.
Cred ca si la mine va fi la fel, am o saptamana de la et si dureri de burta ca de cm. Nu cred ca am reusit :(((
Kora, succes, ai grija de puiuti.
Bubuka, iti tin pumnii pe luni, sper sa ne dai vestea cea mare
va pup cu drag pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubudream spune:

Flori: Imi pare rau... .
Kora: Nu stiu daca e prea devreme sau nu z11, dar am vazut ca sunt fete care si-au facut testul in z10... Sa stai cuminte si sa ai grija de bebei.
Kry: Ei naaa... Unde e optimismul? Eu iti tin pumnii si hai sa speram ca va fi bine .

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Flori, imi pare sincer rau! Daca asa ati hotarat voi, sao lasati pe 2008, atunci asa sa fie, doar sa nu renuntati! Veti avea sansa voastra intr-o zi, e musai! Ne incearca Dumnezeu, dar stie El mai bine cat putem sa ducem! Curaj si putere tie, si sotului tau!

Dream am mai citit din postarile tale, dar cea de la pagina anterioara, unde spui ca ai numai 3 embioni si ca ai vrea acum sa iti transferi 2, mi-a rupt inima in doua. Dupa ce ca sansele sunt destul de mici la FIV, la unele dintre noi acest 25% se reduce drastic. Dar reusita va fi cu atat mai rasunatoare!
pentru curajul si determinarea ta, pentru toate fetele care trec prin aceasta experienta.

Va pup pe toate si va doresc un weekend excelent!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Buna dimineta, fete dragi.
Ieri dupa ET am dormit aproape toata ziua si acum sunt inca somnorici.La noi vestile nu sunt prea grozave: din 8 embrionasi a rezistat doau un viteaz de 8 celule care a fost pus la locul lui pe la ora 11.30 (Teli cred eu eram cu patul, dupa mine a mai urmat o singura persoana blonda). Dr. Dracea era increzatoare in sansa lui si mi-a reamintit ca nu cumva sa ma apuc de teste de sarcina.
Deocamdata stau cumintica acasa desi vazand-o pe Kora am inceput sa-mi palpez si eu sanii (par doar mai tari). Testul va fi pe 15.11 si mi se pare ca mai sunt 100 de ani pana atunci.
Madalina si Marrina - Sfaturile voastre mi-au fost de mare folos si va multumesc pentru ele!
Teli - Bine ai revenit si multa bafta!
Danyalo, Dream, Iyona -
Flory -


dariela

Mergi la inceput