Informatii utile Constanta 12

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

alinutzaily: si eu te sfatuiesc sa mergi si la d-na lutescu...iti faci o parere si dc nu-ti convine nu mai mergi a doua oara...Eu sunt pacienta dansei de multi ani si nu m-a dezamagit inca..intr-adevar pt prima progamare , astepti ceva, dar odata devenita pacienta totul va merge mai simplu. Adica doamna iti va spune cam peste cat timp tb sa faci urmatorul control, iar asistenta te va programa in acea perioada...
Dc vrei un medic cu care sa conversezi, dansa este dispusa, numai tu sa stii ce sa o intrebi. niciun medic nu se va apuca sa-si invete pacientii medicina k sa-i faca sa inteleaga ce e cu organismul cu corpul cu medicamentatia....Dc insa vede k esti interesata si generezi o astfel de conversatie, iti va raspunde fara ezitari,chiar dc afara asteapta alte paciente...
Uneori chiar si noi pacientele suntem greu de inteles...nu stim ce vrem..sa ne asculte si sa ne vb mult fiecareia, sau sa intram la timp fara sa asteptam o clipa peste ora programata.. Tb sa intelegem o consultatie dureaza diferit de la om la om si k dansa nu poate prevedea la fix acest aspect, de unde apar acele minute(ore) de asteptare....
ricum medic perfet nu exista dupa cum nici pacienti perfecti nu sunt..asa k sa nu fii dezamagita dc va mai dura ceva pana iti vei gasi medicul -pereche.

Madalina 24
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Gabiu multumim pt informatie ref la laparo. Am trecut-o si pe prima pagina, Dantes fiind singurul medic care face laparo in Constanta, deocamdata.
Gabi ti-a recomandat dr. laparo in urma vreunui consult sau echo?
Alinutza bine ai venit!
Intr-adevar la dr. Lutescu e f aglomerat, dar la toti dr buni e asa. Desi eu am avut motivele mele sa nu mai merg la ea, iti spun ca totusi atata vreme cat am fost pacienta ei s-a purtat f bine cu noi, ne-a raspuns la toate intrebarile, nu aveai senzatia ca vrea sa te dea afara din cabinet. Intr-adevar dureaza f mult pana apuci prima programare.
Un medic bun si rabdator este dr. Chazli Fawaz, de la Provita, dar are program la cabinet doar de 2 ori pe sapt. Si la el e f aglomerat, sunt si multe gravide. Dar cu toate astea e f atent cu pacientii. Am mai scris despre el aici
Ralina spune-ne detalii despre dr. Tica, sa trecem si pe prima pagina, e un medic renumit in Constanta si ar fi util sa avem nr de tel si adresa cabinetului.

PS Mai e putin si se termina capitolul si nu voteaza nimeni subiectul nostru ..
Hai constantecelor la vot, dau cate o si un

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna.
Gata am votat!!!

Am luat si eu rezultatele de la analize! Conform val de referinta, mi se par ok, dar as vrea si parerea voastra. Sunt facute in ziua 2 a CM.

Estradiol=156.9 fz folic=46-607; ovulatie=315-1828; fz luteala=161-774
Fsh=10.88 FzF=3.5-12.5; FzOv=4.7-21.5; FzLut=1.7-7.7
Lh=5.47 FzF=2.4-12.6; FzOv=14-95.6; FzLut=1-11.4
Progesteron=1.42 FzF=0.6-4.7; FzOv=2.4-9.4; FzLut=5.3-86
Prolactina=241.6 127-637
Tsh=1.32 adulti=0.27-4.2

toate fetele!!!!!!!!



aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by dear_bambie

Buna.
Gata am votat!!!

Am luat si eu rezultatele de la analize! Conform val de referinta, mi se par ok, dar as vrea si parerea voastra. Sunt facute in ziua 2 a CM.

Estradiol=156.9 fz folic=46-607; ovulatie=315-1828; fz luteala=161-774
Fsh=10.88 FzF=3.5-12.5; FzOv=4.7-21.5; FzLut=1.7-7.7
Lh=5.47 FzF=2.4-12.6; FzOv=14-95.6; FzLut=1-11.4
Progesteron=1.42 FzF=0.6-4.7; FzOv=2.4-9.4; FzLut=5.3-86
Prolactina=241.6 127-637
Tsh=1.32 adulti=0.27-4.2

toate fetele!!!!!!!!



aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."




Dear_Bambie analizele sunt foarte bune! Nu ai de ce sa iti faci griji. Azi iau si eu rezultatul la ale mele si sper sa iasa ca ale tale .
Eu fac pregatirile pentru FIV nr. 2 care sper ca se va desfasura in Martie.
si eu toate fetele!


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dearbambi, in mare rezultatele sunt bune, insa mergi si la medic sa ti le interpreteze. Mi se pare FSH-ul un pic cam mare ( dar e ok, in limite) si raportul FSH / LH trebuie sa fie in jur de 1, la tine e 2.
Dar aceste valori ( adica raportul FSH-LH) conteaza mai mult cand faci stimulare, sa vada dr ce fel de tratament iti da (pe baza de FSH sau de LH)
Crisiti zic de pe acum multa bafta la fiv2!

toate fetele

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Pentru cine intereseaza adresa cabinetului Dr Tica Vald esteBd.Tomis 145(intersectia Brotacei)nr. tel 0341414238.

quote:
Dc vrei un medic cu care sa conversezi... numai tu sa stii ce sa o intrebi. niciun medic nu se va apuca sa-si invete pacientii medicina k sa-i faca sa inteleaga ce e cu organismul cu corpul cu medicamentatia....Dc insa vede k esti interesata si generezi o astfel de conversatie, iti va raspunde fara ezitari,chiar dc afara asteapta alte paciente

Nu am fost niciodata la dna. doctor Lutescu,in schimb acelasi lucru pot spune despre dr.Tica iti raspunde la intrebari (mai mult sau mai putin bine formulate)chiar daca este aglomerat.Eu nu am iesit din cabinetul dinsului nelamurita si mi-a raspuns de fiecare data la telefon indiferent de ora.

toate fetele si imi doresc sa citesc cit mai multe postari care anunta II anul asta.





Nici o stea nu ar putea straluci cu inima zdrobita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Ralina multumim pentru informatii! Le-am trecut pe prima pagina

Fetelor avem capitol nou aici

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput