Informatii utile Constanta 12

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: eu nu stiu daca se face histeroscopie in Constanta.Spun asta pentru ca in 2006,in iunie, am fost la Dantes si mi-a gasit acel polip uterin.Pentru asta trebuia histeroscopie.Si..m-a trimis la Bucuresti,la Polizu. Dantes face laparoscopie,insa nu face histeroscopie(poate n-o avea histeroscop).Cred ca daca s-ar fi facut in Constanta ma trimitea sa fac acolo.... dar poate de acum un an jumate s-au mai schimbat treburile.

toate dobrogencele!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

din cate stiu eu sau mai bine zis stiam, nici histeroscopie nu se face in c-ta...Dar uite k laparo se face si eu nu am stiut..poate asa e si cu histeroscopia. Eu le-am facut la bucuresti pe amandoua dar nu regret...
Va pupic pe toate

Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Nusy ma bucur ca mai scrii si aici! Multumim pt informatii! Deci totusi se face laparo in Constanta, face dr. Dantes?
A facut cineva laparo la el? E de incredere?(ca la HSG deja sunt deja plangeri despre cum a procedat.. -vezi prima pag)
Mada da pentru astfel de operatiuni e recomandat sa mergem la Bucuresti, dar poate totusi se vor specializa si la noi pe asa ceva.
Ma mir ca dr.-ii Lutescu, care sunt totusi cei mai avansati de pe la noi, nu fac nici macar HSG, doar testul de permeabilitate care e asemanator.

toate fetele

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor
laparoscopie face Dantes sigur.Eu am facut in 2003.Am fost f. multumita.Ulterior am mai facut una (2005) in Bucuresti cu Tutunaru. Nici o diferenta.Doar de personal ( cah in Bucuresti la Elias, super la CFR port). Deasemeni cu Dantes am facut 2 histerosalpingografii. Ambele ok.Despre histeroscopii stiu ca nu face, ca a trimis-o pe Nusy la Bucuresti la un dr care i-a fost profesor.
Angeliquedes, emotionanta povestea nasterii minunii tale. Mi-au dat lacrimile. Sa-ti traiasca si sa va bucurati de el
pupici la toate fetele

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Ioana: Lutestii cred k din lipsa de timp nu fac si alte interventii..
La cat de mult au ridicat preturile (de ex 150 ron echo de sarcina)...tot e o nebunie la usa lor.....cand sa mai faca si laparo sau histero???
Nu stiu..asta e parerea mea..Plus k toate astea trebuiesc facute neaparat in spital, nu la clinica, si banuiesc k spitalul nostru mandru nu are astfel de dotari....
In schimb am auzit vesti mai bune despre maternitatea noasta....k au dotat-o corespunzator mai ales pentru prematuri...tot e ceva, zic eu...Inainte aveau doar un incubator functional, iar dc nastea cineva gemeni sau tripleti prematuri, numai d-zeu ii mai putea ajuta...

Madalina 24
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutzaily spune:

Buna
Sunt f noua pe acest forum,insa am citit tot ce ati scris pana acum si m-am gandit sa cer si eu niste sfaturi,vad ca aveti multa experienta in domeniu
La mine lucrurile sunt mai simple,nu e vorba de infertilitate sau sarcina in general,insa imi doresc un copil f mult candva si am inceput sa fac niste investigatii sa vad dak sunt k si as putea incerca dak ar veni timpul.AM incercat sa gasesc un medic ginecolog de incredere in Constanta si nu reusesc.
Acum ceva timp am fost la Zaher,m-a expediat ..in 8 minute imi facuse si echo si iesisem si afara, nu m-a intrebat nimik despre trecutul meu medical..nimik.I-am zis ca ma dor f tare ovarele dar mi-a dat o reteta,ca cica vede el nush ce infectie si..atata tot.
Apoi am primit recomandari pt dr Dantes si am fost si acolo.Mi s-a parut f k,insa mi-a zis ca am un fel de alunita..malformatie..vaginala si tb sa ma cauterizez neaparat.Nu mi-a dat explicatii despre motivul aparitiei sau efectele negative.Acum am citit si lucruri urate despre el si desi am programare sambata pt control si eventual cauterizare,am inceput sa ezit.Nu mai cred sigur nici ca am malformatia aceea..
Oricum tb sa ajung neaparat la un doctor,Dantes mi-a dat si el un tratament pt o infectie si pe masura ce am luat tratamentul au inceput sa ma doara ff tare ovarele,o durere pe care n-am mai avut-o pana acum..si sanii.Si nu stiu unde sa ma duc,sunt disperata,nici pe scaun nu ma pot aseza de dureri..
va rog,da ti-mi niste nume din Cta,nu ma intereseaza cat costa,vreau doar sa stiu ca voi fi bine,imi doresc un copil f mult candva si m-ar ajuta sa tratez din timp orice pb ar putea apara.
Am scris o gramada,scuze dak v-am plictist,astept raspunsuri
PS:astept sugestii si pt BUC,sunt dispusa sa merg si acolo dar nush la cine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Alinutzaily eu nu am probleme de fertilitate ,problemele mele sint de natura genetica......Medicul la care am fost si care mi-a lasat o impresie foarte buna este Dr.Tica Vlad.
Daca doresti te pot ajuta cu nr de telefon si adresa cabinetului.







Nici o stea nu ar putea straluci cu inima zdrobita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

ALINUTZAILY, iti recomand cu incredere sa mergi la dr. Lutescu. Face echo trnsvaginal si se vede tot. Uita-te la pagina 1 si afli totul despre ea(el). Sint sot si sotie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutzaily spune:

multumesc pt sfaturi..am auzit de Lutesti,insa fetele care au fost la ea se plangeau ca e foarte aglomerat si dupa ce ca dureaza f mult dupa ce iti faci programare, nu are timp sa te asculte si sa stea cu tine..
echo am facut la ambii doctori la care am fost,insa unul n-a vazut nimik iar altul a vazut nush ce malformatie..in cine sa am incredere??!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

ALINUTZAILY eu am fost in decembrie pt. a interpreta rezultatul la analize hormonale si am asteptat o jumatate de ora sa iasa o doamna din cabinet. Am crezut la un moment dat ca o sa plec de nerabdare, cind, in sfirsit a iesit. Eu zic ca merita sa mergi la ei, chiar daca dureaza programarea asa mult. Iti spun din proprie experienta.

Mergi la inceput