Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neata zuzici!
Vreau sa va intreb si eu ceva: ce analize v-a dat dr de facut in trim III ? Eu tocmai am venit de la intepat. Mie mi-a dat de facut doar analize de sange.
Pe la 12 merg la eco. Deja am niste emotii...Sper sa ne lamurim si noi in privinta sexului.
Aaaa, mi-am adus aminte...voua vi se intampla sa va curga sange din nas? Azi dimineata, stand pe toaleta , m-am trezit ca-mi curge sange din nara dreapta.

toate zuzicile!

A venit Bebica!!!

27+ sau ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Kalosalina, eu ultimele analize le-am facut pe la 27 sapt (hemoglobina si cele de rutina, analiza secretiei si, cam atat). Stiu ca urmeaza streptococul B, dar nu stiu cand. Mie nu mi-a curs sange din nas, dar uneori cand imi curat nasul, raman pete de sange pe servetel (din interior).

Angelique, felicitari pentru cele 32 sapt. Ai inceput luna a 8-a!!!!

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina eu am facut la 28 de sapt analize de sange obisnuite,eco,secretie si culturi de col.

anca 38+

Maria Alexandra
poze

AMR MAXIM 8 ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Multumesc, Cornelia!

Alina, eu am analizele la indemana asa ca iti spun exact:

- sumar urina (densitate, ph, glicozurie, urobilinogen, corpi cetonici, sediment urinar, proteine, nitriti, bilirubina)
- sange (glicemie, calcemie, creatinina, uree, bilirubina, TGP, fier seric si hemoglobina)
VSH
VDRL din nou

Cat despre sangele din nas e normal in sarcina, capilarele sunt mult mai subtiri decat normal si volumul de sange din corp e mult mai mare...

Pe mine ma doare rau amigdala stanga si o simt umflata, mi-a sunat homeopatasi mi-a dat tratament... Atata imi lipsea

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Cornilia multumesc de raspuns. Nu stiam ca se face si anal. pt streptococul B. Sper sa-mi dea si mie sa fac aceasta analiza.
Angelique, Ancutz multumesc mult fetelor. Eu am facut HLG, glicemie, tgo, tgp, acid uric, uree, creatinina si ATPP. Urina si secretia le-am facut sapt. trecuta. Sper sa fie suficente astea.
Ancutz cum te simti? Mai sta fetitza acolo? Cred ca ii place mult in burtica
Angi felicitari pt cele 32 de sapt.


A venit Bebica!!!

27+ sau ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

neatza!

am facut ochi de cateva ore dar abia acum am ramas singura si pot scrie in voie. evident, inainte sa raman singura mi-am cam "atacat" si eu baiatul, ca nu se putea sa lipsesc din clubul asta select. l-am criticat ca nu si-a organizat bine dimineata si ca n-are nicio sansa sa faca tot ce si-a propus pt urmatoarea ora. am carait din nou ca se duce la cocnert in seara asta, la deep purple, desi EU SI NUMAI EU am spus, cu guritza mea "eu nu merg dar te ror mult, du-te tu, nu rata ocazia asta". evident, cei 800.000 dati ieri pe bilet mi s-au parut azi o caruta de bani cu care puteam cumpara, nu-i asa, lenjerie de pat din IKEA. si m-am dezlantuit si cand l-am urmarit cautandu-si geaca de motor, ca traieste din amintiri si ca, ce sa zic, fara geaca de motor nu poa' sa se duca la concert rock, cu restul bosorogilor. O-R-I-B-I-L-!!!!!!!!

mi-e tare jena de mine...

in alta ordine de idei...docdecap, cornilia, si io am avut recent un vis tembel in care copilul era al altcuiva, al unui fost iubit, si ca ma lovea brusc revelatia asta si ma gandeam daca nu cumva cel mai intelept lucru ar fi sa pastrez detaliul asta numai si numai pt mine...ca oricum nimeni n-ar avea nimic de castigat, ala nu isi doreste copii, al meu ar fi prabusit sa afle asa ceva si, in general, totul s-ar face muci in jurul meu. IIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHHH!!!!!

vreau si eu analize de trim. III
sa nu uit sa-i zic doctorului maine.

gatta, nu mai fi supa ca esti greoaie si obosesti usor...adica nu e ca si cum ai putea schimba ceva. nu te mai gandi la asta, pe cat poti, intelege-ti corpul, ca trece prin multe, saracutul...si fa ceva care sa-ti imbunatateasca moralul, baga un tuns-vopsit, rasfata-te putin.

pup fetele


irina 29+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina acum nu mai vrea ea sa iasa,dar eu o astept ca deja nu mai am rabdare.

anca 38+

Maria Alexandra
poze

AMR MAXIM 8 ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Irinouka, ai fost mortala cum ai povestit Ce sucite mai suntem...

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata fetele,

eu am reusit sa ma dau jos din pat acum 15 minute .. de trezit, m-am trezit la 8 dar nu ma lasa sciatica asta in pace .. am mai dat cu voltaren, am umplut o sticla cu apa fierbinte si mi-am tinut-o la spate .. sper sa ma lase cat de curand ... daca nu, cred c-o iau razna ..

luiza, o sa las amr-ul si sper ca bebe va fi cuminte si mancacios si ca voi sti sa ma descurc cu el. sora mea e cam deprimata dar sper sa-i treaca .. cred ca e impactul ala ca te vezi singura cu mogaldeata si nu stii cum s-o apuci si ce sa-i faci .. drept dovada ..sora mea a slabit intr-o saptamana 13 kg! iar bebele ei este deja un smecher .. toata lumea il ia in brate si-l alinta si se pare ca s-a invatat in brate .. noaptea scanceste, ii pune tata sa pape si nu vrea .. tace cand il ia in brate si vorbeste cu el .. i-am spus ca nu e bine dar tuturor le e drag de el ..

miri_mik, imi dau seama ca prima luna nu e idilica, eu una sper sa nu-mi iau campii ..

gatta , intr-adevar, impactul e mare .. bebe iti modifica viata la 360 grade ..

fetelor, voi ati luat detergent special pentru hainutele lui bebe? mama a spalat lucrusoarele bebelului sora-mii cu detergent normal - ariel - dupa care a trunat apa fierbinte peste ele .. si bebe nu a patit nimic, nu s-a iritat!

pupik

30+ BB EVA MARIA


AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ancutz cand ma gandesc la tine ma apuca niste emotiiii....!

A venit Bebica!!!

27+ sau ???

Mergi la inceput