Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

neatza fetelor. stiu ca nu am mai intrat def mult timp si imi pare tare rau,dar de azi promit sa recuperez daca tot sunt pedepsita sa stau in pat sa aveti o zi buna si sa va bine dispuneti


29+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Remiclea chiar ma gandeam la un moment dat la tine ca nu ai mai dat nici un semn de viata de fff mult timp! De ce esti condamnata la pat?

A venit Bebica!!!

27+ sau ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Eu am luat din Carrefour un detergent special pt bebelusi, Persavon ii spune, arata ca niste fulgi de sapun care se pun direct in cuva, printre hainutele lui bebe. Am auzit ca foarte multe fete spala cu detergent obisnuit, dar am spus sa incerc, macar pt inceput. oricum o sa le dau clatire de doua ori.

Remiclea, bine ai revenit!

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

pai bebele meu vrea sa iasa afara,cica nu-i mai place in burtica si vrea sa ne vada acum este oricum mai bine, mi s-a inchis colul si am fost externata cu conditia sa stau in pat


29+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

anjelik, si eu ma omor dupa suvitele tale:) dar nu stiu daca e bine sa-ti faci suvite fix inainte de nastere. tu ai zis ca termenul e pe undeva pe la craciun, sau ma insel? coafeza mea m-a prevenit la prima sarcina ca in ultimele 6 saptamani nu imi mai face nimic, nu atat ca ar fi periculos pentru bebe, ci pentru ca din cauza hormonilor nu mai iese nimic cum ar trebui. poate ar trebui sa intrebi si tu, sa nu patesti ca o prietena de-a mea care a lasat pana in ultimul moment schimbarea (ea si-a tras un saten peste suvitele blonde bine crescute de 7 luni) si i-a iesit foarte aiurea. nu atat dezamagirea ca a costat-o o gramada, ci faptul ca n-a iesit cum trebuia, au necajit-o rau de tot.

cu detergentul de copii, eu zic ca e bine la inceput, pana vedeti cum sta bebele cu alergiile. unii sunt sensibili, altii nu. mai bine preveniti decat sa va necajiti cu bubite si iritatii.

irinouka, doc, lala, cornilia - de ma incurc, sorry - m-am amuzat copios cu "accesele" voastre hormonale. toate trecem prin asta, dar e mai amuzant cand trecem mai multe deodata:)) al meu stie, cand ii dau telefon la servici si-l intreb cand vine acasa, e clar, depresia e dupa colt:)) in plus, daca ii zic: tre sa mergem la cumparaturi, stie ca e grav:) asa ne-am pricopsit si cu avariul:))

cu somnul, la mine e pe dos. eu nu am chef sa dorm. daca dorm peste zi, ma fatsai noaptea. azi noapte am dormit pe spate, o premiera:))) ca io nu suport sa stau pe spate. la 7 nu-mi place s ama trezesc, dar nu e grav, dupa cafea imi revin. maine e zi de sarbatoare aici, toate-s inchise, poate mergem la gradina zoologica din rotterdam, cica e superba si pe 10 mergem la disneyland:)) iupiiiiiiiiiiiiii! nu-mi incap in piele. sper s anu ma apuce nasterea pe drum:))

miri_mik
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

remiclea, stai cumintica in pat. daca bebele tau e nerabdator, asta e, trebuie sa inteleaga de mic-mic ca nu e dupa el. :-)))

ellenuta, pe mine ma mai lasase sciaticul ieri. azi insa...same old story. compatimesc alaturi de tine, cum am mai spus.
ziceai de sora ta, ca a slabit fantastic de mult intr-o saptamana. saraca, asta da consum nervos. o mai doare ceva? adica am inteles csa psihic e cam cu nervii in furculita dar fizic s-a refacut, cu taietura aia?

cu detergentul au n-am nicio parere. sincer, cred ca diferenta, la rigoare, intre detergentii obisnuiti si cei "pt bebelusi" e fff mica. nu cred ca o sa spal hainele lui cu ceva special.

pupam

irina 29+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

miri, hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
TE-A AJUNS DORMITUL PE SPAAAAAAAATEEEEEE!!!!!!!!



irina 29+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Miriiii, bine ca mi-ai spus ca ramaneam fara suvite!!! daca-i pe-asa, saptamana viitoare imi fac programare, nu se poate sa ma cunoasca bebe cu radacinile crescute!!!!

Eu poftesc... deh, pofte de gravida ... am vazut un inel frumos si il vreaaaau... asa ca astept sa se trezeasca al meu care a lucrat in tura de noapte si ma pisicesc pe langa el ca sa mi-l ia...

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

eu azi-noapte n-am reusit sa dorm mai mult de 3 ore din cauza unei masele afurisite. mi-am sunat dentistul sa-l intreb daca are rost sa ma deplasez pana la el sa-mi scoata afurisita de masea si mi-a spus ca el nu mi-o scoate. cica nu poate sa-mi faca anestezie si daca mi-o scoate fara poate ma apuca nascutul la el in cabinet. nu pot decat sa sper ca va trece de la sine


29+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,


Vad ca se dezbat probleme serioase: mai intai, analize in trim III - mie nu mi-a dat nici-o analiza de facut (bine, cu exceptia celor "specifice" mizeriei aleia de pb pe care o am).
Trebuie sa intreb?

Apoi, "tropaiala hormonilor" are efect si la mine: sunt ca o codoasa pe colegii mei: cum fac o tampenie, cum s-ar la gatu' lor; nebuna, ce mai!

Si am si eu o intrebare: la eco morfologica de trim III iti face si eco transvaginala?


Roxana 30+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 10 SAPTAMANI!

Mergi la inceput