Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ce bebelutz dolofanel are bb yasmi! sa-i traiasca si sa fie amandoua sanatoase!!

Sa dea Domnul sa avem si noi bebei sanatosi si dolofanei!!

ereena .. deci no-spa nu ajuta ... cat despre unguent, dr mi-a dat voltaren dar nu mai mult de 5 zile ..

offf .. fetelor ce ma fac .. mai am atatea de facut si mai am atatea de cumparat .. ma dispera spatele asta .. dar nici eu nu stau cuminte .. tocmai ce-am terminat de spalat si intins o masina de rufe dupa care am facut curat in baie .. N-AM STARE ... daca n-o sa-mi treaca, o sa le fac pe toate asha .. shotanc-shotanc ..

fetele

30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Atunci nu stiu de ce ai stat azi acasa... Vrei un shlap?? Daca tot ai reusit sa ai 2 zile libere, incearca sa stai cuminte, IN PAT, fara sa faci efort. Eu inteleg ca n-ai stare, dar poate o carte buna ajuta. Ca pe vremea asta, ma indoiesc ca numeri bani. Iar copilu' l-ai facut deja!

Daca as fi acum acasa... heeeee, trai pe vatrai. Mi-as face un lapte cald si as manca cozonac, as sta tolanita in pat, cu radio total in surdina si as citi.

In schimb... eu sunt la birou... somnoroasa nevoie mare... fara chef de nimic... cu o lene monstruoasa... si nici treaba nu prea am.

Asa ca enjoy it, cat mai ai timp liber!


quote:
Originally posted by Ellenuta
offf .. fetelor ce ma fac .. mai am atatea de facut si mai am atatea de cumparat .. ma dispera spatele asta .. dar nici eu nu stau cuminte .. tocmai ce-am terminat de spalat si intins o masina de rufe dupa care am facut curat in baie .. N-AM STARE ... daca n-o sa-mi treaca, o sa le fac pe toate asha .. shotanc-shotanc ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Creata, Lala_D,

acum m-am prins: chestie de solidaritate; ce-o fi fost in capu' meu sa pun o astfel de intrebare ?!

Uneori, ma gandesc ca mi s-au mai "atrofiat" din neuroni!

Roxana 30+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 10 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cred ca am nevoie de un shlap mareeeeee ...

sa stii ca lapte am baut, insa, cozonac nu am avut .. si n-am chef sa ies pana la cofetarie unde fac un cozonac demential .. juri ca-i de casa (na' ca mi-ai trezit pofta) .. in schimb, am mancat painica cu miere .. yummy ..

sotzu' mi-a si zis dimineata cand a plecat .. vezi sa nu te apuci de smotru (parca n-ar sti ce are la usha ..)

promit ca voi sta cuminte .. sub paturica, la tv sau cu o carte buna in mana ..



30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

E o cofetarie pe langa primaria sectorului 1, Claus se numeste. Te lingi pe degete cand mananci cozonacul lor! E atat de pufooos... Miri, nu mi-o lua in nume de rau... pliiiiz...

Iar paine cu margarina si miere mananc si eu la greu!

Dar asa sa faci, precum ai promis! Altfel vine Natalia cu slapul 47! And you don't want that!!!!

quote:
Originally posted by Ellenuta
cred ca am nevoie de un shlap mareeeeee ...

sa stii ca lapte am baut, insa, cozonac nu am avut .. si n-am chef sa ies pana la cofetarie unde fac un cozonac demential .. juri ca-i de casa (na' ca mi-ai trezit pofta) .. in schimb, am mancat painica cu miere .. yummy ..

sotzu' mi-a si zis dimineata cand a plecat .. vezi sa nu te apuci de smotru (parca n-ar sti ce are la usha ..)

promit ca voi sta cuminte .. sub paturica, la tv sau cu o carte buna in mana ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am auzit si eu de cofetaria claus .. de cozonacul lor .. voi trece intr-o zi sa iau .. pe unde e exact .. langa primaria sectorului 1??

promit ca nu mai fac smotru ... AZI ...



30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Vii de la gara, treci pe la langa primarie (pe care o ai in stanga) si imediat dupa primarie e un semafor. Cum ai trecut de acea mica intersectie, pe stanga e un bloc, cu Dyo vopsea la parter. In acel bloc, imediat pe stanga. Sunt si indicatoare. Iar doamna Marilena face minuni cu tot ce are acolo.

Fug sa mananc si eu, ne vedem mai incolo!

quote:
Originally posted by Ellenuta
am auzit si eu de cofetaria claus .. de cozonacul lor .. voi trece intr-o zi sa iau .. pe unde e exact .. langa primaria sectorului 1??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


creata .. sar-mana .. m-as duce acum sa iau dar chiar nu vreau sa ies din casa ..

abia astept sa vad cum e cozonacul acolo .. scot in fiecare zi? sa stiu cand sa trec sa iau proaspat si caldutz ..

poate trec maine cand plec de la serviciu - pe la 18.30 .. asta daca ma duc ..



30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Neata fetelor sa stiti ca eu va citesc non stop caci cum sunt eu la pat tot timpul nu fac prea multe citesc,tv si net.Dar nu prea va scriu ca eu nu am noutati tocmai saptamana viitoare mergem la dr sa vedem cum mai stam cu domnul col daca ramane la fel sunt multumita 21mm.In rest astia nu iti spune nimic aici la echo deci nu prea am ce experiente sa depan cu voi,analize cam ioc,cred ca sunt in aceeasi oala cu IRLANDEZALa cumparaturi nu am ajuns ca de nu pot parasi patutul dar am inceput sa pune banuti intr-un cont pt bebe si o sa cumparam tot ce trebuie cam dupa 28 de saptamnii.Deocamdata noi cumparam casa asa ca dupa vine si cumparaturi pt bebe.Deci cam asa sstau lucrurile la noi si de aceea nu prea scriem prea mult.Iau in continuare gynipral,no-spa,fac gravibinon pentru contractii,inca mai imi dau bataie de cap,ufffff
Felicitari la toate fetele pentru AMR-uri si sarcini usoare in continuare la toate mamicile
23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



lauraaaa,

la asta nu m-am gandit .. hai sotzu ca sotzu - poate rezista .. dar eu ce ma fac cand trebuie sa schimb pe bb de kk sau cand vomita .. cred ca voi da si eu la boboci ... offf .. uite asa o sa slabesc ..

pupi

30+ BB EVA MARIA



AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC



Nu o sa ai nimik asa ziceam si eu pana sa nasc dar dupa sa vezi ce mai analizam la kk sa vad daca e culoarea buna, cantitatea .


emilia cu 24+ si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput