Mamici de septembrie-octombrie 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Roxana, daca as avea eu problema ta, as opta pentru kineto specializat in locul masajului personal.

de Ioana (27.09.2007)



Pai si eu as prefera, dar e mare trambaleala, ca stau la mama naibii si nu vine nimeni, iar eu sa ies zilnic cu Andrei 2-3 ore cu masina e crunt. Ma rog, daca trebuie, o fac si pe asta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Picca, abia astept sa ii dam la fotbal, nici nu o sa comentez.

Ali, cred ca la voi e diferenta optima de varsta dpdv al geloziei intre frati. Astia mai mici sunt mai afectati.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ali, am admirat o floricica frumoasa de Sonia E asa frumoasa si delicata... Bine i-ai zis "floricica"
Sa va traiasca si sa creasca frumos alaturi de un frate care sa o adore si sa o protejeze mereu !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sim, Carpatina, multumesc pt. incredere. Daca vreti eu le pot preda fetelor stafeta, in numele nostru, al mamicilor de sept-oct, numai sa-mi spuneti cand sa o fac, pe 1 dimineata e bine?

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Rox,Sim,Luy,ma bucur ca bebelacii sunt bine dupa vaccin!
Sim,ai gasit marimi mici la Okaidi?Cred ca ma infig si eu intr-acolo daca au!
Bb a dormit de la 3-6,si eu pe langa el,iepureste,a papat,si pe la 7 iar s-a bagat la nani.Sper sa se trezeasca inainte de 10 sa facem baitza si nani de noapte!Mi se pare mie ca nu mai suge asa mult ca adoarme cu tzitzi in gura,adika trage vreo 30-40' la ambii sani.O fi bine?
In seara asta sper sa primesc si eu cantarul electronic,ard de nerabdare sa-l cantaresc!Am iesit cu 3550 din spital!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Am avut o zi groaznica, abia acuma mi-am mai revenit, cu un algocalmin,care nu e f ok in alaptare, darparacetamoulul nu a datrezultate.Am avut niste frisoane infioratoare, am crezut ca ajung la Urgenta,serios.
Abia la ora 18.30 am mancat putin orez si cateva bucatele de carne de pui.

Lui Gheo ii raman mici toate hainele.Unde e Okaidi asta? ca habar n-am.

Eu sunt fun Mothercare, desi e f scump.....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sabina, Okaidi e nou deschis, in Cora Pantelimon sunt. Poate mai au si alte locatii dar eu acolo am fost. Calitate comparabila cu Mothercare si preturi tot comparabile, poate ceva mai mici. Tu ce ai patit de ti-e asa rau? Ca n-am apucat sa citesc din urma.
Sanatate multa oricum!

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Teodora, cu timpul va micsora din ce in ce durata suptului. Nu conteaza cat sta la san daca iti creste bine, uda pampersi, doarme si pare multumit. De altfel se poate sa fie doar o faza in care e mai somnoros si apoi sa revina la stat mult la san, nu te ingrijora.

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Tomasa, de dimineata am avut diaree si varsaturi infioratoare, care s-au potlit pt restul zilei., dar am ramas cu frisoanele.Viroza intestinala cred.Acuma sunt mult mai bine.
Multumscde Okaidi...pana ajung eu in Cora....sotul meu imi interzice sub orice forma sa duc bebelusul in aglomeratie.Cred caintr-o dupa amiza cand il plimba el vreo 2, 3 ore as putea face miscarea asta.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

In alta ordine de idei, mi-am constipat bebelusul, ce sa fac daca a trebuit sa iau smecta si ceai de menta....
Azi n-a facut niciun kaki.dar nu pare sa-l doara burtica. l-am cantarit din nou, si fara kk facut are azi 4620, a luat deja kilul pe luna astase vede clar ca e mult mai indesat si puternic.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput