Mamici de septembrie-octombrie 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, deci Gheo si face leu-paraleu. Ce bine a luat in greutate! Aseara ne-am facut si noi cantarirea saptamanala si avem 6200 gr.

Luy, gand la gand cu bucurie, daca la Vlad te refereai, ca si mie-mi place mariuca ta ochioasa... mama, mama!

Betty, vazut bebe Mario. Scump, scump, scump! Si mareee! Sa stii ca si Vlad are zile in care ma fenteaza cu somnul. Atipeste cateva minute, dupa care e intr-o verva de zile mari! Zici ca ar fi dormit cu orele. Si uite asa ma chinuie doua-trei zile, dupa care intra in program de recuperari, si ar dormi non-stop, cu pauze de masa, evident.

Rox, deci ati facut si voi cojitze. La noi parca s-au mai strans.




Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

quote:
Originally posted by aeperju

Auziti, vreau sa va rog ceva: pentru dosarul de indemnizatie parca trebuie scrisa o cerere catre sef dar nu stiu exact ce trebuie scris in ea nu-mi spuneti si mie?

Multumesc!


Emma



trimite-mi pe pm un Id si iti trimit adeverinta...

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra





pai nu ai pm..... si am mare nevoie de adeverinta...

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Emma, imi pare rau de necazul vostru. Chiar v-a dat injectabil? Nu era nici o alta varianta?

[Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)




pediatrul ne-a dat. a zis ca asa trebuie facut ca sa treaca. sper sa fie bine.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Rodica, please trimite-mi adeverinta pe pm daca nu pe adresa de yahoo (aeperju). saru' mana.

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by aeperju

quote:
Originally posted by rodicamaries

quote:
Originally posted by aeperju

Auziti, vreau sa va rog ceva: pentru dosarul de indemnizatie parca trebuie scrisa o cerere catre sef dar nu stiu exact ce trebuie scris in ea nu-mi spuneti si mie?

Multumesc!


Emma





trimite-mi pe pm un Id si iti trimit adeverinta...

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra





pai nu ai pm..... si am mare nevoie de adeverinta...

emma



vezi ca are numarul in lista de telefoane..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

emma.... intra pe mess si da-mi accept. sper ca am dat bine adresa: aeperju yahoo.com

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Emma, stai ca-i fac o poza (nu am scanner) si ti-o trimit pe mail

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Luy inca n-am luat...din cauza de bebe plingacios nu ne-am dus sa cautam...insa maine dupa terapie trebuie musai sa mergem ca s-au strins mai multe pe lista...si profitam ca vine si tati cu noi...poate asa stam cuminti
Roxana pai da iubita,tocmai in asta constau masajele si gimnastica...trebuie "atinsi" anumiti nervi,astfel incit ei sa reactioneze in maniera corecta...asa face si Matteo uneori,cind prestez masajul corect si daca are el chef...
Oricum vei vedea ca nu peste mult timp ai nostri puiuti vor avea picioare de fotbalisti
Roxali sa-ti traiasca floricica Sonia! E o dulceata de fetita!

Eu nu stiu ce sa mai fac in privinta colicilor....Matteo are crize dese si puternice....am incercat citeva zile sa-mi schimb alimentatia insa fara nici un efect....saracutul a facut si cearcane pt ca nici nu reuseste sa doarma...in timpul zile doarme cite 20 de min,si chiar si atunci nu e un somn linistit,suspina si se incovriga....
Apropos de regurgitat,el a regurgitat de la bun inceput f mult si uneori vomita cu jet...ieri insa chiar m-am speriat pt ca a vomitat rau de tot...
Si daca in prima luna luase aproape 1,5kg,luna asta n-a luat decit 650 gr.:( desi sta atirnat f des de tzitzi....eu ii dau deja supliment,cam de 2 ori pe zi...oare n-o fi suficient?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

luy nu te mai stresa ca i-am facut eu... astept doar sa-mi dea accept pe mess

Rodica Darius Filip
Poze
Video-cum a aparut un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Sabina pai ma stresat pediatra spitalului.

Rox e innebunit fimiu dupa bebelina...toate trec stii bine.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput