Mamici de noiembrie- decembrie (110)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Nici o veste de la Shery,Irinasau Victo ??



Apel la camera si pentru Camelia ca nici ea parca nu a intrat ieri ?!

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 10 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

MIHUTA, dar de ce nu ti-a placut Eliasul? Mie garsonierele chiar mi-au placut. Cele private, cu plata.

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
33+ Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Salutari si de la noi ...

Mai intai sa ne facem datoria de rigoare si sa le tinem pumnii fetelor care sunt pe punctul de a naste: Sheri, Irina, Victo ... vorba ceea: sa se auda tobele si galagia pana la Bucuresti ...




de-acolo sa ricoseze-n Spania ...




si apoi sa se intoarca la Cluj ...



sau ma rog in ce alta ordine o fi ...

Iar apoi maine trezim Timisoara pentru BB_Yasmi (care devine pericol public cu atata papa bun )




si iar capitala pentru Roxana ...

[majoreta


Citesc ce scriu fetele cu bebei deja acasa si parca tot nu-mi vine sa cred ca in curand voi fi si eu cu mogaldeata in brate ... e bucurie si e un sentiment de panica parca ...

Nu stiu ce se intampla dar in ultimele zile somnul meu e super dat peste cap: sambata am reusit sa dorm doar pe la 7 dimineata, azi iar e 6 si ceva la mine si inca n-am reusit sa inchid un ochi ... si culmea e ca sunt fresh, nici urma deocamdata de oboseala ... dar in schimb au inceput dureri de-alea de ciclu (pe care nu le-am experimentat decat de ieri, azi )... nu-mi place asa ... vreau sa dorm si sa fiu relaxata ... ... dar in schimb sunt agitata si incordata ...


Mara 38+ si Brianna
If God Is for Me, Who Can Be Against Me?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mara, multumim!!!
noi ne retragem la un ceiuc cald cu lamaie ca ma cam doare gatul!!! va pupam si sper sa revin cu vesti bune spre seara!!
pupici multi!!!!!!!!!!!!!!........

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

39+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna fetelor! Semnez si eu condica! Pana acum m-am multumit sa va citesc... am o leneeeee ca nici sa scriu n-am chef! Deh.. lenevesc si eu acum cat mai pot!

BB nu-mi vine sa cred ca mai ai atat de putin!!! parca ieri plangeam pe la aspirante cand vedeam rosu in fata ochilor! Mai tii minte??? Abia astept sa-ti vad frumusetea de fetita! Iti tin pumnii si ma rog din suflet pentru tine sa scapi cat mai repede! Cat despre mancare... stai linistita ca nu ma intreci! Eu am niste pofte de... gandeste-te ca am luat aproape 30 kg si probabil voi mai lua!

Roxy tinem pumnii maine!!! Sa scapi repede si fara dureri! sa vii cu ingerasul repede acasa sa il vedem si noi!

Mara eu am avut aproape toata sarcina probleme cu somnul! Dar acum parca si mai rau... Mie mi-a dat Diazepam dar nici ala parca nu-si face efectul si incerc sa iau f.rar desi in prospect scrie ca e indicat dupa trim 2 de sarcina ca sa-ti regleze somnul. Dar mi-e frica sa ma indop cu medicamente! Chiar si No-spa iau f.rar!
Eu cred ca tu nu mai ai mult!!! Esti pregatita???

Doamneeee ce emotii am ca merg si eu maine la dr.!



O graviduta in al-!!!

Biby
34+
Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Buna, am si eu o intrebare pentru Anne Ma. Am vazut ca vorbesti de rezervele cu plata de la Elias. Eu l-am intrebat pe dr meu (Filipescu) care mi-a zis ca mare parte sunt luate de CMU (vreo 2500 EUR pachetul). Mi-a zis ca mai sunt cateva cu 100 EUR/noapte ceea ce mi se pare OK dar nu poate garanta ca prind pentru ca sunt pt tot spitalul si nu se mai fac rezervari pt ca oricand poate sa apara vreun academician/vip/etc care sa aiba nevoie :( Tu stii ca se pot face rezervari? Sa insist? Eu sunt deja in 35 de saptamani.
Merci si sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Asta-i baiul Biby ... ca si eu cred ca nu mai e mult ... si poate starea asta de incertitudine ... c-o fi maine, c-o fi poimaine ... asta cred ca ma nelinisteste. Sunt pregatita asa si asa ... inca am azi in plan de spalat geamuri de la o camera ... si de facut curat ... si de facut bagajul ... asta e pregatit oarecum, dar nepus in geanta ... Am senzatia ca in momentul in care termin bagajul se produce minunea ... si tot mai aman oarecum!

Mara 38+ si Brianna
If God Is for Me, Who Can Be Against Me?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mara ia ai tu grija cu efortul!! daca vrei sa mai amani momentul eu zic sa stai potolita! Nu zic ca si eu sunt ca si tine... dar acum pe ultima suta de metri incerc sa fac cat mai putin efort! Ai grija!
Bagajul meu e pregatit deja! Si pe al lui bebe l-am facut aseara! Pentru orice eventualitate...
Oricum la tine sansele sunt f mari ca momentul sa fie aproape! Cand mergi la urmatorul control?





O graviduta in al-!!!

Biby
34+
Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

vad ca se lasa asteptati!
ank ce frumos .. la plimbare cu caruciorul.. super
adina ai dreptate cu data estimativa doar ca aici(in RO) nu se explica prea multe! Mie mi s-a spus ca sarcina la termen e intre 37 de sapt. + 1 zi si 41 de sapt. +6 ZILE!
BB bafta la dr.!





PUSSI 33+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 25 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

byby, draguta cum sa numai tin minte??? eu una am avut mare noroc ca am ramas dupa o luna jumate!!!! pupici la amndoi!!!

FETELOR A NASCUT IRINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SMS DE LA IRINA: "AM NASCUT IN SFARSIT IERI. RAUL 3 KG SI ROBERTO 2.950 G SANATOSI PRIN CEZARIANA. VA PUP. IRINA"


FELICITARI IRINA!!! SA TE REFACI REPEDE SI SA AI PARTE DE DOI FLACAI SAANATOSI, MNANCACIOSI SI FRUMOSI!!!!! FELICITARI MAMI!!!!! RAUL SI ROBERTO BINE ATI VENIT PE LUME!!~!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

39+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

Mergi la inceput