Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..eu va pup ma bag sa mananc ceva ca nu mai pot de foame...si o sa incep sa ma aranjez pentru control...o sa va tin la curent daca ajung la dr cu dilatatie , visul meu sau o sa-mi zica iar col lung inchis ca-mi dau cu tesla

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 41!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna dimineata fete frumoase!
Felicitari noilor mamici!!!

Roxy imi pare tare rau pt iepurasul tau! Imi imaginez ce ce in sufletul tau pentru ca si eu am pierdut acum 2 ani un catelus pe care l-am crescut 15 ani si... am fost distrusa! Dar o sa vezi ca odata cu venirea lui bebe o sa incepi sa uiti.. durerea sa treaca. Te pup si ai grija de tine si de bebe!
Eu nu inteleg de ce te mai lasa sa astepti daca deja esti in 41 de sapt.?!?! Nu se poate face cezariana?

Ancutza mea ce mai faci??? Ce iti face bebelina?? vezi ca pe tine te voi anunta cand va sosi clipa ca esti singura al carei nr de telefon il am!

Pe mine ma cam inteapa burtica asa... durerea din capul pieptului s-a mai diminuat dar tot simt o jena acolo... Mie tare mi-e frica sa nu fie mai mare bb pt ca eu nu sunt absolut sigura de data ultimului ciclu! Desi mereu am picat la fix cu eco dar totusi bebe cantareste destul de mult! Acum 2 sapt deci la 32 de sapt avea 2,3 kg.

Puteti sa treceti si la mine pe listuta numele baietelului: Bogdan Alexandru, Spitalul Sf.Pantelimon si dr. Pacu Irina.

Multumesc!



O graviduta in al-!!!

Biby
34+
Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BIBY ce faci iubita??...bine ai revenit! ma bucur ca esti ..ca sunteti ok si tu si bebe!!..multumesc frumos pt incurajaro si pt ca ma intelegi...incer sa ma obisnuiesc fara el dar e foarte greu...cat despre cezariana ..am inteles ca pana acolo se poate face si inducere...bebe al meu a fost mereu mai mic decat sapt mele de sarcina si ma gandesc ca poate totusi vine singurel...nici nu stiu ce si cum sa fac....astazi vedem ce zice si dr.

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 41!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Roxy uite ce sa fac? In sfarsit m-am potolit si eu cu muncile si stau acasa... Dar mi-e asa greu!!! Pentru ca sunt o fire f.f.energica si nu suport statul in casa! Dar... asta e!
E posibil sa fi avut ovulatie tarzie si bebe sa fie mai micut! Offf abia astept sa ne spui ce ai facut astazi la dr.! Cand mergi?? Iti tin pumnii!!! Ai emotii????
Tin pumnii sa fie bine!!!



O graviduta in al-!!!

Biby
34+
Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BIBY ..pei eu eram dupa AC ..deci e posibil..nu stiu ce sa mai zic....astazi la pranz merg ....lunea treacuta era un pic sters colul..nu mai era lung ca de obicei..poate totusi vine singurel...cat despre statul acasa ....stai linistita ca si eu sunt si am fost foarte activa dar macar nu stai cu stres si nervi, faci ce vrei cand vrei....o sa-ti prinda bine cateva saptamani linistite..sa te plimbi, sa te odihnesti mult ca pe urma sa vezi ce greu o sa ne fie..

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 41!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

EMOTII???...Doamne...o tona.....nici nu stiu de ce imi este mai frica ...

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 41!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata. ce fac, burticutele?
Roxana, azi mergi la doctor? Iti doresc cand ajungi acolo sa ai dilatatie mare . De abia astept sa ne spui ce ai facut.
Eu am zile in care sunt tare viteaza cand ma gandesc la nasterea naturala si zile in care imi spun "dar totusi nu ar fi mai bine sa nasc prin cezariana?". Oricum, e clar ca e mai bine sa nasti natural (mai ales cand nu vrei sa te ajute nimeni dupa aceea, asa cum sunt eu ).
Ce repede au zburat zilele astea de cand a venit sotul meu. Ieri am umblat mai toata ziua, aseara a facut el papa. Ce-l iubesc!!!!!

Roxxy 34+Matei
_
AMR 6 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 4 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ROXXY..Doamne ajuta...tot din cauza asta vreau si eu natural..sa nu vad picior de alt om la noi in casa inafara de mine si sot..si eu tot singura vreau sa ma descurc....si cu ajutorul vostru bineanteles

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 41!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Tu chiar crezi ca nu o sa vedem picior de alt om in casa? Ce bine ar fi!!!!Dar nu prea cred. Eu le-am spus deja ca ma voi descurca singura, dar nu prea a parut ca au inteles. Nici nu as vrea sa ma cert cu toata familia, deci sper sa inteleaga.
Mai Roxana, ce nebune suntem!!! Alte fete (gen vara-mea) nici nu se gandesc sa nu aiba parte de ajutor, iar noi nici nu vrem sa auzim. Eu asa am fost de la inceput de cand m-am maritat: nu stiam sa fac mancare, dar nici nu am vurt sa vina sa ma ajute. Am invatat singura. Oare om fi normale?

quote:
Originally posted by RGE

ROXXY..Doamne ajuta...tot din cauza asta vreau si eu natural..sa nu vad picior de alt om la noi in casa inafara de mine si sot..si eu tot singura vreau sa ma descurc....si cu ajutorul vostru bineanteles

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 41!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"



Roxxy 34+Matei
_
AMR 6 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 4 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata fetelor..
mai..de pe la 6 jumate ma doare burtica..n-a trecut cu no-spa..
de vreo juma de ora o scurgere usoara de irizatie roz...
va tin la curent daca e nascare de-a dreptul sau doar ase..:)
ma duc sa pap ceva, apoi revin sa citesc din urma.

38+ piticul Stefanut
AMR 10 zile

Mergi la inceput