Copiii din 2002... (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

mamici
Gabi lui Bogdanel, multa sanatate si tot ce este mai bun in lume !
Petrecere frumoasa si multe, multe cadouri !
Va multumim si noi de urari, Vladut s-a distrat foarte bine de ziua lui, anul acesta a avut 2 petreceri, una la gradi si una acasa, a fost super incantat, mai ales cand i s-a cantat "la multi ani" si a suflat in lumanari, promit ca o sa pun si poze, dar trebuie sa ma mai ajutati si pe mine ca nu sunt sigura ca mai stiu sa le atasez
Sa stiti ca eu ma straduiesc sa nu pierd nimic si va citesc cat de des pot, doar ca nu am mai scris. Si noi ne confruntam cu aceleasi probleme ca si voi.
Sanatate tuturor bolnaviorilor.
" La multi ani" tuturor sarbatoritilor din aceasta perioada
Nicoleta felicitari pentru bb 2, multa sanatate si sarcina usoara, abia astept sa ne zici ce este (baietel sau fetita)
Sinzi astept si eu cu nerabdare rezultatul testului
Elena ai 2 copii superbi, sa iti traiasca si sa ai parte de ei
Cand vad ca vorbiti de mai multi copii ma apuca si pe mine dorul de bb . Si eu imi doresc o fetita, dar nu stiu ce astept, tot zic "la anul" si nu am mai facut nimic la acest capitol
Cand il intreb pe Vlad daca isi doreste o surioara, imi zice ca el vrea fratior (prima data mi-a zis ca vrea sa il cheme Arthur, acum vrea unul Kevin)
Va pe toate si pe puiutii vostrii si promit ca revin cu poze de la ziua lui Vlad.

Francisca si Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Francisca, bine ai revenit! Ce coincidenta, Stefan spunea tuturor ca vrea un fratior pe care sa il cheme Arthur (din Shrek al treilea, desi i-am citit numai cartea..., nu a vazut si filmul). Insa ieri, dupa ce vazuse 2 fetite (una sambata la un botez la Sibiu, una ieri, undeva la tara), a zis ca vrea sa fie surioara. Si zicea sa o cheme Rapunzel :)).
De ce sa nu ii faci placerea copilului, mai ales ca si voi vreti in ca un bebe?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salut!

Gata, a cedat febra, ieri a crescut brusc, intr-adevar (extremitatile reci asta au anticipat), dar nu peste 39 totusi. Azi e a doua zi de antibiotic, trebuie sa-i dau in total 5 zile, pana se termina sticla. Azi aveam de facut o vizita la o colega de la gradi aranjata inca de saptamana trecuta, dar am anulat-o pentru ca s-ar putea sa fie contagios inca. Dupa tratament o sa repet exudatul, parca vad ca de lunea viitoare gasesc afis in gradinita cu "streptococi" sau alti balauri.

Cat despre bb2, noi nu cred c-o sa-l mai facem - din motive atat obiective cat si subiective - ar fi frumos, stiu, dar cel mai probabil o sa ramanem in formula asta. Nici Robert nu ne cere un frate sau o sora - daca si-ar dori probabil ca i-am face pe plac. In schimb, ce vrea el mult, mult de tot, este un caine ! Ii plac cainii enorm. Insa nici asta, deocamdata, nu se poate, in contractul de inchiriere scrie clar - fara animale. Poate luam unul peste cativa ani, cand ne cumparam si noi casa.

Numai bine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Andrei isi doreste frati. Multi. Ieri imi spunea ca ar vrea 10 frati si mi-a si explicat cum ii va aseza el in camera lui, in paturi supraetajate si cum va dormi el in patul de sus.
Lasand gluma la o parte, pot sa spun ca admira foarte-foarte mult copiii care au frati. Tot timpul imi vorbeste de ei!

Sanatate si pupici bolnaviorilor!!

Si husband-ul meu e bolnav, il tratez cu antibiotic!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Bine v-am regasit !

In primul rind La multi ani ! pt. sarbatoriti: George si Bogdan (Dodo-pui) sa fiti sanatos, fericiti si sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata, alaturi de cei dragi. Sa fiti iubiti si rasfatati.

Katty, multumesc pt. ideea cu calendarul. Am cautat pe net si mi-am facut un calendar cu Scooby Doo (pe site-ul http://www.dltk-cards.com/chart/) Trebuie sa mai caut niste fete zimbitoare, sau stelute sau bilute negre rosii, pe care sa le lipesc la fiecare patratica. Sa vad, poate gasesc ceva pe la Cora.
Asa poate il mai impulsionez si eu pe Bogdan sa faca ceva, altfel e cam lenes de felul lui.

Acum sta acasa ca ii cam curge nasul - abia de-i trecuse - si tuseste. E f. fericit, ca i-am cumparat un joc -piramida- si joaca aproape toata ziua, bineinteles ca aplica regulile lui.
Simbata am fost la 2 aniversari, si a fost super incintat si agitat.
Miercuri avem serbarea de Hallowen, dar inca n-avem nici costum. Sper miine sa gasim ceva.

Sinzi, astept si eu cu interes sa ne spui rezultatul. Iti doresc sa fie asa cum vrei tu. Mi-a placut si calendarul tau (de acolo mi-a venit ideea sa caut pe net si in engleza, ca in romana n-am prea gasit nik)

Nicoleta, cind afli sexul bebeului ? Trimite-mi pe PM sau pe mail data nasterii si luna conceptiei, sa-ti "prezic" sexul, vrei?

Ma cam grabesc ca nu prea am timp, va pup, dar promit sa revin cu noutati.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Vlady, George si Bogdanel !
Sa cresteti sanatosi si voiosi,
alaturi de cei ce va iubesc !
Felicitari, mamicilor !
Sa va traiasca si sa va umple mereu sufletele
de bucurie micii vostri cavaleri !

Buna, dragi mamici !
La noi, din nou vreme urata.... Dar am prins sambata o zi cu soare si am repede am profitat de el, iesind afara cu fetele. Aveti cateva poze, aici.
Sanatate si refacere grabnica la bolnaviori !
Sinzi, sa fie cum iti doresti, adica, o fetita !
Lucia, ma bucur ca ai mai dat pe aici !
Si eu am vazut desenele lui Liviu la "Sa ne cunoastem", dar n-am vazut pozele Cristinei.
karina, multumesc pt. link-ul acela cu tabelul !
Eu, in vara le-am facut la fetite un tabel cu zilele saptamanii, in care desenam inimioare rosii sau buline albastre, in functie de reusita lor. Iar rubricile erau, comportament, limbaj si fapte bune, in fiecare zi a saptamanii. Cine aduna cele mai multe inimioare, primea la sfarsit de sapt. 5 Ron, sa-si cumpere ce-i doreste inimioara.
Va doresc o seara cat mai placuta, in familie !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut! Am tot intrat pe forum azi dar nu am reusit sa postez si aici:
Dodo, La multi ani pentru Bogdan! Si toate gandurile noastre bune!
Francisca, la multi ani lui Vlady! Multumim pentru aprecieri... Vezi ca daca invoci barza, vine ea, cand nu te astepti!
Sanzi, fain calendarul, trebuie sa achizitionam de pe undeva unul! Daca nu, fac precum Nina!
Nico, cum e cu ora de iarna, te ajuta sa fii dimineata mai fresh?
Aida, stii cat mai e pana la Craciun?57 de zile!
Va pup pe toate, nu ma mai lasa smecheria asta mica sa stau!
O noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Wow...ce-ati mai scris la subiect, vrednicute tare ...eu n-am mai dat pe aici, ca am avut tone de lucrari de corectat , se apropie vremea report card-urilor aici, un fel de medii la noi, doar ca in afara procentelor, mai sint si comentarii personalizate, si numai asta am facut, pregatindu-ma de intalnirea cu parintii care e individuala, cu fiecare elev in parte ....am apucat sa citesc numai un pic din urma, dar recuperez...

Sanziana, stii tu cum se spune....mult curaj vezi tu apoi la fata locului cum e cu doi, iti tin pumnii si sa ne dai vestea cea mare in curand, ca astepti o surioara pt. David, asa cum vrei tu.Vad ca se imprastie virusul...glumeam Yasmine ori de cate ori o intreaba cineva daca vrea o surioara sau un fratior, declara hotarat ca vrea un baby brother ca Dennnis, finutul nostru

Nicoleta, tu ai aflat ce porti in burtiq?


Hellene, ce putin pare pana la Craciun, dar daca stau si ma gandesc ca mai sint aproape 2 luni de serviciu pana atunci, mi se pare cam indepartat . Eu una de-abia astept vacanta de iarna de data asta, care e de doua saptamani, se pare ca vom pleca undeva la caldura, pe o insula undeva .....departe de lumea dezlantuita , si speram sa ne intoarcem cu bateriile incarcate si gata de un nou an de munca .

Yasmine ma intreaba in fiecare zi daca a implinit 5 ani, si-i tot spun ca mai are vreo 30 si un pic de zile. Ne bate gandul ca anul asta sa-i facem petrecerea undeva la un local undeva, nu tot acasa, caci vom avea in jur de vreo 25 de persoane. Ne-am luat o carte de matematica ceva mai grosuta si rezolvam matematica de-acolo....doamne ajuta sa ne tina nervii am fugit la lectia de inot acum

O saptamana usoara va doresc!

Cristina



noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si Paris & AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Khristin, tin'te tare ca vine ea si vacanta! Si eu o astept ca pe nu stiu ce...

Si eu am avut o zi f. grea, care inca nu s-a terminat, tot mai trebuie sa mai lucrez macar un pic dupa ce se culca bogdan. sunt in urma pe la servici, rau de tot.
Cu Bogdan n-am mai facut mai nimic, de cand cu vomitatul n-am mai avut tragere de inima nici sa citim, nici altceva. Am fost pe afara si ieri am fost la o avampremiera trick-or-treat, la caminele studentesti de aici din oras. Am adunat un cosulet cu bomboane deja. A purtat costumul cu Cars.

Va pup si pup toti copilasii,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

La multi ani Vlad,george si Bogdan!sa fiti sanatosi si sa-i bucurati pe dragii vostri parinti!
dupa cum vedeti vin si eu cu urarile chiar daca atat de tarziu.am spus stop la ce lucrez si am intrat sa vad ce mai povestiti.
va pup si astept de la toate vesti bune!



Mariuca la 5 anisori

Mergi la inceput