Copiii din 2002... (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumim de urarile de sanatate, tuturor.Ruxij ma bucur ca ati scapat cu bine de faza critica, inseamna ca asa cum spui a fost ceva usor.Noi acum suntem in vacanta, chiar daca pana acum am fost tot in vacanta dar fortata, asa ca dupa saptamana asta Liviu sigur va fi recuperat si va merge in conditii bune la gradi.


semnat de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Cristina_C, neplacuta situatia asta, eu fac "alergie" la cuvintele streptococ/stafilococ, sper sa scapati cu bine. La George mainile si picioarele reci sunt semn ca incepe febra puterniva, insa poate e ceva particular la noi, oricum asta e semnul nostru sa stiu sa previn din timp! Sanatate!
Ruxi, am scris mai demult, nu sunt probleme mari cu coloana, insa trebuie lucrat sa nu aiba mai tarziu probleme, si cred ca totul porbeste la noi de la cum sta, cum sta la masa, in pat... avem aceleasi recomandari ca si Katty! Ma bucur ca e mai bine Bogdan, asta e important!
Lucia, vacanta placuta si felicitari pentru desene, le tot vad in derulare la "sa ne cunoastem"!
Sanzi, am mai pus poze, mereu pun, si filmulete mai sunt, pentru ca in perioada asta creste si se transforma de la o zi la alta si nu vreau sa ratez! Atat mi-s de dragi amandoi, acum ma tot intreb cum am trait fara Gabi si George atatia ani... e clar ca dormeam mai mult si nu aveam vreme sa ma si intreb! Hai ca urmaresc sa vad ce si cum e cu testul (acum am emotii pentru tine)!
Aida, numaram zilele pana la Craciun de mult, am pus un ticker pe blogul meu, asa ca zilnic ne "interesam" cat mai este! Va tin la curent! Ieri nu am mia gasit deschis sa iau plastilina, asa ca o iau maine, e musai!
Katty incepem odata! Fain calendarul, cred ca trebuie sa afisez si eu ceva pe frigider ca... e singura chestie care functioneaza la noi: Craciunul!
Pfuii, s-a trezit mandra, nicicum nu pot scrie pe indelete un mesaj!
O seara buna, acum ma chinui sa ii zic cum e cu ora de iarna si maine sa nu ne trezeasca la 5!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

He he, ce de vasti, unele bune (Sinzi, daca vrei sa fie cu ochi, succes!!!), altele mai putin bune (coplasi bolnavi, incendii..., bebelusi agitati...).
Noi suntem ok, ieri am fost pana la Sibiu, la un botez, ne-am intprs tot ieri asa ca am facut pe drum vreo 7 ore numai pe drum... Dar Stefan s-a distrat, Adrian s-a simtit bine, numai eu am suferit de la AC, ma cam dor ochii, desi era pe minim, la 20 de grade.
In rest, azi am mers la terenul nostru si am mancat acolo... pizza :)). Apoi am vizitat pe fata celor care ne-au vandut terenul, tocmai a nascut o fetita... Oare mai rezist pana sambata peste 2 saptamani? AMR 12 zile, doar. Si va spun ce si cum, daca e de soacra mare de 2 ori sau de soacra mixta :).
Mai intru si maine, sanatate bolnaviorilor!
Sinzi, nu te grabi cu testul daca nu trebuie sa vina rusii, s-ar putea sa fii dezamagita degeaba :). Adica sa iasa negativ si sa te fi grabit tu cu testul. Oricum, felicitari pentru decizie.
Nicoleta
PS In seara asta am de gand sa ma culc sa prind mai mult somn cu o ora :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nu lucram in mod special la un bebe...dar ne surade ideea la amandoi cand ne gandim la o fetita...
Asa...ipotetic vorbind...caci cred ca pe mine m-ar speria ideea!!!!!!


Elena, am vazut pozele si filmuletele...ce pepenas e Gabriela!!!! Frumoasa foc!!!! Seamana tare bine cu Geroge!
Mi-a placut cum ii sta in costumasul lui George!
Uneori cand ma uit la David si il vad ce mare este, ca nu mai are nimic din dragalasenia de bebelus ma apuca asa o nostalgie...

Au devenit barbatzei si domnisoare copiii nostrii!!!


Cristina, si eu stiu ca mainile si picioarele reci prevad febra care creste brusc!!!! Sper sa fie totul ok, mai ales daca ia si antibiotic!!!

Nicoleta, de asta nu vreau sa fac testul acum...Nu vreau sa ma gandesc ca e bebe...si apoi sa nu fie...
Sunt putine sanse ...dar am ceva simptome...

Noi am luat pranzul in oras la rest nostru preferat cu salate si inghetata la discretie, si ne pregatim sa mergem la un party!!! (desi eu as dormi...)
David e bine...nu a mai iesit deloc la toaleta...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Elena, multumim. Eu chiar nu am vazut niciun desen la "sa ne cunoastem" in schimb v-am vazut pe voi, am vazut-o pe Gabbriela si de mai multe ori pe Cristinuca Aninei.Sinzi, sa fie cum iti doresti. Acum chiar ca nu ma mai pot desprinde de subiect cel putin o perioada pana aflu daca e sau nu bb. Hm nu stiu cum se face, ma gandeam acum 2 zile la o familie pe care am cunoscut-o la munte, si ne-am intalnit chiar ieri cu mamica si copilul respectiv.Azi ma gandeam ca printre mamicile cu un singur copil sunt eu, Sinzi, Gabbriela, Crig, Nina... si aflu ca Sinzi tocmai se pregateste sa nu mai fie printre mamicile cu un sg copil


semnat de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Lucia, cum simtiti voi, asa e cel mai bine, pe mine ma "chinuie" gandul cu 3 copii, in facultate 4 dintre profesorii mei aveau cate 3 copii si spuneau ca asa cunosc echilibrul in ceea ce priveste copiii, cred ca de atunci am ramas cu ideea asta si... dorinta, de ce sa nu recunosc. Dupa George nu am crezut ca voi mai vrea sa iau odiseea sarcinii de la capat (nu cresterea unui bebe, asta vroiam oricand), acum la Gabi a fost de zece ori mai rau si de zeci de ori mai usor cu ea aici langa mine... chiar nu mai am curaj de numarul 3, dar... viata e in fata. George acum le spune la multi ca eu am ramas cu burta si mai e un bebe acolo, si ala e AL LUI! (adica pe ala nu vrea sa mi-l dea deloc, el il hraneste, spala, se joaca, etc.)! Cred ca si faptul ca George a reactionat atat de bine m-a facut sa ma simt atat de fericita ca ii am pe amandoi! A, i-am vazut un desen de al lui Liviu pus de curand si unul de la 4 ani, nu eram logata si nu am putut sa le adaug la favorite, dar le "prind" eu indata!
Sanzi, mersi de aprecieri... acum stau sa vad ce vesti dai, sa fie bine pentru voi, oricum va fi! Ideea e sa poti ajunge de Craciun in Botosani via Suceava!
Nicoleta, cred ca tu deja dormi, eu astept biberonul de seara si poate te acompaniez! Gabi a adormit ca eroina, a avut o zi incarcata, si-a vazut bunicii, strabunica, matusici... mult pentru ea!
Gabbriela, am vazut ca s-a mai redus din incendiu, e jale ce a ramas in urma! Poate se mai curata aerul si la voi!
Va pup, o saptamana buna si sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am gasit si eu calendaru nostru:
http://good-times.webshots.com/photo/2887445830087737923ukzQfr

Fetelor promit ca nu va tin mult in suspans...hihi...pe 1 e data cea din luna...si daca imi intarzie pe 2 imi fac testul!!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

O noua saptamana... acelasi somn... Uf, oare trece? Ca nu mai pot sa imi fie somn, sa dorm muuult, sa ma trezesc si sa imi fie tot somn... Am trecut ieri in saptamana 16. Oare cand au trecut asa de repede?

Ruxi, sper ca s-a rezolvat la voi detot cu problemele cu burtica, mai sunt si din-astea. Ce sa faci? Poate veti evita o vreme dulciurile alea...

Cristina, Robert este mai bine, a cedat febra? Si Stefan are uneori picioarele si mainile reci, insa nu am facut niciodata o legatura intre aspectul asta si febra mare care nu a urmat neaparat... eu stiam ca asa apar frisoanele, care forteaza corpul sa isi incalzeasca extremitatile... Important este sa scapati de minunea aia din gat si sa nu o mai capete.

Elena, am intalnit ieri o fetita atat de cuminte! Doarme ziua cate 4-5 ore, noaptea suge pe intuneric si in liniste... Are vreo 4-5 saptamani, ma uitam la ea poate se ia si la bebele din burta mea (adica sa fie si fetita, si cuminte). Voi cum stati la capitolul "dintisori"? Lui George i-ati refacut exudatul? Este curat in gat?

Sinzi, eu nu am avut ocazia sa imi fac vreun test si sa fie negativ... Toate au fost pozitive, eram in perioada de "asteptare bebe"... sper sa fie dupa cum va doriti, si noi ne topim la gandul unui bebe, dar mai ales la acela al unei fetite...

Elena, eu nu cunosc familii multe cu 3 copii, noi asa ne propusesem inainte sa incepem sa avem copii, sa avem 3, discutam si cu sotul meu pe tema asta... as mai avea timp pana in 35 de ani sa mai chemam o data barza... insa si eu, si el ne temem de idee. Fireste, daca va fi sa fie, cu siguranta va fi. Insa nu stiu daca ne-am descurca (poate pana atunci ies mamele la pensie, ne viziteaza mai des... :)).

Va doresc o saptamana frumoasa, mai calda decat precedenta, cu copii sanatosi si vacanta placuta pentru cei din Ro.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

VACANTA PLACUTA, VA DORIM SI NOI!!
VREME BUNA, SA PUTEM SA NE ZBENGUIM PE AFARA!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eh, Elena si noi simtim ca vrem mai multi copii, insa ne blocaram momentan si mergem totusi pe ideea "mai bine mai tarziu decat niciodata asa ca inca nu am renuntat la idee".Multumim de urarile de vacanta placuta, si noi va dorim la fel si chiar asa sa fie vreme buna ca sa mai stam la aer!


semnat de mine

Mergi la inceput