ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Ioana, multumim de reteta! De multa vreme imi doresc sa gatesc si eu spaghete de orez, si chiar nu stiam o reteta...Sa mai alternez si eu, ca nu pap prea variat...din lipsa de timp

Aerlilian, ai fost tare...convingatoare!
Evident ca acum eu nu pot sa spun ce mai fac, ca ma pui pe lista dupa Mada si Ginamaria!

Lucialu,Mada,Gianamaria,Diana, LilianaFi

Fetelor, ati vazut cum se intampla in natura?! Ghioceii infloresc primavara timpuriu, lalelele, liliacul tot primavara, dar mai tarziu, margaretele vara, crizantemele toamna... Fiecare floare isi are timpul ei de a inflori, parfumul si farmecul ei...
Probabil asa e si in cazul nostru... Fiecare, mai devreme, sau mai tarziu...vom inflori...

Sa aveti o saptamana frumoasa, cu soare in suflet si in priviri!
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

'neata
e luni deci fete dragi toata lumea vioaie si optimista........sa avem o saptamana minunata si sa avem numai vesti bune..........
ANA ALEXIA asa-i ca nu sunt flori care nu infloresc niciodata?NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUDA DE UNDE ..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ginamaria,asa te vreau!Optimism maxim!Si ce daca astazi va fi o zi mohorata?M-am imbracat in bestiala copmbinatie gri-mov,ma simt foarte bine si sunt hotarata sa am o zi si o saptamana senzationale.Parca am si cele doua liniute de ovulatie...Deci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

GIANAMARIA , am fost alaturi de tine si ma bucur ca mergi mai departe, sa te ajute Dumnezeu !

Lucia , ce mai faci bre ??? hai , hopa sus !!!

Ioana , am fost ieri la pranz la tine la restaurant si am mancat ... TOT ce e in dieta , of course ... , SUPER !!!

Mada, mi-a placut , mi-a zis ca de ce sa plang numai eu, sa mai las si pe altele sa planga , deci fetele, PE RAND la plans , nu toate odata , por favor

p.s. am uitat sa va spun ca asa baba la menopauza cum sunt , ma duc cu sotul meu la concert la DEEP PURPLE miercuri seara , cu toti tinerii , am luat bilete, ma vedeti la peluza 2


va puuup , pe toate, Roxana , cum vine poza ta , o iau ... , Luni cealalta fac albumul

revin,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

'neata fetelor!!!
lucialu, ginamaria imi pare rau ca nu a fost luna asta dar...capul sus ca in curand vin bebeiiii!!!!!!
mada23 imi pare rau si te rog nu mai plange. chiar scriam in capitolul trecut ca noi doua am mers pe acelasi drum la un moment dat in sensul ca amandoua asteptam sf de saptamana sa ne aduca vesti bune. din pacate n-a fost sa fie, la nici una, dar sunt convinsa ca mai devreme sau mai tarziu asteptarile noastre vor lua sfarsit si ne vom bucura de copilasii nostrii.
ioana multumim pentru reteta si mai asteptam si altele la fel de gustoase si sanatoase!

fetelor sa aveti o saptamana buna !!!

Mosul sa-mi aduca un ingeras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suflet spune:

GATA, SUNT INSARCINATA!!! AM REUSIT DUPA 4 ANI DE INCERCARI. AM FOST OPERATA DE DR. TUTUNARU IN SEPT. 2007( CU DIAGNOSTICUL ENDOMETRIOZA PLINA) IAR IN OCT. AM RAMAS INSARCINATA. SOTUL A AVUT SI EL PROBLEME: MOBILITATEA PROGRESIVA 25% IN LOC DE 75%. A FACUT DOAR O LUNA DE TRATAMENT SI CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU AM REUSIT.SA NU UIT SA-L MENTIONEZ PE CEL CARE A SPUS CA DACA II URMEZ SFATURILE, VOI RAMANE IMEDIAT INSARCINATA: PREOTUL IOAN IORDACHE DE LA BISERICA SF. SPIRIDON VECHI. MERGETI CU INCREDERE LA DANSUL IMPREUNA CU SOTII VOSTRI SI VETI REUSI. VA PUP PE TOATE SI DUMNEZEU SA VA AJUTE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Buna fetelor am aparut si eu. Mai da ce de fete noi pe aici! Nu va stiu pe toate dar va doresc la toate sa "infloriti" cat mai repede si sa scapati de endo.
Ma bucur ca a revenit voia buna si in acest totpic si.... de ce nu retetele.
Ioana si acum ma gandesc la mancarea buna de la voi de la restaurant.
Va doresc la toate o zi buna.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Suflet bravo, felicitari, sa fiti sanatosi si tu si bebelul. Sa te bucuri de el. Ma bucur cand mai citesc si de reusite. DD a vrut ca tu sa infloresti.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna dimineata!
Mada te rog sa nu plangi ca nu are sens.Uite cum gandesc eu cand ma las tarata de vartej:urasc boala asta,o urasc din toata inima pentru ca nu ma lasa nici sa ...dar nici sa traiesc!Chestia asta mi-am zis-o in ultimele zile de prea multe ori.Stiu ca m-am procopsit cu o chestie nasoala pentru care medicina la ora actuala nu prea ofera...Stiu ca la mine se manifesta nasol.Asta pe langa durerea ca nu am reusit inca sa raman gravi.Am doua cai:ori ma las dusa acolo pana cand voi claca la un moment dat ori lupt de dragul meu,dar mai ales de dragul sotului care ma iubeste si este 100% langa mine neconditionat si singurul care ma intelege si care lupta alaturi de mine.Ce aleg?Tu ce alegi?O fata draga mie de aici imi spunea ca nu la toate le este scris sa aduca pe lume copii.Si are dreptate.Putem incerca pana la un punct.Adica atat timp cat nu ne periclitam si mai grav sanatatea sau relatia cu iubitii nostri.Sa nu facem obsesie,sa nu fim incrancenate.Cat se mai poate voi spera si zic ca am de ce sa sper ca voi fi si eu mamica intr-o zi.Sunt exemple destule si care se inmultesc aici pe forum ca SE POATE.Nu degeaba repetam intr-una ca morile stricate ca moralul este important in treaba asta.Eu zic ca are o importanta covarsitoare chiar.Ca poate mai bine de 50% din problema o remediaza.Important este sa nu ne dam batute,sa incercam sa ne imbunatatim imunitatea,sa ne tinem informate,sa ne ajutam intre noi,dar mai ales sa privim drept in "ochi" cu endometrioza ca sa vada ca nu ne este frica,ca sa fim cu picioarele pe pamant,sa nu ne mintim ca nu exista,pentru ca astea toate ne vor face mai puternice si vom invata sa traim asa cum suntem si in conditiile date.Zilele trecute m-am gandit la starea de bine a unei tute"binevoitoare",care nu intelege problema mea si habar n-are ca nu orice planta imi face bine mie.Nu este vorba de nimeni de pe forum.Vreau sa spun ca asta este ultima mea greseala de gen pe care am comis-o.De acum incolo o sa-i trimit pe toti undeva,toti cei care ma deranjeaza intr-un fel sau altul,care imi invadeaza sufletul si intimitatea sau care cred ca sunt o ipohondra,ca de fapt nu se vede ca as avea ceva sau care cred ca stiu mai bine decat mine ce si cum si-si dau cu parerea totaaaaaal aiurea si pe langa.Voi fi fara milaGandeste-te bine la tot ce ti-am spus (ca risc sa fiu data afara de pe forum la romanele scrise de mine.Dumnezeu hotaraste tot.Daca tu ai jumatatea langa tine,daca tu te afli aici pe pamant inseamna ca asa trebuie,ca trebuie sa te bucuri de lucrurile pe care le ai deja,ca trebuie sa-ti traiesti viata cat poti de bine alaturi de dragostea ta.Mai departe vom vedea.Tine minte:nimic nu este cu sentinta defintiva in ceea ce priveste vietile noastre!Ana-Alexia are dreptate.Ea s-a exprimat frumos,eu spun scurt:toate la timpul lor. Si asta este valabil pentru toate!
Liliana iti tin pumnii azi la dr sa fie bine amandoi locatarii,sa vii si tu cu inima plina acasa,sa se sfarseasca cu stresul si indoieleile.Pup fata si Doamne ajuta!
Bre Diana daca mai bag in mine asa cum mananc acum cred ca nu voi putea sa mai fac nici macar la propiu "hopa sus"Am inceput ziua cu o mamiliga si cu branza ca mi-era foame rauAm ramas cu simptome de gravida.As manca ,dar nu orice si am ameteli de-mi patineaza vederea ca-n desene.
Ginamaria bun.Ti-ai revenit!Asa DA!
Andreuytza ia exemplu!
Aerlilian
O saptamana excelenta!Va pup pe toate!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Suflet FELICITARI!!! SARCINA USOARA SI LA TERMEN! SI BB SANTOS SI VOIOS!Multumim din inima ca ne-ai impartasit minunata veste!
Gabituleeeee ai veniiiit!N-ai sughitat?Cum fu?Cum esti?

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput