FIV in Ungaria 24

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

ioana_p76 inca nu m-a programat, ca intai trebuie sa ii spun cand vor fi gata analizele. Acum sa iti spun de primul FIV: am avut protocol scurt, tratament cu menogon 75 ui 2 fiole/zi timp de 7 zile, dupa ecografie (unde am avut pe OS 4 foliculi, intre 7 si 13 mm, pe OD niciunul) mi-a marit menogonul la 3 fiole/zi (4 zile) plus cetrotide 1 fiola/zi. Ecografie cu OS 5 foliculi intre 14 si 20. Toti cei 5 s-au fertilizat, dar foarte buni ai fost trei din care am bagat mumai 2.
Cam asta a fost la primul FIV.
Te pup

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

crisss mai dormi fatoo mult????????
Micky2007 pana se trezeste cris iti raspund ionu cu Cezara a facut doar IA..FIV nu a facut..asta la unguri e primul..si ultimul pt ca va fi reusit..cu doi
andicu..adevarat graiesti mama..te pupp..aoleuuuuu sa ma ierti mamaaa ..din cauza lu criss ea cu lista ei...uitai breee ieri sa'ti spui un "Multi ani traiascaaaaaa lu Filip!!!"ca stiu ca facu 4 luni..stiu..stiu..il pupppppppppp pe fotbaliator
magdutza ia aminte ce zice andicu..ca le zice bine...pupp io
legaturilorrrr bag sama ca a cam inceput sa va manance'n
ioana te pupppp
cornelia nu vrei sa o uzi???????treaba taaaaa cum fuse la cununie???dantzuisi acolo????rupsesi opincile????
adela bag sama ca iti cam placu pi la olteni..ramasesi acolo???
Tia acu facui poza la geam..da o s'o fac si inauntru
Mika te vaz..te vaz//da pe'aci nu vrei sa intri..te puppp
Leliuta,auburn..va pupp mamicilor..
Pisssssssssss,ZoRiiiiii miii dorr..dor..dor nebun de voi..utateorrrrrrma lasati sa mor aci di doru vostru..
danielaaaa astept..asteptpozele
hai ca revin..sa vaz ce idei imi mai vin

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Liana merci pentru raspuns, sunt convinsa ca va reusi, asa cum vei reusi si tu, tot cu doi. Va doresc sa vi se implineasca visul cat mai repede.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

multumim Micky si tie multaa baftaaa

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:


micky, , m-am hotarat pt FIV dar nu m-am hotarat cand...si unde ...
crisis, liana, va tin pumnii, hai fetelor !!!
ioana, ce mai faci, !
bafta la toata lumea !!!


ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

andriushcadai o limonada daca reusim?

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Cris-sper sa dea domnul sa ies si eu pe usa aia sau pe o alta la fel de fericita cu doi - trei puiuti in burtica! stati linistite si tu si Liana ca sa se prinda puiutii dar nu prea linistite- sa fiti echilibrate in tot, asta cred ca este cuvantul magic! sa ma puneti moasa(pe forum bineinteles dar nu ma supar si in realitate) ca in ultimul timp numai cu asta ma ocup, sambata viitoare am deja un botez la un printisor foarte dorit de mamica lui(care are diabet insulinodep.si si a riscat chiar viata sa l faca), apoi trebuie sa nasca verisoara mea in dec. cea care a facut FIV si trebuie sa o tin tot asa, sa nu ma dezvat, nu? incredere ca totul va fi

pupici Magduta,Liana, Pussi, Andicu, Ioana,Cornelia si pe toate

In asteptarea minunii!Daria.Foto de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Liana si Cris ( sa vii, mama, acasa cu 2 bebei la purtator, ca am vazut eu prin parc carucioare de gemeni si taaare frumos arata plimbate cu puiutii in ei; in plus, mi-ar place sa-mi plimb odorul alaturi de tine cu carucior cu gemeni ), sunt cam nauca azi, cu raceala si alte alea, drept pt care am uitat sa va zic ca si azi si maine si tot asa pana pe 02, respectiv 06 nov tin pumnii strans pt voi! si Filip la fel! [rugaciune][rugaciune]
..si am vazut pozele! sunteti niste nebune simpatice si pozele sunt foarte frumoase! nu stiu unde stati, dar e super cu gratar si alte alea, iar de pozele la clinica nu mai zic, mi-e tare dor!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Mooooooaaaaamaaa ce mult a-ti scris!!!!
Eu am dormit cam mult azi, dar e din cauza plictiselii.
Micky sa sti ca eram hotarata sa trec la FIV tot la Cezara. Asa ca la IAS 3 i-am zis "doamna doctora, daca Doamne fereste nu reusesc nici de data asta eu as vrea sa nu mai continuam cu IA ci sa trecem la FIV", iar ea, mi-a facut IA si in urmatoarea secunda, cand m-a dat jos de pe masa mi-a zis:"Vrei FIV? Apuca-te de analize ca data viitoare iti fac FIV". Si ma enervat faptul ca nu a dat nici o sansa la IA nr 3. Asa ca nu am mai dat nici eu si am inceput sa ma pregatesc de FIV. Si uite-ma! Iar in legatura cu intrebarile...va fi placerea mea sa-ti raspund si daca vrei te duc si de manuta peste tot. Tu sa fi hotarata! E altceva aici!
Andruscha e valabil si pentru tine. Hai odata!
Andicu sa-ti traiasca baiatu! Nici nu mai stiu de cand visez la momentul acela. Sti ca am o poza cu un carucior de gemeni si mereu ma uit la ea? Imi doresc gemeni de pe vremea cand habar nu aveam ca am probleme si ma ofticam ca la noi in familie nimeni nu are gemeni. Da uite ca incep eu!
Daria ma ca fiecare dintre noi sa-si vada visul implinit!
Pussi nu zice nimeni sa nu citesti, dar nu e bine sa-ti faci ganduri negre si sa te gandesti la ce-i mai rau.
Vorbesc eu care azi cand m-am trezit socoteam cand pot sa ma apuc din nou daca nu reusesc acuma
Lianooooooo sa nu ma bati ca nici eu nu te bat ca mi-ai pus lista la vedere.
Ioana, Cornelia, Kla unde sunteti?
Popica! Ai zis ca nu ai scris pana acum ca nu ai avut timp si te-am iertat. Da nici de acum nu ne scri?


www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602474079860" target="_blank">Gratar Szegedwww.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Viena 2007www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">Spania 2007
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra Multe poze
Asteptand un ingeras
Uite de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

offf.offf meyy meyyy...ma doaree burtaaaa..cred ca vin
fara comentariii

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca vin

Mergi la inceput