Mamici de septembrie-octombrie 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by vmkriss

Avem si noi o intrebare:

Daca mama alapteaza la san si folosim biberon Avent pentru ceai si laptele muls, trebuie sa schimbam tetina de la 0+ la 1+ ????


Eu alaptez si folosesc (pt lapte muls si Milupa) de la Avent 0+. Dr mi-a spus ca pe la 6 luni sa schimb. Daca pui 1+ curge mai usor si mai repede si e posibil sa nu-i mai placa la tzitzi ca tre sa munceasca mai mult.


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

uite ca am reusit cu ajutorul lui vm kriss sa fac si eu un filmulet... cred ca la salvare am setat rezolutia prea mica si calitatea e cam slaba...

daca doriti sa-l vedeti clic aici

Rodica Darius Filip
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, botosei nu ii sunt mari sunt numai buni, dar au acea forma care ii face sa para mari, cand i-am primit si eu am zis ca ii sunt mari, apoi chiar ma intrebam unde a gasit asa mici.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/559049911AmKpDg?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Foarte frumos Rodica. mi-au dat lacrimile. mi-am amintit si eu de momentele alea fericite. sa fiti sanatosi! tare frumosi sunteti!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor!
Nu-mi poate spune nimeni daca am voie (cand alaptez)glucoza si Dextro energy?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Marunzika glucoza, sigur ai nevoie, pentru ca se administreaza si la bebici...de fapt se indulcesc ceaiurile, supele, etc cu ea.

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

http://good-times.webshots.com/album/559049911AmKpDg?start=24

daca vreti sa ne vedeti, pag 3 sunt poze noi.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/559049911AmKpDg?start=12




super dulce flacaul

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

La multi ani Nana!!!!!!
La multi ani Ana!!!!!
La multi ani tuturor bebeilor ce au implinit o luna zilele acestea.

Noi raportam program haotic, somn de voie dupa plimbare, un pic de rosu in gat si conjunctivita la ochisor. Tratam cu paracetamol supozitor si kanamicina pentru 5 zile. Deja suntem f bine dar continuam tratamentul preventiv. Spuzeala o rezolvasem cu apa fiarta si racita in care am pus si un plic de ceai de musetel la sfarsit. Acum insa iar i-a aparut dar e o spuzeala migratoare. O sa avem rabdare cu ea!!
Si al meu e lenes la san. Si de aceea avem un program infernal la tzitzi. Nu se mai satura de ea. Ba ar dormi, ba ar papa. Cum incerc sa-i scot tzitzi cum "comenteaza". Si in plus nu mai pt de dragul lui cand se joaca cu tzitzi: o cearta, o loveste cu pumnisoarii si misca din capsor. Tare caraghios e!!!
Si noi o sa ne crestinam saptamana viitoare pe 4 noiembrie. Noua preotul ne-a zis de prosop si lumanare. Nu stiam nimic de vin, ulei si sapun?!?!? O sa ma interesez si eu. Voi ii dati ceva preventiv dupa botez impotriva racelii? Eu am fost sfatuita sa-i dau o juma` de paracetamol. Cat despre haine de botez pentru mami am intrat intr-o criza. Si eu am de dat jos vreo 6 kg. Intrebare pentru mamicile care alapteaza: pot face exercitii usoare pentru abdomen si coapse? Ma simt ca o piftieee
Pentru de sfarsit de odisee nastere usoara si bebei sanatosi si voiosi! Incerc sa scriu dar nu promit! LA citit sunt in urma cu vreo 5 paginute.

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

quote:
Originally posted by vmkriss

Avem si noi o intrebare:

Daca mama alapteaza la san si folosim biberon Avent pentru ceai si laptele muls, trebuie sa schimbam tetina de la 0+ la 1+ ????


Eu alaptez si folosesc (pt lapte muls si Milupa) de la Avent 0+. Dr mi-a spus ca pe la 6 luni sa schimb. Daca pui 1+ curge mai usor si mai repede si e posibil sa nu-i mai placa la tzitzi ca tre sa munceasca mai mult.


Yannisa Milena
24.08.2007





pe tetinele mele scrie 1, deci sunt 1+.....atunci cand am cumparat mi s-a spus ca sunt cele mai mici

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xtasya spune:

Am revenit si eu, bineinteles in formula de doi, si m-am uitat pe aici am vazut ca am ramas la gravidute asa ca las datele sa trecem dincolo.. la strugurasi, papanasi sau dulcetele ce-or fi... Bebe Darius_Bogdan, nascut in 13.09.2007, ora 10:45, prin cezariana, Apgar 9, 3400g si 51 de cm. Mami, Alina, nascuta in 17.09.1986(aveam sa scriu tot 2007;). Acum la o luna si jumatate avem deja 5000g si 56 cm, am avut si noi acneea de care s-a vb pe aici si am tratat cu TRIDERM, foarte bun si cu rezultate rapide in cazul nostru, plus ca ieftin:P si cu mucisorii ne luptam, insa 2-3 picaturi de ser fiziologic dimineata si seara si batista bebelusului... reusita garantata. Va pupam pe toti.

Mergi la inceput