Rahova sau apropiere (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by aissa

L-am vazut Vio si pe ala dar e urat cu spume!





din cauza ca e somnoros

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Vio,pot spune ca am inceput usor..usurel si cu greturi.da' eu ma bucur intr-un fel,inseamna ca BB e bine.Numai ca ma cam doare burtica,as,dureri mici,ca la ciclu.Parca si la mariuca m-a mai durut...sper sa fie totul bine.iar tu stai calma,o sa fie bine.
Aissa..se vede ca esti in concediu
Pupici

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

andreea,nu e nimic daca te doare asa putin...
stai tu linistita!
deci e bine sa ai greturi?! eu la Mihnea n-am avut nimic si a fost bine! depinde de sarcina,cred...
acum am ceva greturi...dar nu vomit! asta ar insemna ca e de bine,desi mi se spune pe dos....
Lexi,Mire....multumesc,incerc sa fiu optimista,vreau sa cred cu tot sufletul in puterea lui Dumnezeu si ca tot binele facut se va intoarce la mine...macar cate putin pt fiecare copil pe care l-am ajutat!


Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

VIO inseamna ca e fetita daca ai greturi,se zice ca la baieti nu ai greturi si la fetite da

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Mai fetelor, ce spuneti voi?Eu am fata su nu am avut nici greturi, nici nu am vomitat, singura chestie pe care am avut-o este ca de pe la 6 luni am avut arsuri ca la balamuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Oi fi nebuna dar...vreau si eu greturi si emotii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, lasa ca nu se stie niciodata cand apare momentul, una din cumnatele mele cand nu mai spera ca va mai ramane vreodata gdavi., dupa multe incercari si tratamente, si multi ani de casatorie , tocmai atunci a ramas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
vio, andreap ....eu am avut la amandoi greturi si am baiat si fetitza asa cum zice si Dory cred ca e chestie de nimereala
cris si Doamne ajuta! nu se stie niciodata cand apare minunea
lexi , reteta este super simpla, se spala si se curata merele de coaja, apoi se scobesc pe mijloc(eu am asa ca un tub metalic cu diametrul aproximativ de 2 cm si-l bag pe-ala dintr-o parte in alta si cand iese pe partea cealalta iese cu tot cu mijlocul marului...dar odata cand nu am avut am folosit un tub de plastic de la un medicament parca)
apoi merele se tavalesc prin putin zahar si scortisoara si se pun un pic la copt pana se inmoaie(dar nu mult) eu le-am bagat in microunde cateva minute.
aluatul este cumparat, aluat de foietaj am taiat niste patrate, am pus marul la mijloc si am adus in mijlocul marului fiecare colt al patratului...am pus merele la cuptor pana se rumeneste putin aluatul, apoi le-am scos si le-am pudrat cu zahar pudra...
se fac fff repede...si sunt super bune...ieri cand le-am vazut la miha mi-am adus aminte ca pe vremuri le mancam la pani pat9adica prin liceu)
Mire , de ziua mea nu cred ca fac nimik acasa, poate doar un tortuletz sa avem si in casa...dar am zis ca mergem undeva in orash sa serbam.
eu sunt cam obosita azi si nu am chef de nimic...toata noaptea mi-a tusit ruxitza...asa cu tuse productiva care se rupe si ea nu vrea sa scuipe
va pup pe toate


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

offf MONICA multa sanatate ruxiteidin partea noastra

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim mire

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun

Mergi la inceput