Pregnyl

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Nu poti incerca sa mergi la alt dr.?

Dozarile hormonale se fac in anumite zile, depinde de durata ciclului, cel mai bine tot un dr. iti spune cand anume sa le faci. De exemplu eu am facut tiroxina, TSH, estradiol, FSH, LH si prolactina in ziua 5 si progesteronul in ziua 21. Dar se fac dozari si in ziua 14, sau ce am facut eu in ziua 5, alte fete au facut in ziua 7 si tot asa. Trebuie sa te indrume un medic.

Eu am facut analizele la Centrul Medical Unirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

buna Iubitoiu numele meu este Cornelia si am trecut si eu prin aceeasi situatie cu dr.Badea de la Universitar,prima data mi-a zis ca ma prezint forte bine sa nu fiu stresata si sa vin peste 6 luni.Cand m-am dus peste 6 luni se mira ca nu sunt insarcinata si mi-a dat sa fac Clamydia si a iesit pozitiv si a crezut ca a gasit cauza,am facut tratament 12 zile cu antibiotic si eu si sotul , am repetat analiza si a iesit bine si atunci mi-a zis din nou sa vin peste 6 luni.Cand ,evident dupa 6 luni nu eram gravida mi-a zis sa fac HSG dar a fost bine ,pe urma analiza sotului care a fost si ea bine si mi-a zis sa vin din nou peste 6 luni.Am crezut ca o iau razna.Atunci o prietena m-a dus la Cantacuzino la un medic care in doua luni mi-a facut toate analizele inclusiv cele hormonale unde s-a dovedit a fi problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

Alt doctor?? Unde?? Am schimbat vreo 5 pana acum..toti "foarte" interesati de problema mea ( toti erau sefi de sectii sau spitale iar eu un muc cel mic care vrea sa fie ..Acum merg la un medic mai" normal" la spitalul Giulesti..dar m-am speriat de spital...intunecos,multa lume...ciudata...si un piculet mizerie...iar medicul meu pana acum mi-a facut eco ,totul OK m-a trimis la plmbare.....si uite asa au mai trecut 2 luni si nimic...doar durerile infioratoare de la ciclu..........SUNT REVOLTATA!!!
anul trecut la Inst de virusologie mi-am facut analize( Clamydia, micoloasma, toxoplasma, citomegalovirus ) am lasat acolo vreo 4 milioane de lei ( a trebuit si sotul meu -- zis IUBITENIA-- sa faca analizele) mi s-a spus ca nu mai trebuie sa fac alte analize...ca suntem in regula .. Cica sterilitatea poate aparea de la o infectie cu Clamydia ... Acum spuneti voi sa merg sa-mi fac dozari hormonale..OK..facem si asta..facem orice numai numai sa se lege ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

cornelia 1172 spune-mi te rog ai fost la Inst Cantacuzino sau la sp. Cantacuzino???? Unde ti-ai facut analizele ?? Multam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Bine ai venit iubitoiu,peiti urez sedere cit mai scurta pe aceasta sectiune!

Asa acum sa te intreb:ti-ai monitorizat temperatura??Ai ovulatie?Cum sta sotul cu spermograma?Dozari hormonale?
Eu am facut T3,T4,TSH,PRL,progesteron,estrogen.Tie nu ti-a dat doctorii tai sefi de sectii asta de facut??
Si eu sint la al 3-lea doctor,care,vad ca se preocupa,deocamdata.

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

la spitalul Cantacuzino la medic dar am facut unele analize la Inst.Cantacuzino si altele la Medicover

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

La dr.Secara. Am mers 2 ani si la el si am ramas insarcinata de 2 ori dar s-a suparat pe mine pt. ca atunci cand am pierdut a doua sarcina m-am oprit la spital la Giulesti(fiind noapte,eu locuind in zona si fiind foarte speriata).Am gresit stiu dar el s-a suparat foarte tare si nu m-am rugat de el.Acum sunt la dr.Gherasie care pare foarte draguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

Mi-am luat temperatura bazala luna trecuta ..rezultat : in ziua a 14a si a 15a am temperatura 37.2 , in rest 36.8.. cica este ok asa...dar ce folos. iubiteniei mele (sotul) sunt in regula ..sunt multi si agitati..deci de la mine-i problema..La spitalul Cantacuzino Dr Hudita (sef de meserie) m-ia spus ca am probleme cu capul.. ca alte femei incearca ani de zile si eu vine cu o falca in cer si alta in pamant dupa un an...sa mai incerc si pa ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Iubitoiule drag(ce ID haios ti-ai ales, imi place),
La giulesti zice lumea ca sunt medici buni. De mizerie in spitale nici o noutate,am mai auzit doar traim in Romania. Lasand gluma la o parte eu iti recomand un dr nemaipomenit si un om deosebit -profesorul Ancar- de la Medsana sau spitalul pantelimon, care desi e o mare somitate are timp sa sti ptr toata lumea. De succese nu mai vorbim. Despre durerile tale mari la ciclu pot sa iti spun ca si eu aveam mai ales in prima zi de nu ma ridicam din pat si luam papaverina ca altceva nu mai avea efect. Ancar mi-a zis ca din cauza prolactinei mari care cica inhiba si ovulatia aveam durerile astea. Si uite ca dupa un tratament cu 8 pastilute de DOSTINEX(date in urma unor dozari hormonale), prolactina mea este f. normala si durerile nu mai sunt deloc. Nici la mama acasa nu eram asa de noua(glumesc desigur).Daca te pot ajuta cu ceva striga.
Eu am schimbat o gramada de dr de 8 ani iti inchipui........

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Pai daca totul este in regula atunci relaxeaza-te,dute la mare si poate vine .
Temperatura s-a mentinut la 37.2 pina la urmatoarea menstruatie?
Ti-ai facut ecografie sa vezi daca sunt foliculii suficient dezvoltati?
Valentina

Mergi la inceput