Gravidute prin FIV (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Nu o inteleg pe asistebnta aia , de ce face programari la o ora la care se stie clar ca nu e vine Profu? Numai ca sa se adune multe femei acolo?
Eu clar voi venii mai tirziu. Colul ti la masurat la echo abdom. sau ti-a facut si vaginala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Acum o luna cand am fost mi-a spus sa vin dupa ora 15 si la 15.30 profu era deja acolo,nu depinde de asistenta ci de el cat de ocupat este in ziua respectiva,pe mine nu ma deranjeaza sa astept,bebelina sa fie bine.Colul mi l-a masurat la eco normala,eu l-am rugat si nu m-a refuzat, am incercat sa il mai intreb cate ceva dar era asa de obosit, nu avea chef de nimic.

Madalina 24+Sofia
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Madalina, ptr mine afost prima oara cind am fost acolo la control si ma luat prin surprindere intr-un fel, cita lume era , felul in care se intra la control, nu se tinea cont de programari, de ora etc, am mai stat si 3 ore pina sa intru , ma luase rau de tot si foamea, plecata de mult de acasa si-ti dai seama ca ma luasera toti nervii. Plus ca mi-au zis si fetele care mai erau acolo, ca Profu nu vine mai devreme de 4, 30 -5. Am mai asteptat si eu , e normal dar niciodata 3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

'neata!
sheri ma pregatesc sa-ti tin galerie... m-am gandit bine, e ok luni... ca pe cand ma apuca nasterile si pe mine .. o sa fi acasa cu lectia invatata ... si sa nu te prind ca n-ai timp de dat explicatii cum se schimba scutecele!
pupicei la fivoase!



PUSSI 33+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 31 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Hiu Pussic, merci frumos de ingaduinta, m-am perpelit toata noaptea cu gandul daca iti convine sau nu,ma lasa, nu ma lasa? Mi-ai luat un stres de pe creier. Ramy73 mi-a zis ca daca incep de luni tot asa o tin...
Am ceva frica, recunosc, m-am dus pregatita ca fac cezariana, acu poate e naturela....vorba ta numai mie mi se putea intampla.

Meda, firul mi l-a scos asa pur si simplu, a durut o tara.

Shery 38+ Alesia

my precious
camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

SHERITA nastere cat mai usoara cred ca abia astepti sa iti ingerasul in brate,la cate facem pt minunea noastra.....e cea mai frumoasa rasplata.Chiar ma gandeam cu este cu firuletul..............e doare dar putem sa ne laudam ca am fost de 2 ori virgine(ne incurajam si noi nu).Deci trebuie sa ma astept la un fundulet cu munti si dealuri pana la termendar nu va conta sa ajung eu acolo.
MADA bravo stai foarte bine la rezultate
DIANA,LIANA ma bucur ca sunteti bine
GINGER bafta azi la echo
KLA maine sa vi cu vesti bune
PUSII sa inteleg din AMR-ul tau ca bebei sunt maturi de la 34 de saptamani???
MEDA,MIHUTA,CATI,DENISA,DELFI,CELU
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

salutare fetelor, au venit patuturile . Sunt frumoase, au niste saltele verzi , ce sa mai imi plac dar parca prea m-am enervat pt ele, ca si pt carut. Ca sa nu spun ca am lenjerii de pat (cearceaf, perna husa pilota) de la q u e l e si nu se potrivesc deloc. Cearceaful de pat nu intra nici pe jumatate de saltea. Asta e, gata cu cumparaturile pe net. Ma duc eu la magazin, pun mana pe marfa, o platesc si o bag in plasa.
Sheri abia astept sa incepem galeria
Mi-am facut si eu programarea pt eco trim 3, aici in Craiova. Am facut la doua cabinete sa fiu sigura, e ciudat pretul . la aceeasi doctora, lucreaza la ambele, la un cabinet este 360 ron si la altul 150 ron, nu stiu cum fac ei de au diferente asa mari.
Va pup si o zi frumoasa tuturor.
Azi nu am mai dar am o senzatie mai ciudata pe la stomac-burta. Nu ma doare dar nu stiu e ceva. Nu mai stiu cine zicea pe aici ca ajungem sa fim super exagerate cu orice simptom si asa este, dar daca nu noi cine ?

mona 29 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png
DOAMNE AJUTA INCA 8 SAPTAMANI IN BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sheri deci am batut palma cu nascarea!
cris maturi sau la termen sunt la termen sunt la 37 de sapt. implinite.. eu acolo vreau sa ajung! mai am 29 de zile pana la 37 de sapt. si inca 2 pana la data stabilita de noi 24.11.2007... atunci sunt 7 ani decand m-a pupat tatio prima data!Si oricum fac cezariana .. ele sunt mature si cred ca dr. e de acord cu noi ... nu are sens s-o mai lungim, sa stea ele cuminti pana atunci!

delfi ma bucur pt. patuturi sa aveti somnicuri usoare in ele! Eu am mai comandat azi ceva pe net.. dar astia sunt seriosi! Va trimit pe mail ca aici nu pot sa pun site-urile!



PUSSI 33+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 31 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Ne-am intors si noi de la eco...totul bine si frumos pana nu mi-au zis ca unul are ceva dilatatie la intestin(nu stiu cum sa traduc termenul),trebuie sa mai merg vinerea viitoare la un alt eco.Lichidul e Ok la amnadoi , unul are 1.050 gr si cel mai mic 950 gr.,crestere in norma .Colul...iar a ajuns la 1,7 cu el ,mi-au prescris alte injectii,mult mai tari ca cele de pana acum Lenogest sau Levogest nu stiu ,trebuie sa le scot deseara.Mi-a zis sa stau atenta daca cumva am pierderi roze sa ma prezint rapid la spital.Deci asta e...ar fi fost culmea sa fie totul bine,nu?Chiar nu stiam ce-mi mai lipseste de parca nu am si asa destule preocupari pe cap.Ma retrag sa trag o tura buna de plans sa ma descarc.

+27 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Of, Ginger, te rog nu mai plinge,o sa treci si peste asta si pina la urma va fii bine, o sa vezi. tare tare.
Meda

Mergi la inceput