Pacientele optimiste si gravi dr. Tutunaru cap 43

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor, tutunici dragi va pup pe toate cele care imi sunteti alaturi, va multumesc si stiu ca sunteti multe!

Nu vreau sa continui cearta iscata in capitolul precedent,vreau sa scriu altceva pentru ca viitoarele cititoare sa nu mai traga concluzii gresite.Pe internet unii oameni citesc multe,pe diferite forumuri,citesc pareri si pareri,pro si contra etc.Dar exista multa lume care nu intra pe net sau care chiar nu are timp deloc pt asa ceva sau pur si simplu nu au aflat inca de existenta acestui forum,eu una am spus multora de acest forum,ba la usa cabinetului,ba cu alte ocazii.D-na Matei lucreaza si cu alti doctori pt FIV-uri si are chiar multe reusite printre care una si cu tripleti care acum au vreo 2 anisori si au fost in vizita sa o vada la Sabyc.Dl dr. are deja si dansul reusite care din pacate nu au scris aici si carora eu le stiu si numele, dar nu le pot scrie aici,normal.Inainte de a cataloga, de a trage o concluzie clara trebuie sa te informezi mult mai bine,nu pt ca ai vazut ca au fost 5 fete care au incercat si nu au reusit,gata...totul e clar.Asta pentru vitor pt ca vor tot veni fete noi si la dr. T si aici pe forum.Si PUNCT cu discutia asta.

Eu altfel sunt bine,ma cam dor ovarele si abia astept ziua de maine sa merg la eco , sper sa aflu maine si cand voi avea punctia.
Noapte buna fetelor si nu va suparati...viata e frumoasa,merita traita si pt ca neuronii nu se mai refac...sa avem grija de ei

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

KoraPop iti urez bafta si sa dea dd ca mos craciun sa vina cu un bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

crigiani bine ai venit printre noi!
Succes maxim asatzi la IA, cu siguranta ca va fi bine! Stiu ca sunt fete pe forum care au facut IA, dar din pacate nu eu, asa ca nu-ti pot da informatii cu privire la banuti. Dar sunt convina ca te vei descurca la fata locului. In mod normal, ar trebui sa fie niste tarife pe care medicii nostri sa le spuna direct pacientelor, ca si la FIV. Succes mult azi si spune-ne ce ai facut!

Kora, fata draguta si optimista! Cred ca ovarele te dor de la atatea ovocite, nu? Ca de data asta o sa ai o productie frumoasa si multi embrioni perfecti! Bafta azi la eco!

Rocsy2007 eu zic ca daca esti programta intr-o joi, sa respecti programarea, probabil ca si-a schimbat dr. T programul la cabinet. Cum adica ai mai patit-o? Te-ai dus cu programare si cabinetul era inchis? Sper ca nu! Succes!

Ysa esti asa de aproape si tu de momentul FIV! Iti tin pumnii sa fie bine!

Lucialu, Aaandreea78, Zeno, Vali_delide si tuturor tutunicilor, o zi frumoasa si linistita!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

da. am sunat asistenta si mi-a zis sa vin marti. cand m-am dus la cabinet nu era nimeni acolo. de asta spun ca poate acum m-a chemat joi si iar nu gasesc pe nimeni acolo. initial eu l-am sunat pe tutu dar mi-a raspuns la telefonul lui asistenta. nu prea as vrea sa nu il gasesc ca luna asta fac si stimulare. nu stiu ce sa fac. sa mai sun odata? chiar nu vreau sa ma duc joi degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

rocsy2007, si eu am patit la fel (m-a programat joi sau marti , nu mai stiu exact) , am sunat la vremea respectiva sa ma asigur ca il voi gasi pe dr t .. si mi-a zis asistenta ca daca m-a programat joi asa sa vin ...deci du-te linistita .... sfat ..du-te chiar mai devreme , pentru ca am vazut ca se ia in ordinea sosirii ..sau cand am fost eu asa a fost ....


azi facem ultimele analize la dr matei , si sotul iese din scheme .. e cat de cat ok ...are oligo moderata , deci cu sanse de tratament , sper eu

koricica, sa dea DD sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

quote:
Originally posted by rocsy2007

da. am sunat asistenta si mi-a zis sa vin marti. cand m-am dus la cabinet nu era nimeni acolo. de asta spun ca poate acum m-a chemat joi si iar nu gasesc pe nimeni acolo. initial eu l-am sunat pe tutu dar mi-a raspuns la telefonul lui asistenta. nu prea as vrea sa nu il gasesc ca luna asta fac si stimulare. nu stiu ce sa fac. sa mai sun odata? chiar nu vreau sa ma duc joi degeaba.



Asta e chiar culmea!!! Fara alte comentarii, ca s-au mai spus!

Georgia, imi pare rau ca rezultatul nu e asa bun la spermograma. Dar stiu ca exista solutii pentru oligo. Exista chiar si un subiect pe forum despre asta. Sanatate multa!
Care iti sunt planurile acum?



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

nu stiu ce sa fac. ca data trecuta tot cu asistenta am vorbit si apoi nu l-am mai gasit. stiu ca se ia in ordinea sosirii. merci pentru informatie.te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mai fetelor am si io o nelamurire ... stiu ce inseamna laparoscopia,insa nu inteleg .. la o ecografie transvaginala nu se vede daca trompele si/sau ovarele sunt imflamate ...mie mi se pare ca dupa laparo , apar multe fete care ne spun ca au avut probleme cu trompele .. pai atunci pot sa ovulez pana capiez , sa se si sparga foliculul , daca trompele nu sunt ok ...cum sa raman insarcinata ?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

din cate am inteles la laparoscopie iti spune daca trompele sunt functionale si multe altele. am inteles ca degeaba sunt permeabile daca nu sunt functionale. habar nu am daca asta se poate remedia. mie mi-e putin teama. eu am facut hsg dar am inteles ca nu are foarte mare valoare. asa e degeaba ovulam daca nu avem trompele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Fetelor, sper ca linkul de mai jos despre laparoscopie sa va mai lamureasca un pic. In plus, este scris de dr nostru.

http://infertilitate.ro/diagnostic_laparoscopia.htm



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput