Al 3-lea Craciun la batranii nostri!POZEEE!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

e ca si cum ti'ai parasi bunicii!!!!...eu nu sunt de parere sa 'i schimbam..
ma rog...e umila mea parere,,,,

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

draga andreea,

m-au impresionat foarte mult mesajele tale...cred ca e admirabil ceea ce faci si iti multumesc ca, datorita actiunii tale pot sa ajut si eu...ma gindesc la bunicii mei (toti 4 ) pe care nu-i mai am demult, la tatal meu plecat si el la aproape 78 ani

cred ca daca ai fi ales in fiecare an alt camin, atunci era altceva...in conditiile astea insa as propune sa mergeti in continuare tot aici, deja ii cunosti pe ei in primul rand, directoarea, personalul, etc...plus ca poate ei chiar va asteapta

felicitari pt initiativa si iti multumesc inca o data ca dai o ocazia atitor membri desprecopii, pina la urma necunoscuti, sa devina mai buni/sensibili

uta_ciun


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Andreea, eu am cautat pentru mama camine aici in Timisoara, am gasit doar ceva provizoriu, unde te tine cam pentru doua saptamani...cum se numeste centrul unde mergi tu sa vizitezi?
eu daca as gasi unul in zona, m-as baga.

si eu m-am gandit la ce spunea Mirela, ar fi frumos sa ajutam si alti batrani; e drept ca tu ti-ai format deja niste legaturi acolo; e greu unde pui si suflet...

eu inca mai caut in zona ceva unde pot sa o duc pe mama insa unde au si recuperare, nu numai internare simpla.

sper sa nu moara subiectul asta si sa ne adunam sa facem cumva sa mearga mai departe.






www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Oricare ar fi centru pe care il veti alege, eu as vrea sa particip si eu cu ce voi putea( ceva banuti, organizare, sau alte chestii de facut).
Voi face asta in amintirea bunicilor mei care nu mai sunt in viata....
Asa ca, va rog sa contati si pe mine.

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

Nu vreau sa va suparati pe mine ca imi dau cu parerea,cineva foarte apropiat mie lucreaza in spitalul Sf.Luca.
In aceste doua camine batranii sunt ingrijiti foarte bine,au fonduri suficiente ,in schimb cei din spital nu au mai nimik.
Pot sa va dau exemplu o diferenta de meniu,in acceasi zi caminul a avut ciorba de burta si friptura de porc cu piure iar spita;u; ciorba de fasole si varza.
Cred ca ar trebui sa ii ajutati si pe cei din spital.
Sper ca nu am suparat pe nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Lucruri unde putem trimite? Prin pachet, la ce adresa?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Sirimie in principiu se pot trimite dar deocamdata trebuie sa luam o decizie in privinta organizarii.
Ce facem? Timpul trece si trebuie sa hotaram...Continuam la Sf Dimitrie sau propuneti altceva sau nici una nici alta si inchidem subiectul!?Buburuzica, nu e nicio suparare, mai ales daca apuci taurul de coarne si zici : " Haideti sa mergem la spital sa organizam acolo" si efectiv te implici in mod direct in organizare. Sunt foarte multe locuri unde ar fi nevoie de noi...important este sa nu ne risipim energia cu idei fara finalitate, altfel nu mai ajungem sa facem nimic.
Eu, asa cum am mai spus mai sus, nu mai pot (cel putin o perioada ) sa ma ocup de alta organizare ( m-as simti vinovata fata de cei cu care m-am imprietenit, cum spuneam mi-am lasat o parte din suflet acolo). Propunerea mea este asa cum suna "Al 3-lea Craciun cu Desprecopii la batranii nostri". Daca doriti sa organizati altceva e f bine si asa, ma implic cu bani si sfaturi, sau daca nu mai facem nimic, nu mai facem si gata...dar trebuie sa hotaram concret
Si inca ceva, fericirea si Craciunul nu constau in ce gasesc in farfurie. Un batran singur e de-o mie de ori mai fericit daca mergi si impodobesti un brad cu el, decat daca ii dai o portie sanatoasa de mancare. Indiferent ca au mancarea mai buna, pana sa existam noi in viata lor, batranii de la Sf Dimitrie nu impodobisera niciodata brazi de Craciun si nici nu vopsisera impreuna vreodata oua de Paste si asta i-a facut cu adevarat fericiti."Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

din moment ce nimeni nu isi asuma raspunderea pt o asemenea actiune la alt camin sau spital, eu zic sa demaram ceea ce buggy a propus de la bun inceput...are deja experienta, cunoaste oamenii si locurile si este dispusa sa sacrifice timp mai ales pt a pune in practica ideile...deci haideti sa incepem, ma gindesc sa se stringa donatiile luna asta, noiembrie urmaind ca la inceputul lui decembrie sa se definitiveze planu de bataie

deci buggy incepem?


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

votez pentru! acelasi gand l-am avut si eu azi...


www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Eu imi doresc foarte mult sa ii mai vizitam si anul acesta si in fiecare an cat timp se poate...mai ales ca ei ne asteapta.
Trec pe prima pagina contul si datele pentru stransul banilor. De asemenea daca doriti putem stabili intalniri in acest scop.
In legatura cu lucruri pe care doriti sa le oferiti (haine, etc) va rog sa le duceti direct la centru. Ma contactati pe PM si va dau o persoana de contact.
Uta_ciun, o sa dau si datele tale pentru paypal si si moneybookers. Multumesc din suflet pentru ajutor
De asemenea, dincolo de ce vom reusi sa strangem si sa luam cel mai si cel mai important ar fi prezenta noastra acolo cu ei la impodobirea brazilor. Acum 3 ani am luat brazi artificiali pentru toate etajele, mai au tot de atunci si s-au mai strans si anul trecut, globuri, beteala, combine muzicale, etc.
Deci putem stabili impreuna intr-o sambata din decembrie, cand puteti si voi sa mergem...asta ar fi cea mai mare bucurie a lor, sa socializeze.
Intre timp trebuie sa ne gandim ce cadouri sa le luam pt doamne si domni.
De asemenea pe fiecare etaj in timp ce impodobim brazii, ii vom servi cu suc si fursecuri (prajiturele), le punem colinde...e o atmosfera de vis la care sper sa participam cat mai multi. si tinem legatura
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput