Mamici de noiembrie - decembrie 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..ce fac fetele?..acum ne-am intors si noi de la control..am scapat de branula..asa ca acum sarbatoresc cu o farfurie de cartofi prajiti cu hrean, doua prajituri cremsnit si o cutie de cola ca nu am mai baut de vreo 3 ani-4 chiar..sarbatoresc!!
..bebe George nabadaios a reusit cu tot razboiul lui sa scurteze colul si doar atat..doamna dr a zis ca sigur ca ne vedem si lunea viitoare in aceeasi formula...si de abia atunci fiind in sapt 41 o sa decidem daca mi-o provoaca sau facem cezariana...asa ca va mai terorizam o saptaman...UNDE SUNT FETELE CARE MA AMENINTAU ACUM CATEVA LUNI CA SIGUR DEPASESC TERMENUL LA CAT DE STRESATA ERAM CA NASC??...fi'miu nu a vrut sa fie o balanta cuminte..vrea sa fie scorpion..pei din taur si sagetator ce putea sa iasa
PUSSI VREAU SI EU CU VOI IN TRENULET..
BB YASMI AI EMOTII???..ca am eu destule pentru tine

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pussi,La multi ani,multa fericire si tot ce iti doresti sa ti se implineasca!!!!!!!!!Si sa ai 2 fetite sanatoase si grasune!!!!!!!!!!!


Noi am fost azi la monitorizare...Am stat acolo pe holuri si am asteptat...in fine,am intrat dupa 2 ore,si dupa monitorizare asistenta aia se uita pe hartia aia si zice,ioi,ce doctor va urmareste sarcina???M-a speriat zapacita naibii.Asa e bebelina mea,foarte agitata.Deja ma gandeam ca are ceva la inima sau ce stiu eu...Apoi am fost la doctorita,care a zis ca poate fii agitata si din cauza vremii.Dar a mea tot timpul misca asa mult...In fine,a facut eco,si mi-a scis pe foaie
MF=2
MR=2
TAMS=2
LA=2
OISA
Habar n-am ce inseamna.A zis sa mai vin luni.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel38+ Beatrice Alessia
AMR 15 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna burtici,

Cristina, sa-ti traiasca minunea, n-am citit inca din urma sa vad daca ai povestit ce si cum, dar ma duc sa verific. Mama, cu ce aviditate astept povestile cu nasteri, cine-ar fi crezut ?

Pussilina, la multi ani, sa petreceti frumos, chiar daca la cabana plapumioara. Iti urez nastere usoara, recuperare rapida si bineinteles printese sanatoase si voioase !

Eu am fost ieri la un botez la Bucuresti si m-am simtit foarte bine, am mancat am dansat m-am fatait de colo colo de parca n-as fi in luna a noua. In schimb azi m-a cam deprimat vremea ....

Tatal copilului meu e exact pe dos, exagerat de protector (cu fii-sa), ca pana si socrii au dat ochii peste cap cand l-au auzit
"nu te mai apleca ca o zdrobesti pe fii-mea"
"mananca si tu ceva ca tii copilul nemancat" (nota bene, am luat vreo 18-20 de kile pana acum !!!)
si favorita mea
"du-te sa te culci ca e tarziu si tii fata nedormita"...

Pare amuzant dar va asigur ca dupa 5 minute dispare tot hazul...

36s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RGE

BB YASMI AI EMOTII???..ca am eu destule pentru tine

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"




rox, cum sa n-am???? ma tot gandesc ca peste 2 zile voi fi mami cu acte in regula...oare am voi descurca????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rox TI-AM ZIS EU!!!!!!!!!!!!!
Georgica acum nu mai vrea el sa iasa si eu nu va mai astept

anca 37+

Maria
poze

AMR MAXIM 17 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am pus papica la foc!!!

si la voi merge forumul aiurea???greu????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 2 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by RGE

..ce fac fetele?..acum ne-am intors si noi de la control..am scapat de branula..asa ca acum sarbatoresc cu o farfurie de cartofi prajiti cu hrean, doua prajituri cremsnit si o cutie de cola ca nu am mai baut de vreo 3 ani-4 chiar..sarbatoresc!!
..bebe George nabadaios a reusit cu tot razboiul lui sa scurteze colul si doar atat..doamna dr a zis ca sigur ca ne vedem si lunea viitoare in aceeasi formula...si de abia atunci fiind in sapt 41 o sa decidem daca mi-o provoaca sau facem cezariana...asa ca va mai terorizam o saptaman...UNDE SUNT FETELE CARE MA AMENINTAU ACUM CATEVA LUNI CA SIGUR DEPASESC TERMENUL LA CAT DE STRESATA ERAM CA NASC??...fi'miu nu a vrut sa fie o balanta cuminte..vrea sa fie scorpion..pei din taur si sagetator ce putea sa iasa
PUSSI VREAU SI EU CU VOI IN TRENULET..
BB YASMI AI EMOTII???..ca am eu destule pentru tine

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"




Ha ha ha Roxule ce gura aurita am avut , pariu ca il provoci pe micut

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA ..pe tine te-a mancat
ANCUTZA..pei ce faci mama cui ma lasi?...o iei asa inainte??
BB stai linistita ca sigur o sa te descurci..odihneste-te ca te asteapta o zi mare, plina de emotii!!
MIHUTA...cunosc situatia...si nu are haz deloc

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RGE

BB stai linistita ca sigur o sa te descurci..odihneste-te ca te asteapta o zi mare, plina de emotii!!


ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"




ma duc sa imi iau o sticla de cola, ca sa imi fac curaj .....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 2 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor pe mine de 10 minute ma loveste asta mica rau de tot,imi da cu capul in pasa si parca vrea sa iasa....
Ce sa fac?????????????????

anca 37+

Maria
poze

AMR MAXIM 17 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput