Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana,super-tare!!!am mai citit de cazuri in care li s-a spus cat masoara, dar parca mi se parea mai "la misto"!!!

LA MULTI ANI FERICITI IMPREUNA, sa va bucurati de copii!

Si eu aveam ieri colul de aproape 2,2 cm (de la spre 4 cm); adevarul ca la ce lupte am dat cu gradinita lui Sebastian, putea fi si mai mic...

BB, multa sanatate si nastere usoara!
Adina,distractie placuta!
Erika,ce ai cumparat de la Ikea? Cercelusi am vrut sa cumpar si eu astazi,dar dupa o indelunga cugetare mi-am dat seama ca mi-e (ne este) prea lene sa mergem undeva (probabil tot la Unirea)!
Eu nu vreau ceva scump, cine stie ce pretios-oricum cred ca vor trebui schimbati pe la un an,cand le mai cresc urechiusele si probabil o sa primeasca la turta (motul se ia parca doar la baieti...).
Eu stau foarte aproape de Mall Vitan,este cel mai mare magazin de pe langa mine-zilele acestea am fost sa cumpar cate ceva,asa ca am intrat la Cellini si am intrebat de cercelusi de bb; mi-au spus ca se cumpara f. repede, aduc putine perechi si se epuizeaza imediat ; luna asta mai primesc spre sfarsitul ei (pt. cele interesate).
Acum cateva luni am fost prin Victoria,la parter erau
"o tona" de magazine cu aur, posibil sa se gaseasca frumosi si pe acolo

Apropo, tu ai cumparat caruciorul cu tot cu cosulet- ce model si ce culoare este?


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna dimineata

Roxana, LA MULTI ANI!!!!!
Sa fiti sanatosi si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!


si o zi frumoasa

Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata! vreti proaspata?
sheri dintr-un magazin de BB .. no-name... au fost doar 35 ron. Si imi pare rau ca n-am luat mai multe lucrusoare de acolo( erau niste costumase .. pijamale pe culori diferite ff frumoase si simple cu 10 ron) ca m-am dus si a doua oara si se desfintase magazinul!
anacami eu la cercei de BB am gasit un singur model care sa aiba inchizatoare ce nu deranjeaza, cam asa: http://bijuterii.medesys.ro/products_ro_1_4_0_0_6_0-cercei-de-aur.php .. si care sa fie mici, dar am renuntat la achizitie ca m-au anuntat nasii ca cumpara ei... ce cumpara, om vedea, daca nu-mi plac.. cumpar eu altii! Bratari cu rosu ati vazut undeva?



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

buna dimineata,azi ca niciodata am dormit pana la 10,de obicei ma trezesc pana in ora 8,dar adevarul e ca ieri am c-am facut tot felul de lucrusoare prin casa,ca de ex ,eram suparata ca peste tot in camere am tablouri ,doar la Angelina in camera NU..,asa ca mi-a venit o idee,ptr ca nu am gasit sa cumpar tablou ptr bebelusi,am facut eu ceva original,am sa merg sa fac pze sa vedeti,mie imi place mult!
anacami,la IKEA am fost sa imi caut ceva maruntisuri ptr bucatarie ,dar am ciupit si cate ceva ptr camera Angelinei,de ex mi-a placut chestia aia care se agata de tavan,care e ca o plasa cu compartimente si gaurele prin care poti baga jucariile,e pe lung !
Caruciorul l-am cumparat de la http://www.bebeconfort.fr/FR/prom_poussette_loola.htm ,pe culoarea rosu optic,adevarul e ca ne-a costa ceva ,parca in jur de 2400 Ron dar a meritat,ptr ca noi calatorim mult ,iar asta e super,se pliaza rapid ,e usor!!


36+ Angelina
AMR 23 Oct.
mai avem 3 zile si ne vedem ingerasul!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

rge,sa stapanesti cu placere noua masinuta ,o sa fi o mamica si mai sexi cu o asa masinuta si asa bebe pe scaunul din spate,ma bucur ptr voi,sa aveti parte de multi ani fericiti impreuna si nu in ultimul rand felicitari ptr bebelusul sanatos,important e sa fie sanatos ,ca de kg o sa aflam dupa ,parca vezi ce surpeize ne asteapta!!
Sa sti ca am si o canapea in rezrva in caz de nevoie !!!
Fetelor voua va vine sa gredeti,ca mai am doar 2 zile pana nasc!???,vai ce emotionata sunt,azi vreau sa ma vopsesc,sa imi fac pedichiura ,manichiura si frizura jos ,ca sa fiu o mamica pusa la punct!!
Se vede ca azi profitati din plin de duminica,bravo ,lasa ca e bine,va pup dulce ,am plecat sa ma vopsesc,pupici!!!!

36+ Angelina
AMR 23 Oct.
mai avem 3 zile si ne vedem ingerasul!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pussi,multumesc! waw,nu sunt cam mari cerceii din link (6 g)? Bratari si lantisoare de bb am vazut in mai multe locuri, au agatate tot felul de chestii pe ele (animalute,etc)
Erika, si mie imi plac tablourile in camera copiilor
Eu am cumparat Loola BB red (cel cu grena),dar fara landou (17 mil); nu mai aveau cosulete Creatis (doar unul defect); mi-au spus ca primesc la sfarsitul lunii; mai sunasem la ei si acum vreo luna si tot asa mi-au spus, de asta te-am intrebat daca ai gasit si cosuletul (probabil ca aveau setul complet pe culoarea ta)

cahh, ce vreme urata afara ....

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata si de la noi am intrat scurt..ca sa va povestesc pe lung...ziua de eco...

am fost...am dat peste o antipatica de dr...eu am prostul obicei de a aborda persoanele (in direct..cu ceea ce ma intereseaza)...cu o gramada de intrebari... dar din pacate... dr.asta draguta de altfel...mi-a pus pumnu'n gura din start...zice..eu intai imi fac treba..adica sa verifice daca e totul ok..si dupa daca mai sunt intrebari..mai discutam...oricum dupa n-am mai apucat sa deschid gura...la urma imi spune e totul ok... mi-a facut vedere ca d-soara nu vrea sa deschida cracii..sa vedem daca nu s-a transformat... si ca nu are timp sa astepte sa se suceasca...ca sa-mi arate sexul...(am zis eu ca imi arata spatele..)da' daca mi-a zis ca e fetita ea nu crede ca s-a transformat...asa ca dupa am mers cu tati...sa-i cumparam hainite..si am zis ca nu mai vreau sa-i iau neutre si daca nu a vrut sa-mi arate ce e... si intre timp i-a crescut ceva... sa-i fie de bine..asa sa se imbrace in roz...oricum eu imi doresc mult sa fi ramas roz...de-acum o mai vad cand am sa nasc......si intre timp..nu mi-a mai raspuns la nici o itrebare ca mai avea alte trei cliente care astepta.......si mi-am luat'o...nu mi-a spus decat ca e asezata in pozitie..gata de...nustiu ce vrea sa insemne ca nu mi-a spus nimic de col...nimic de nimic..doar ca e ok asa...si daca nu apucam sa o intreb de greutate...nu-mi spunea nici aia...are 2.400gr...si sunt la sf. lui 32 sapt....perfect in grafic..cu toate pe hartie nu a scris nimic in plus decat ca placenta e in gr.2...si in rest vreo 8 poze cu rinichi..stomac.. vezica..etc...din care eu nu inteleg nimic..o sa vad ce spune si gine...

aaa si bataile bb sunt de 139....

e asa un frig pe aici si o vantoasa....brrrr...

o duminica placuta tuturor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna
Rox la multi ani !!!!!!!!!!!si sa stapanesti sanatoasa bolidul
Sa inteleg ca si pe tine te-a lamurit cu ecografia?
Stefania si eu am dat data trecuta peste una la fel de priceputa la eco
Erika mai ai doar 2 zile!!!!!Si eu care ma gandeam ca le potrivim si pe ele cum ne-am potrivit noi la data nasterii
O zi buna la fete

anca 37+

Maria
poze

AMR MAXIM 18 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Roxi,felicitari pentru 1 an de casatorie!!!!!!!!!!Sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata la fel de mult!!!!!!!!!!Si cati mai multi bebei sa aveti!!!!!!!Felicitari pentru bebe George sanatos si grasunel!!!!!!!!Si felicitari pentru masinuta!!!!!!!!!!!!!!!!Sa fiti fericiti!!!!!!!!!!!!!


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel38+ Beatrice Alessia
AMR 15 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ramo cum te simti?


anca 37+

Maria
poze

AMR MAXIM 18 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput