Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare, burtici.
Roxana, felicitari pentru primul anisor de casnicie. Sa fiti fericiti, sanatosi sa aveti un bebe sanatos si sa stapaniti sanatosi masina.
Stefania, pacat ca ai dat peste un asemenea dr. Eu chiar nu-i inteleg de ce aleg meseria asta daca nu pot fi rabdatori si intelegatori cu pacientii. Astepti cu atatea emotii o ecografie si ei reusesc sa-ti strice dispozitia intr-o secunda, lasandu-te cu o gramada de semne de intrebare.
Fetelor, eu azi-noapte am fost la o nunta (fara sotul meu care, bineinteles ca e plecat in delegatie). Vreau sa va spun ca Matei a miscat toata noaptea, adica a dansat si pentru mami lui care a stat cuminte pe scaunel. M-a deranjat foarte rau fumul de tigara. Cand am ajuns acasa simteam ca am fumat eu vreo 5 pachete de tigari. Ma intrebam cum reusesc sa fumeze unele gravidute. Ma simteam vinovata ca am stat in fum, ma gandeam daca i-a afectat in vreun fel lui bebe. dar se pare ca s-a trezit la fel de voios. Cred ca ii plac petrecerile

Roxxy 33+Matei
_
AMR 7 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna gagici!
roxana la multi ani fericiti impreuna,sa fiti sanatosi toti 3!
fetelor aseara am fost la urgente ca simteam un capusor in vagin,da da exact asa simteam...dar nu era decat presiunea.m-au monitorizat ,nici o contractie,control pe masa,care a durut al dracului de tare,si eco.
bun,deci mi-a zis asa,col de 1,5 cm si bebeii au 3000 si 3300 fiecare,la primul de 3kg prima data mi-a zis 2800 apoi l-a masurat din nou.ma gandesc ca e cam mare diferenta dintre ei,si asta ma cam ingrijoreaza.m-au trimis acasa si mi-au zis sa vin daca se rupe apa sau sangerez sau contractii regulate...si na ca nu nascui,am plecat si cu bagajul dupa mine,stiti vorba aia,am plecat bou si am venit vaca,cica sa astept,pai altceva ce `pot sa fac...bebeii sa fie bine ca mama ce nu face ptr ei nu?

37+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

am uitat sa schimb semnatura....avem 38 saptamani suntem majori!

38+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai Irina, se pare ca baieteii tau sunt tare atasati de mami lor. Eu cand citesc vesti despre tine, mi-e rusine sa ma mai plang de ceva. Imi dau seama cat de greu trebuie sa-ti fie, daca eu cu una bucata baiat ma simt super greoaie.
Referitor la greutate, eu cred ca atunci cand vom naste vom avea adevaratele surprize (ex A Bahmuteanu care spunea ca va un copil de peste 4 kg).

quote:
Originally posted by irina_stef

buna gagici!
roxana la multi ani fericiti impreuna,sa fiti sanatosi toti 3!
fetelor aseara am fost la urgente ca simteam un capusor in vagin,da da exact asa simteam...dar nu era decat presiunea.m-au monitorizat ,nici o contractie,control pe masa,care a durut al dracului de tare,si eco.
bun,deci mi-a zis asa,col de 1,5 cm si bebeii au 3000 si 3300 fiecare,la primul de 3kg prima data mi-a zis 2800 apoi l-a masurat din nou.ma gandesc ca e cam mare diferenta dintre ei,si asta ma cam ingrijoreaza.m-au trimis acasa si mi-au zis sa vin daca se rupe apa sau sangerez sau contractii regulate...si na ca nu nascui,am plecat si cu bagajul dupa mine,stiti vorba aia,am plecat bou si am venit vaca,cica sa astept,pai altceva ce `pot sa fac...bebeii sa fie bine ca mama ce nu face ptr ei nu?

37+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-



Roxxy 33+Matei
_
AMR 7 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helooo

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

37+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

roxxy sa stii ca nici eu nu am foarte mare incredere in greutatea care ne-o spun ei la eco,totul este estimativ,mai ales acum ca bebeii sunt mari si masuratorile nu mai sunt asa de exacte.eu toata sarcina am avut 3 probleme care m-au macinat:1 sanatatea bebeilor,2:sa nu fie prematuri,3:sa nu fie prea mititei sa-i bage la incubator.
gemenii in general chiar daca ajung cat mai aproape de termen sunt mai mititei decat un bebe singur in burtica,si asta ma sperie iar,fina mea a nascut o fetita la 41 sapt de 2,500,si a avut un sg bebe si a iesit asa mititica.

38+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

irinutilor.. da chiar ca va place in burtica...
roxxy ceva papa bun de la nunta n-ai??
cami asa aratau ca forma cercelasii, ca greutate nu stiu.. poate erau mai mici!
ancuta poate Maria a inteles exact ultima ecografie si ramane in burtica pana la 16.11!
stefania ce mari sunteti! Felicitariiiiiii!



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

LAVI iesi de acolo!mama tu miercuri e posibil sa nasti nu?ai emotii?

38+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

irina peste 2.5 kg. nu-i baga in incubator! cel putin aici!



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

pussi nici aici nu-i baga daca au peste 2,500.stii am citit acum pe foaie care mi-au dat-o si csrie la col asa...cervix lungime 1,5 posterior,incape fix un degetadica ca eu asta nu inteleg?

38+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput