Copii cu personalitate puternica

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by principe
as mai vrea sa-ti spun ca, copii la aceasta varsta nu sunt rasfatati,ci au nevoi pe care nu stiu sa le comunice,de aici si starea lor de tensiune si frustrare ...ca nu se fac intelesi.






Felicia 6+

Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************

IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ba ei comunica, saracii, da' nu intelegem noi....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bitzi spune:

Este adevarat,ei comunica!Uneori sunt atat de furioasa pentru ca stiu ca ea vrea sa-mi spuna ce nu-i bine si eu nu o inteleg.Acum suntem mai bine,nu mai plangem atat de rau,dar seara vrem multa,multa joaca!Cred ca asta isi dorea,pentru ca de cateva zile,seara stau cu ea si ne jucam si ne maimutarim in toate felurile!Pupici la pititci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Al meu e la varsat cand ma scoate din minti. are 2 ani si 2 luni si daca ii spui "nu tropai!" "ba tropai!", "nu scrie pe pereti ca ... etc", acolo scrie si asa mai departe. Recunosc ca uneori ma lasa nervii si tip la el.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Al meu e la varsat cand ma scoate din minti. are 2 ani si 2 luni si daca ii spui "nu tropai!" "ba tropai!", "nu scrie pe pereti ca ... etc", acolo scrie si asa mai departe. Recunosc ca uneori ma lasa nervii si tip la el.



pai fa si tu cum faceau ai mei cu noi...spune-i "nu cumva sa nu scrii pe pereti ca ne suparam!!!"

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mai bine indruma-l spre alta activitate distractiva. Nu-i atrage atentia la ce nu are voie sa faca. La noi e la fel: daca ii spun lui Anuta sa nu faca vreo chestie e sigur ca numai aia vrea sa faca!
Asa ca iau o jucarie interesanta, o carte, gasesc ceva ce-i place ei si o atrag spre activitatea respectiva.

Merge si chestia sugerata de Elise. Eu ii mai fac asa la mincare: ii spun ca mama papa ou, Ana nu! Ea se incapatineaza si zice ca Ana vrea!


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Da, aveti dreptate, dupa ce tip la el mereu imi pare rau pentru ca imi aduc aminte ca si eu faceam la fel pe la 3-4 ani, are cu cine semana.

In plus, in ultima luna a fost bolnav, de doua ori la spital, odata cu pneumonie si o criza de astm, adoua oara cu laringita (si a iesit din spital cu o enteroviroza pe care o tratam acum acasa), deci a fost si mai nervos si miorlait :) pentru ca se plictiseste in casa si s-a saturat de medicamente.

Si mai are o chestie care ma 'inerveaza': (uneori), daca ii dau eu biscuitele tipa si il aurnca, daca i-l da ta-su e numa' bun. "Pleaca tu mama la bucatarie, eu raman cu tata". Promite de mic, saraca nevasta-sa !


Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput