Timisoara, Impreuna! (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda spune:

femei dati-mi neshte redbull ca-s muci. toooata ziulica am umblat, pe jos, cu masina, la cumparaturi, cu edi la joaca, spalat, facut ceva mincare.....oyyyy is varza.
al meu a plecat in india si-s singura cu mitzu meu. si kupilu asta-i piper ma frate. numa nervi sa ai sa te tii de el.
de-abia l-am parcat pe la 9, de-atunci strang casa.
in rest...habar n-am...cre ca-s bine

voi?

laureluuu ai grija mare cu laringita. la orice moment vezi ca nu poate respira bine si incepe cu tusea aia latratoare te impachetezi si pleci instant la turcanu. nu glumesc. noi am fost in cazu asta de 2 ori si nu-i de gluma. nu vreau sa te sperii, numa vreau sa stii sa nu patesti ca mine...eu habar n-am avut ce-i laringita si noroc ca am fost inspirata sa ma duc cu el la spital in toiu noptii ca incepuse sa se sufoce. grija mare. si de prima urgenta daca doamne fereste-i cazu, o scoti la aer rece imediat ca asa poate sa respire mai bine.

sanatate la toata lumea. aveti mah grija de voi. hai va tzuc pana maine.

aaa...nu stiu daca v-am zis...a sosit mama acasa. are analizele mai bune ca mine . singura problema e piatra la fiere. recomandarea a fost sa nu-i faca nimic deocamdata ca-i intr-o anume parte unde cica nu ar face probleme si nu-i riscu sa se miste de-acolo. multzam de sustinere ca nush ce ma faceam fara voi.

la toata lumea.




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

anduto si pt mama ta , bucur ca e bine. Hai sa auzim si de pitic vesti la fel

Laurelu ce faci? Cum sunteti? Sper ca bine



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare!! Ieri am avut o zi de cosmar. Niste dureri de am crezut ca urc pe pereti . Am fost la dentist, curatat locu, pus tratament, prescris reteta si la farmacie am crezut ca pic jos cand am auzit scoru: 50 de lei.
Acasa am bolit cu fata in perna toata dupa amiaza asta pana cand a venit mama sa-mi spuna ca spiridusul raceste, ca sforaie, smarcoceste si stranuta. Am zis ca asta pune capac si am chemat cupilu la mine, da io vorbeam numa asa cu jumate de gura ca cealalta durea. Si o iau cu lugu lugu, unde doare pe puiu mic, vad ca se fereste de batista, ca are privirea aia a ei cand e cu musca pe caciula. Juma de ora a durat negocierea da i-am dat de cap: isi bagase un bob de porumb de la pop corn in nas. Am incremenit!!!! Si inainte de a ne imbraca sa mergem la spital mi-a venit o idee: am gadilat-o la nas cu un puf din perna, a tras asta un stranut de s-a auzit pana in capatu strazii si a sarit bobu cat colo. Uf!

E, asta a fost partea intai. Numa ce ma bucur eu ca a scapat spiridusu cu bine (nu-i racita, de la bob i se tragea smarcocitu) ca ma apuca durerile si mai tare, da stii cum, ca muscam perna. Ma uit in oglinda si vad ca gingia e umflata si mai rau. Nu mai puteam, programare la dr abia luni, pai ce fac pana atunci. Si un mana pe o pensa din aia de chirurgie ce o aveam prin casa ramasa de la vara-mea, ma duc in baie, pn pensa pe gingia bolnava cum cred eu ca ar fi mai bine si apas. A tasnit puroi cu sange de numa da si in 15 minute m-a lasat durerea. Am sunat de dimi la dentista si mi-a zis ca bine am facut, dac sunt in stare e perfect, ca si ea si-a mai facut din astea pe acasa, numa sa fie pesna sterila (o tinusem in flacara pana se inrosise). Asa ca acu ma tratez singura. Inca odare ca naiba si e umflat, cred ca ma duc sa mai bag o tura....

Laurelu Lori a avut o singura data laringita, nici noi nu ne-am internat dar am mers de 2 ori la Turcanu la urgenta si i-au facut inhalatii - parca asa ii zice - adic i-au pus un fel de masca cu aburi. A urlat asta de se auzea din strada - de nervi ca de durut nu doare - dar dupa 2 sedinte s-au subtiat secretiile si a fost mult mai bine. Ne-a folosit si Karvolul, niste capsule gelatinoase pline cu un ulei aromat, chiar o ajutau sa respire. Multa sanatate la puiut!

Aida nu intarzia cu dentistu!!!! Spun din proprie experienta. Io de luni trag cu abccesu, da in Austria unde sa merg, cand m-am intors am avut zi plina, pe urma a fost ea de dimi si io suna dupa amiaza si tot asa pana cand uite unde am ajuns... De ce zici tu ca nu poti merge???

Katik dentista mea e ff buna, io is neglijenta. Plus ca teoretic am o dantura beton, fara carii, abcesu il fac de la maseaua de minte care nu are loc sa iasa ca-i maxilaru prea ingust. Si atunci, in timp, gingia o acopera, se aduna intre ea si gingie resturi indiferent cat de bine spal eu si dac nu merg in primul moment la dr dau in abcces din asta.

Anda India????? Super tare... ce-ti aduce??? A, si vezi ca acusica ma inscriu la curs de zugravit, e scadent si la noi da stam rau cu finantele....

Hai ca am impresia ca am umplut o pagina. Azi merg la meci la Poli, sper sa pot. Cheful de ieri l-am ratat ...

Mamica de spiridus

Vacanta 2007-2 Mai si La casuta

Spiridusul in al treilea an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetele.
Am trecut foarte bine noaptea,Maya s-a foit c-am pana la ora 1 si se mai trezea de la nenorocita asta de tuse,dupa care a adormit pana acum dimineata la 9.20.
Suntem pe tratament cu Aerius siropel si Calcium Pharco tocmai sa preintampine sufocarea in laringita si am inceput deja tratamentul cu Klacid siropel,Nurofen sirop,Panadol sirop si Bromhexin 12BC picaturi.
Sa speram ca de azi va incepe sa se amelioreze nebunia asta de viroza,laringita sau tuse latratoare cum ii spune Andutza.
Va multumesc fetelor ca va ganditi la noi.
De papat,papa foarte bine,o hidratez bine,imi bea c-am 4 sticle de ceai/zi plus ce mai bea de 2 ori dimineata si seara lapticul,deci la capitolul hrana si hidratare stam bine.
Acum astept sa vina socrela sa stea cu pana vin eu de la piata,ca nu indraznesc sa o scot inca afara. Cel putin pana la pranz,poate se mai incalzeste putin.Dr a spus ca sa-i fac baitza si sa o scot si afara,numa sa nu ploua.

Na va las si mai vorbim mai tarziu.-ici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Laurelu ma bucur ca ati trecut cu bine peste noapte. Probabil ca pana diseara va fi si mai bine. Maya mica

Danitinule pai esti tare fato ... sa storci singura puroiul . Nu pot sa merg la dentist ca nu am cu cine sa o las pe Emma ... nu pot sa o car cu mine acolo.

Va -ez pe toate si un weekent linistit!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Danutza am scris odata.
Imi pare tare rau pt ce ti sa intamplat si eu m-am trezit cu durere de masea de dimineata si sper sa o pun la punct pana luni.
Luni merg sa vad ce facem o scot sau mai e ceva de facut. Nu e deloc de neglijat cu dantura,acu' in vara mi-am pus dintii din fatza,reparat masele si plombat 2 masele de minte.
Numa ca acum una din ele care nici nu mai are nerv ma supara denuma si poate ca mai e ceva de facut,ca daca o scot nu mai am legatura si o sa am pe partea dreapta sus lipsa 3 masele,deci nu o sa mai pot manca acolo
Neaparat trebuie sa avem grija de dintii nostrii.
La Clau meu i-a facut dr.Ianes de la maxilo-faciale,de 2 ori rezectie dar pe viu,i-a facut vreo 2-3 anestezii odata dar din pacate nu au prins si a rezistat Clau ca un erou.Sa nu iti spun ce a fost dupa rezectie ca nu vrei sa auzi,dureri groaznice,unflatura......a tras saracul de el....
Ai grija de tine azi la meci,sa nu stai in curent,ca p'orma iar o iei de la inceput.
Multa sanatate iti doresc!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza si de la noi...

Acum ne bem cafeaua, a venit si Radu de la job.
Dupa masa vrem sa mergem la Mall, doar noi doi...sa bem o cafea, si sa mananc o inghetata, numai azi, asa...ca recompensa, pentru 3 luni rezistate eroic fara dulciuri.

Laurelu, eram sigura ca va fi totul spre bine...ti-am zis eu la telefon.
Mai ales ca ce are Mya e viral, si deja este mai mult bronsita decat laringita.
Cu Klacid vei vedea ameliorare cam de maine, dupa 24 de ore de antibiotic, febra sa o tii mereu sub control...
Hai...ca poti....cand ai nevoie de ajutor...

Danitin, mie mi s-a taiat respiratia cand am citit ce-a facut Spiridusa...vai de mine...
Cat despre abcesul tau, chiar ca esti curajoasa...
Si cand ma gandesc ca si eu urmeaza sa fac neste vizite tot pe acolo...ma apuca sughitatul de frica.

Anda, a plecat cuscrul?
Lasa ca te descurci tu cu Edi, el e cuminte si ascultator.
Ne vedem luni la gradi...

Aida, ai baut cafeaua?
Cum merge cura?
Eu azi sar putin calul, da nici o problema, maine am grija ce mananc...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Doris mai bine nu ma intrebi de cura



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aida, hai mey...acuma daca mai sari si tu pe ici colo, nu o fi tragedie...aseara am sarit si eu putin calul, ca am mancat o chifla neagra...prima data in 3 luni...dar na...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianaa77 spune:

Salut fetele!

Mariaa a mai aparut pe aici?Era vorba sa imi trimta niste chestii pe e-mail,dar vad ca a uitat.

Mergi la inceput