Timisoara, Impreuna! (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetele acum a plecat Dr Muscoi de la mine.
A consultat-o pe iar diagnosticul este Laringo-Bronsita,dar mai mult laringita decat bronsita. E saracutza ragusita,are secretii pe trahee,nu are rosu in gat ceea ce ma face fericita.
Dar din pacate a primit tratament cu expectorant,antitermic si Calciu Pharco.Antibioticul a spus ca nu e cazul sa il de-a pt ca nu vede nimic rosu in gatutz si sa lasam asa pana marti cand o va vedea din nou. Va primi antibiotic in caz ca se schimba mucii la culoare,adica din albiciosi cum sunt acum sa se faca galbeni-maronii. Zice ca atunci ii bai si bagam Klacid suspensie.
Sa dea DD sa nu fie nevoie de antibiotic si sa se faca bubulina bine.Imi spunea sa nu o tin tare imbracata,dar azi mami si tata tot ma bateau la cap:"imbraca fata mai gros,nu-i fa baie cat e racita,nu scoate fata afara ca e frig..........."
Iar doctorul a spus exact contrariul:sa o imbrac doar in ciorapei lungi si badi cand are febra sau in pantalonasi cu sosetutze si o bluzitza,sa-i fac baitza,sa scot fata afara.
Ma bucur tare mult ca a venit acasa,am vorbit mai multe,s-a jucat putin cu bubulina si mai uite Dorisake si Anda ca azi l-am ochit mai bine pe nea' doctorul si arata tare fain

Na gata merg sa fac piureul de cartofi,ca l-am stins cand a venit dr si ii e fomica la bubulina mica da si la a mare

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Laurelu, acum nu am timp, ca a inceput dansez pentru tine, si suntem fani, cu Ines in frunte, are pop corn un castron si e intepenita langa ecran...dar in pauza, revin sa iti explic neste treburi...

Do not disturb

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Laurelu Maya are laringita si nu te-a trimis cu ea in spital ... la cat de panicata esti tu?
E bine ... ai mult curaj ...
Multa sanatate la Maya mica si dulcica.

anduto care-i baiul? S-a intamplat ceva?



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aida, pe mana lui, Maya nu va vedea spitalul, asta iti spun cu certitudine, bineinteles daca urmeaza cu strictete toate recomandarile...Ines in 5 ani si 3 luni, nu a stat decat o zi, de dimineata pana seara, si la fel ca ea, cam 90 din pacientii lui copii.

Laurelu, si zi...e frumos, ai?
Vroiam sa-ti spun inainte sa vina, sa urmaresti secretiile, f. important, atat din gat cat si din nasuc.
Simplu, albe= fara antibiotic
Galben sau verzui= antibiotic
Klacid e super bun.
Am vrut sa te intreb, esti multumita? eu intotdeauna am gasit la el, linistea de care aveam nevoie, intotdeauna am primit-o si pentru asta ii multumesc...oricat de ingrijorata as fi, el ma calmeaza...asta e un super medic...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Doris draga , o fi Muscoi un dr f bun , dar nici cu boala nu te pui. Aici vorbim de LARINGITA.

Laura draga , nu vreau sa te sperii , dar daca o auzi in somn ca horcaie sau se ineaca , eu zic sa pui mana pe telefon.

Voi ati citit despre laringita si cum se acorda primul ajutor in caz de nevoie? Pai eu nu cred ca ati aplica.

Multa sanatate!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Beeeyyyy Aidoo nu ma panica ca numa ce mi-am revenit din stres si tensiune.
Ce fras daca e laringita,ce asa nashpa e ??? Ea a mai facut laringita odata si nu a fost nimic.
Horcane ca unu dinala care fumeaza de 50 de ani dar aveam toate medicamentele pe care ni le-a recomandat doctorul. Chiar acum inainte sa scriu i-am si aplicat tratamentul.

Dorisakeeeee fara ocheti si asa aranjat cum a venit mi s-au scurs si mie ochii sa mor de nu.....
Da mi-a spus sa fiu foarte atenta la secretii,daca sunt albi e ok,daca se modifica culoarea in galben-maroniu Klacid
Azi nu a dormit deloc,deloc,zici ca a baut RED BULL-iti da aaaarriiiipi,acum a adormit cu ceaiu-n falci si sforaie denuma.
La cum a vorbit cu mine si cum a consultat-o pe Maya mie mi-a mers omul asta la suflet.
Gata merg sa scot mucii cu aspiratorul ca horcane de ma doare sufletul si se tot scoala din cauza lor.
Noapte buna!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

sara bun la lume!
laura, bine ca nu e mai mult si mai rau dar ai mare grija sa o pazesti la noapte. krisztina mi-a facut laringita la 2.5 ani si am ajuns cu salvarea la urgenta unde am stat o noapte si o zi pe perfuzii si sedata.a tusit f tare, urit de tot. s-a complicat si a fost nevoie de cefort intravenos
sper si va doresc sa nu ajungeti aici. nu vreau sa te sperii dat trebuie un pic de grija.


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Din cate stiu eu copii mici nu se trateaza acasa (despre laringita vorbesc).

Dar fie ... si pediatra lu Emma e super si tot timpul ne trata acasa si mai ales avea ureche si fler ... , dar cand a avut Emma laringita si cand a auzit-o cum vorbeste (ragusita) .. ne-a trimis in spital 24 de ore si tratam i.v. imediat si-a facut efectul.

Nu vreau sa te sperii , vreau doar sa te pun in garda si sa fi atenta la cum respira , tuseste la noapte ...

Sa auzim de bine maine dimineata!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

si mie mi-a spus atunci orl-ista ca e caz de internare macar peste noapte.poate ca la voi nu e asa grav.
aida, parca ai vorbi de patania noastra.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

somn usor la toata lumea, mai ales laurei si mayei!
ma duc la nani.
ne auzim miine, cind nu stiu ca e simbata si e agitatie la mine, sunt toti acasa asa ca...poate doar seara

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput