Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Darleena, erau dureroare sau ne- ? Ca si mie mi s-a tot contractat burta ritmic aproape toata noaptea dar n-am avut curaj sa le cronometez. Pentru mine e prea devreme sa nasc.

35s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata. ce fac, burticile? Vad ca nu a mai nascut nimeni intre timp .
Eu am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca nasc natural. parca nu mai sunt asa de speriata. Acum parca imi doresc sa nu apara complicatii ca sa nu fiu nevoita sa nasc prin cezariana.
Ieri cred ca am avut si eu prima contractie dureroasa: eram intr-un magazin si m-a luat o durere ca la ciclu (dar nu foarte puternica), insa burta nu era tare. M-am asezat pe un scaun si mi-a trecut cam dupa un minut. Ma gandesc ca e normal. Se pregateste uterul de nastere. Asa e?

Roxxy 33+Matei
_
AMR 7 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Roxxy80 nu e cam devreme sa se pregateasca uterul pt nastere??? sa nu fi depus tu efort mai mult si acest lucru ti-a generat contractii.
Dar unde ai zis ca nasti tu??

Dana 31+ Luca-Rares
AMR - 9 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

no, fetelor..aceeasi problema si la mine...
am fentat vomitatul asta=noapte..nu stiu cum...ca rennie, a devenit frectie la piciorul de lemn..
dar dimineata,fratioare...dureri de burtica...da de-alea de nu ma puteam misca...nu ca la ciclu..hopa..zic..cred ca-s contractii...sa fi fost vreo 4-5 asa..numaram cam pana la 20 pana treceau...
n-am apucat sa iau no-spa ca vad ca au trecut...numa eu nu vreau sa nasc acuma!!!!!!!!!!..mai vreau piciorute si manute sa sburataceasca prin burtica!!!!!!!!!!!!

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mare efort nu facusem (mersesem cam 15 minute pe jos).Dar oare aceste dureri ca la ciclu sunt sigur contractii? Eu imi inchipuiam altfel contractiile.
Eu nasc la Maternitatea Bucur. O sa am o rezerva unde o sa stau cu bebe (de abia astept ).

quote:
Originally posted by dany2007

Roxxy80 nu e cam devreme sa se pregateasca uterul pt nastere??? sa nu fi depus tu efort mai mult si acest lucru ti-a generat contractii.
Dar unde ai zis ca nasti tu??

Dana 31+ Luca-Rares
AMR - 9 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra










Roxxy 33+Matei
_
AMR 7 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Mihuta erau dureroase. eu le resimteam ca si cand as fi avut indigestie si ma durea stomacul. Insa erau prea regulate, si nu foarte lungi. Iar la toaleta am fost de 3 ori, ca sa elimin o posibila cauza.
Deci au fost sigur contractii dureroase. Problema e ca burta nu mi se intarea, insa pitica misca de zor. Cred ca nu-i placea ce se intampla in apartamentul ei.

37+ si baby Kara

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mihuta
darleena vrei sa ne iei prin surprindere?? Bine ca au trecut, iar cu curajul... e bine daca vine asa pe moment!


am trimis pe mailul comun o petitie... vedeti voi despre ce e vorrba

mai am nevoie de 2 fiole gravibinon... sa vad de unde fac rost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor eu ma apuc s afac bagajul..gata..nu s emai poate...:)


37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Victo

fetelor eu ma apuc s afac bagajul..gata..nu s emai poate...:)


37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT





PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Pussi nu vreau sa va iau prin nicio surprindere. Contractiile m-au luat pe mine prin surprindere.
Chiar voiam sa intru pe forum sa va zic ca plec la spital...dar daca n-am mai plecat am zis sa nu va alarmez.
Problema e ca nu stiu ce ma fac cu sotul din dotare, ca atunci cand i-am zis ca am contractii s-a ingalbenit la fata si zicea aoleu, ce ma fac?(a se citi ce se face el)
I-am zis ca daca el nu e in stare ma duc eu singura la spital cand o fi momentul

37+ si baby Kara

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput