Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Neata '
Sa fie cu noroc si multumim .

Ancuta mama daca nasti,cine ne mai deschide noua capitol nou???

Dana 31+ Luca-Rares
AMR - 9 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

aaaa,sa vedeti..aseara m-am uitat si eu un pic la OTV ,la povestea cu Elodia...si vreau sa spun ca numai la asta m-am gandit toata noaptea,am visat numai urat...,tot felul de cimitire..si uritanii...,de imi era frica sa merg si la toaleta...,tot aveam impresia ca aud ceva ,sau ca e cineva in casa...,doamne ce nebuna sunt,cred ca diseara imi pun o comedie inainte sa ma ia somnul!!

36+ Angelina
AMR 23 Oct.
mai avem 4 zile si ne vedem ingerasul!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ERIKA...si eu la fel sa sti !!..am pus 20 kg dar acum imi dau seama ca de fapt a fost atat de frumos si as mai lua-o oricand de la capat...vreau si o fetita!!!!...acum depinde cum o fi nasterea..dar oricum stiu ca sacrificiul merita!!..da si eu am vazut ca Bahmu a plans o ora ..eu o sa incep sa plang de cand o sa realizez ca ma apuca nascarea!!...eu cand o sa-mi tin ursuletul in brate o sa realizez ca am fost insarcinata!!
STEFANIA ..stai linistita si eu am nascut de multe ori, natural, usor, cezariana fara anestezie...etc...eu zic sa nu te mai gandesti si sa nu mai credem in visurile astea!!

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
2 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

rge,sa va dea Dumnezeu in viitor si o fetita...,e frumos cand ai pereche!!!
Eu va las ,ma duc sa trag o vizita prin frigider,sa pap ceva...,dupa care mai vb! pupici!!

36+ Angelina
AMR 23 Oct.
mai avem 4 zile si ne vedem ingerasul!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

de ce sa nu crezi in vise..ca'i usor sa nasti... eu zic ca e mai bine..dact sa ma sperii..si sa-mi fie frica sa nasc.. si sa ma duc acolo cu inima cat un purice...cum mai spunea cineva..ca eu nu gandesc color..dar eu am curcubeul pe umeri...

Stefania X 2 32+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ERIKA multumesc din suflet si voua daca va mai doriti !!...si eu dau o raita sa sti ca plange frigiderul ca nu l-a bagat nimeni in seama de azi-noapte..e si el singur saracul in bucatarie

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
2 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

STEFANIA ..eu ma astept la ce este mai rau!!..sincer!!...si prefer sa fie usor decat sa ma duc floricica de camp si acolo sa zbier ca nu nasc..desi cred ca o sa fac si astfel de crize...ERIKA daca auzi pe cineva tipand ca nu vrea sa nasca..eu sunt sa nu te sperii!!
..am fugit la antibiotic...revin dupa 12 ..pupici POFTA MARE FETELE!!

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ
IN SAPTAMANA 40!!!
2 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!
lala,Rge, erikamersi de incurajari... o sa stau cuminte la pat .. poate mai punem ceva grame pe noi! ca azi noaptwe iar am avut program de . Nu am ce sa fac ... asta este situatia!
ramo parca si voi erati mai slabute... cat ati avut la 32 de sapt.?





PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna dimineata, raportez o noapte groaznica, cu arsuri contractii la greu si insomnie....

Pussi felicitari pentrucolul beton si bineinteles pentru printese!

35s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata.
Aseara am fost la 5 minute sa plec la spital. M-au apucat contractiile, si cand m-am apucat eu sa le cronometrez....ops...erau asa pe la 5 minute. Cel putin primele doua au fost fix la 5 minute, de m-am mirat cat de exacte pot fi. A treia a fost la 6 minute si dupa aceea s-a mai marit intervalul, dupa care m-au lasat, nu de tot, dar s=au rarit. Asa ca am hotarat sa nu mai merg la spital.
Azi vad ca mai am asa, raslet cate una doua; daca nu se potolesc, cred ca ma duc pana la doctor sa vad cum stau cu colul si ce se mai intampla p-acolo.

Cand mi-am dat seama ca sunt contractii si ca s-ar putea sa plec sa nasc, nu am avut nicio emotie sau frica, poate oi fi vreo curajoasa.

37+ si baby Kara

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput