Mamici de martie - aprilie 2008 ( 29 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Mimonix nu ne zici si noua cum te simti?Pentru mine a fost usoara,nu doare ca face xilina inainte de a face amniocenteza si conteaza mult priceperea dr.Este o metoda invaziva intr-adevar dar cu risc de avort spontan in 0,5% din cazuri si practicata mai devreme adica inainte de sapt a 15 amniocenteza e urmata de avort in aprox 1% din cazuri.Apoi tot 1% din femei au avut sangerari sau pierdere de lichid cat despre infectie in urma amniocentezei este foarte rara deoarece si locul e sterilizat si acul e steril chiar ap.echo care-l plimba pe burta este pus intr-o invelitoare sterila.Repet ca trebuie mers la un medic care a efectuat multe amniocenteze care are aparatura buna si experienta.Puiul meu se tot invartea pe langa ac iar eu eram ingrozita sa nu se intepe la care dr.mi-a zimbit si linistit ca nu are cum sa se intepe deoarece ea este foarte atenta iar bb-ul stie sa se fereasca.Oricum am avut emotii multe dar am facut-o pentru linistea mea.Acum astept raspunsul cu emotii ar mai fi o saptamana de asteptare cel mult.Eu stiu de la prietena mea ce a insemnat TT-ul pentru ea iesindu-i pozitiv si mai ales cele 3 sapt de asteptare pana la rasp.amniocentezei.I-a iesit bine si are un baietel de 1 an si 4 luni superb.Daca as fi fost si eu mai tanara nu as fi facut-o caci nu aveam motive de ingrijorare decat varsta mea,Rh-ul- si acest timp de 10 ani in care nu am ramas deloc insarcinata.Daca D-zeu mi-a dat acest sufletel acum cand nici nu ma asteptam macar sa fie bine si nu cu sperante desarteVrem tare mult si ne-am dorit al doilea bb pentru a avea si fetita mea un frate sau o sora sa nu fie singura.Acum suntem foarte multumiti de si cu incredere multa speram sa fie bine.
V-am plictisit destul cu ditamai cearsaful!Vape toate Mihaela

Mihaela, mamica Andrei 13+ si 19+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_g spune:

BUNA,DRAGELOR!
cam tarziu azi,dar am fost ocupata putin de dimineata,iar la intoarcere am dormit ca nu ma simteam prea bine.am fost cu autobuzul si m-a cam "zgatait".
DANA-bun venit la ciripeala.sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos.frumoasi miri!
ma duc sa citesc capitolul trecut ca ati ciripit azi nu gluma...
pupici la toate randunicile

diana_g 21+
http://community.webshots.com/user/diana_gardus
<a
http://bd.lilypie.com/NFaMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Salutari!
SIMONETTE sa-ti traiasca LUCA!
CAMI tinem pumnii!
ALINA bine ai venit!
ELA esti o draguta ca intotdeauna,tu nu uiti de nimeni
pup si celelalte fete:SOVI,ELARA,KITZY,RALUCA ,DELFINUTZA,MIHUTZA,CORY,RIRIAN,MARIA,MONICA, DIANA,GBUTUCICANATY,CRISTINA GOJI,MAMI PAPA TOT,[red]PIDANA,SERRY ANN

blankar18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

gata am revenit... asadar sa continui...
Simo sa iti traiasca frumusete de Luca!
Sovi ce am ras de papagalul ala, si omul meu la fel...
Ursuleata scrie repede inca 5 mesaje si vb in timp real dupa aceea, nu te supara pe noi... e fara sa vrem...
Adriella bine ai aterizat si tu alaturi de noi... sarcina usoara si bebe sanatos
Cristina ce frumos l-ai educat ...
rox-dox si asteptam vesti bune!
DAna sunteti superbi... sigur iese bebe frumos!
Clau multu de noul capitol!
si restul de randunici! ma duca sa pap laptic!


Mihaela 17+
Pozici
Bebitzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Va salut, randunele! N-am uitat ca ieri am zis ca pun poze cu burtica, asa ca le vedeti aici: http://community.webshots.com/user/numeioana

Pupici!

Ioana
21+David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Scuze, ca nervoasa fiind inca am uitat sa va spun ca ma simt bine totusi.Am niste contractii usoare, niste intepaturi din cind in cind dar....sper sa treaca pina miine.Pupici Mihaelei care era ingrijorata si punea intrebari la obiect..dar eu, din cauza nervilor am batut cimpii cu sistemul sanitar.
Cam asta...si sa nu uit:Dana, f frumoase poze.Esti curajoasa, ai plecat in lume cu un barbat un pic "altfel".Bravo tie,ignori "gura lumii" presupun.Pupici...


Simona,mamica de Teo (14 ani) si poate 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ioana ce burtica ai....
Iti sta bine cu ea.


Eu trebuie sa ma duc sa-mi caut ceva pt o nunta pe care o am sapt viitoare, ca nu ma mai incape nimic din ce aveam mai elegant

13 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Cu mare emotie ma alatur si eu soacrelor mari. Adica ne-a aratat niste coiutze de toata frumusetea.Doctorita mea zice ca e perfect la toate masuratorile si nu mi-a recomandat niciun fel de test suplimentar. Deci am scapat de TT, DT si alte T-uri. Da Doamne sa fie bine. Si pt puiutii vostri la fel. Va pup pe toate si multumesc celor care s-au gandit la noi.

Cami, mamica Alexandrei(5,5 ani) si +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Felicitari Cami33!!!, sa creasca coitzele si mai mari si sa aveti un baiat frumos si sanatos!!!

Mimonix...mey randunico...prin ce-ai putut trece azi! Eu cred ca muream cu cineva de gat...iar diferentza aia de 3 milioane nu o mai plateam! Spuneam saplateasca cine a uitat sa ma anuntze ca n-am bani in plus la mine! Linisteste-te si stai cumintzik in patuc sa se calmeze si bb

Ioana...mie imi place burtik! Si tu esti tare mandra de ea...bravo!

mami de Luca si 21+ cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

MIMONIX nu te mai enerva ca asa-i la noi ,dar macar la particular nu ar trebui sa fie un pic mai alfel totusi?bine ca platesti o gramada de bani. Iti tin pumnii sa iasa bine rezultatul ,bebele sa fie bine ca asta conteaza

CAMI sa-ti traiasca printisorul!
Abia astept sa ma duc si eu la eco saptamana viitoare ca poate se craceste si pruncul meu sa vad ce are intre picioare.Eu nici acum nu simt nici o miscare,is nesimtita?

blankar18

Mergi la inceput