*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (45)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor eu merg la nani.
Va pup si va doresc o zi buna.

My Baby Development29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nadia La multi ani sa ne traiesti! De acum incepe tineretea Dai si tu ceva de baut De mancat, abia mi-am umplut burtica!
'Neatza, fetelor, va pup pe toate
Lala felicitari pt cele 29 de saptamani La cat mai multe!
Gina multa sanatate, aveti mare grija de voi

29+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Gina. Sincer?! Ar fi si culmea sa ne zica ceva! Si chiar daca ar face-o, aia e! Noi ne-am decis la Maria Ilona sau la Denis. Prietenii nostri si finii nostri au zis ca mai bine ca e fetita, ca lor nu le place Denis. Aia e, tough luck! O sa-l iubeasca mai putin sau ce?

Iar amenintari de genul daca nu ii puneti nu-stiu-ce nume, nu avem grija de el... din partea socrilor sau a parintilor... Ne lasa rece. Eu as raspunde (chiar daca ar fi vorba de ai mei) "puteti chiar sa nu veniti sa-l vedeti, pentru ca oricum numele tot asta ramane!". Suntem destul de independenti si fermi pe pozitie. Iar cu sucire de mana nu prea merge la noi.

Si oricum... noi nici nu vrem sa aiba nimeni grija de copil, adica sa nu stea cu bunicii. Plus ca mamele noastre mai au vreo 8-9 ani pana la pensie. Deci nici nu pot sa se ocupe de copil/copii. Daca voua va place extrem de mult un nume si credeti ca ar fi potrivit pentru copilul vostru sau ca o sa-l reprezinte, eu zic sa nu cedati presiunilor. Hic, , parerea mea!


quote:
Originally posted by Gina M
Apropos de nume, desi saptamana trecuta am fost tare fericita cand a sugerat sotul sa nu renuntam la numele 'David' din cauza discutiilor iscate mai apoi, am privit si realizat impreuna ca ar fi bine totusi sa fie ceva diferit.
La mijloc este tata socru care tine mortis sa-i punem macar numele mijlociu ca si al lui.Colac peste pupaza mama soacra, (o femeie scumpa de fel)ne-a aruncat mai in gluma mai in serios pastila pe care i-a aruncat-o ei soacra sa cu 40 ani ++ in urma.Aceea ca:"Daca nu i-oti pune numele lui tata'tu n-o sa va avem grija de el!".Dar la cat de asteptat este cred ca, o sa-l pupe pe toate partile.
Oricum, decizia finala o vom face abia atunci cand voi naste si il v-om vedea.Pana atunci v-om tot putea medita, studia si cauta sa formam combinatia potrivita.
Ai vostrii parinti, socrii, bunici, strabunici (daca aveti) ce zic cu privire la numele pe care doriti sa i le puneti puisorilor?!


My Baby Development29+[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata fetelor!


Nadiapetcana La multi ani fericiti, sa fii fericita si mandra de varsta pe care o ai, stii cum se spune e plinatatea si maxima frumusete a femeii (bineinteles, fac si eu 30 de ani la anul, de aceea o spun cu atata foc! )

Lala, felicitari pt cele 29 de saptamani, de saptamana viitoare... AMR!

Cu cata emotie citesc la fetele de octombrie noiembrie! Au inceput nasterile! Si eu ca si Alina ma gandesc ca sunt printre cele mai inaintate de la noi si am asa emotii! Abia astept sa imi tin in brate puiul!

Gina, imi pare rau pt fetite, oamenii sunt de-a dreptul inconstienti, sa vii intr-o ca sa cu copii bolnav!

Louiza uite un pt maseluta ta! Baga calciu la greu dar numai in combinatie cu magneziu ca sa nu ai contractii, eu din luna a treia iau in continuu capsule de calciu magneziu zinc pt ca aveam deficit de calciu si iau si acum in continuare, nu am nici o problema si calcemia e ok acum. Altfel vai de dantura noastra !!

Felicia, cam rar pe la noi, nu ne mai iubesti???

Fetelor, eu vreau sa vin in decembrie la Baby Expo! Dar nu stiu daca o sa ajung totusi pt ca voi avea.... 38 de saptamani... nasc pe-acolo!

Pupici,
Angelique 30+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Nadia , la multi ani !!! Sa fi sanatoasa, fericita, norocoasa si voioasa !

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Fetelor, neata! Ignoranta de mine nu stie ce sunt aia chiloti de unica folosinta. Adica, evident, numele imi spune totul , dar as vrea sa stiu de unde i-ati achizitionat sau daca au ceva special - adica arata intr-un fel. Si de ce ati ales de unica folosinta? Ca vata nu tine prea bine? Si te poti pata? Enlight me, please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Creata, eu am optat pt chiloti de unica folosinta ca sa pot sa ii arunc dupa aia Asadar din considerente practice Poti da search pe google si o sa gasesti mai multe site-uri de unde poti comanda

EDIT: pe site-uri sunt si poze

Pupici,
Angelique 30+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

mersi mult Angelique, o sa o intreb si pe doctora sa vedem ce zice ca daca o tin asa pana inianuarie ma lasa bubulina fara dantura. Si stai linistita ca sigur momnetul in care o sa-l ai pe bebe in brate va sterge tot.
Bine eu acum vorbesc cand cum i-am zis ieri si alinei mi se imoaie picioarele cand vad AMR-uri.

Louiza 26s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Neata zuzici.
Nadia LA MULTI ANI ,FERICITI!!!! Sa fii iubita, fericita, sanatoasa si fie ca toate dorintele sa devina realitate. Iti doresc sarcina usoara pana la capat si o nastere la fel.
Gina sanatate micutelor. Ai grija sa nu iei si tu raceala.
Lala felicitari pentru cele 29 saptamani.
Louiza sper ca maseluta sa te lase in pace...desi.. nu inteleg, de ce nu ti-a facut anestezie? Aici se fac, cu o substanta mai usoara,care e ok in sarcina .

Noi astazi vom fi un pic bagati in priza..sotul a pelcat de la 8 dimineata, sa faca programarile pt trimis masina, luat bilete,impachetat casa. Apoi, la 12:30 tb sa plecam cu pisicutele la vaccin. Daca ar sti saracutele ce le asteapta...

Va pupic dulcic si va doresc o zi superba.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 22+

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Angelique, cum sa nu va iubesc? Problema e ca am net doar la birou (deocamdata) si cum volumul de munca e destul de mare (hartogarii cat cuprinde biroul), nu prea pot naviga pe net cand vreau eu. Dar cand intru, citesc din urma cat pot, va tin la curent cu ceea ce mai fac si incerc sa conversez in putinul timp cu voi.
Apropo, joia viitoare am programare la eco 4D - abia astept sa o vad pe bebelina! tuturor!


Felicia, 22+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput