Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

...????????.....


Oana,mami de bebe Aaron(21.07.07)si Iosua(5.10.2005)





"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetelor,

o ca sa incepem ziua in forta.
Referitor la subiectul calatorii si noi planuim una la sfarsitul lui ianuarie in tara sa facem botezul. Avem lapte la purtator si ma gandesc sa cumpar un patut portabil. In rest haine ser fiziologic si papers.

Eu ma intorc la munca dupa un an. O sa o las pe Catarina la cresa sau o alta alternativa la cres aici e o femeie care are grija de 4 copii de luni pana vineri, e chiar mai ieftin ca, cresa dar eu prefer sa mearga la cresa.

Astept sa vad unde imi gasesc astia loc. Insa au obligatia sa imi ofere ori un loc la cresa ori o bona. Aici copii intra la cresa de la 6 luni iar la gradinita de la 2 ani si 9 luni.

Anya La multi ani, multa sanatate si fericire! Asculta de mami.
Sa aveti o zi buna!

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multe luni arina de anya,maria de monjoum si elisa de mine!ole azi avem 4 luni!

alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata! La multi ani sarbatoritelor zilei - Arina, Maria si Elisa! Sa cresteti mari, frumoase si destepte, Cosanzenelor!

Noi am dormit destul de bine, nu ne-am mai trezit la 2 ore ca in noptile trecute ci iarasi la 3 ore, ca in prima luna de viata. Eu m-am reobisnuit sa dorm fara lumina de veghe, fiindca vad ca Miruna n-are niciun stres, cu sau fara lumina ii e perfect egal. Recunosc insa ca stau cu urechile ciulite si-i pandesc respiratia mult dupa ce ea a terminat de mancat si doarme dusa. In fine... Sper ca azi sa fie soare afara, sa putem iesi un pic la aer. Ieri a fost o zi asa de urata, de toamna ploioasa...

Va pupam pe toate!

Mami Lia si Miruna Demetra (8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

buna dimineata!
pfui, ce vreme ma cam deprima.
la multi sarbatoritelor zilei! si la multi ani si anyei! tuturor le doresc sa creasca mari si frumoase si sa isi bucure parintii!

noi am fost ieri la ortoped, care nu i-a mai facut ecografie, motivand ca la varsta asta nu e mai e relevanta. iar dr. stamate, la care am mers prima data pentru ecografie, e in concediu pana la sfarsitul lunii, deci nici nu mai pot sa ii fac in tara ecografie. oricum ortopedul la care am fost aseara a consultat-o si mi-a spus ca din ce vede el, problema s-a rezolvat, soldul nu mai e luxat, dar trebuie tinut sub observatie, sa nu revina luxatia. adica n-am inteles: ori s-a vindecat, ori nu? cert lucru e ca i-am dat jos hamul de aseara, programul de plans s-a redus de la doua ore la una si am o biciclista .
biciclista vrea sa o bag in seama, se mataie din camera cealalta
va doresc un weekend frumos, chiar daca vremea nu tine cu noi! (in bucuresti, poate in rest e mai frumos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Kay, nu stiu cate calorii are laptele Humana HA, dar poti sa dai un telefon la Vavian Pharma (021 2125228) sau sa trimiti un mail la office@vavianpharma.ro sa-i intrebi pe ei. Datele le-am luat de pe site-ul Humana, www humana ro. Ei ar trebui sa stie sau sa se poata interesa. Multa sanatate Soniei!

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

ACUM REVIN CU EXPLICATIILE.AM CREZUT CA SUNT INSARCINATA,DOUA SAPTAMANI AM FOST BOLNAVA PT.CA NU AM AVUT CURAJ SA FAC UN TEST...IERI MI-AM LUAT INIMA IN DINTI SI L-AM FACUT-NEGATIV.NU CA NU M-AS FI BUCURAT DE UN NOU BEBE,DAR TOTUSI NU ATAT DE REPEDE.
EU LUNA TRECUTA AM AVUT MENSTRUATIE,SI LUNA ASTA NU,NU STIU DE CE,DAR PROBLEMA E CA S-A SPART PREZERVATIVUL-NU STIU CUM,SI DUPA MINE ERAM IN PERIOADA FERTILA,NU VA INCHIPUITI CE ERA IN SUFLETUL MEU CAND ANM VAZUT CA NU MAI VINE MENSTR....DEJA MA INCHIPUIAM CU BEBE MIC SI UNUL DE 11 LUNI...
DAR TOT SUNT NEDUMERITA DE CE NU MAI AM LUNA ASTA,SA FI FOST NUMAI O SCURGERE?VOUA VI S-A INTAMPLAT ASA?
LA MULTI ANI SARBATORITILOR.
NOI MAINE FACEM TREI LUNI,SI DEJA VREM SA STAM NUMAI TONTOROI.

Oana,mami de bebe Aaron(21.07.07)si Iosua(5.10.2005)





"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

va multumesc mult pentru urarile adresate anyei . mi-au mers la inima.

astazi serbam ce-a de-a 4-a luna a arinei (la multi ani si pentru "colege", special pentru bulina elisa).
mi-e frica sa o cantaresc sa vad cat a mai luat in greutate, dar pana diseara ma incumet eu . as spera la un 5900, dar mai vedem. ea arata f bine, gangureste si chiuie de ne acopera pe noi, zambeste cu gura pana la urechi si are momente cand sta cumintica in pat, se joaca, urmareste ratele din carusel. mai are momentele ei de urlete, in special seara. de mancat...mai subtire. ia 3 guri de lapte si apoi lasa sanul si se stropeste pe fata, pe gat, pe hainute...dar asta e. se chinuie sa se intoarca pe burta, dar nu ajunge bine deocamdata. e timp. o lipesc de mine si ma trage de nas, de par, ma umple de bale...
sa nu va mirati, dar eu as prefera sa se trezeasca mai des noaptea! stiu ca pare ciudat, dar in ritmul in care mananca ea, imi scade productia de lapte si ma mai mir ca nu creste bine. se trezeste o data pe noapte, rar de doua ori, suge juma de tzatza si se culca. pai asta e masa?!


si eu vreau la intalnire!!!!


kay, nu stiu sa-ti raspund la intrebare, dar iti spun ca urmaresc cu sufletul la gura povestea voastra. sa va ajute Dumnezeu sa reusiti, iar sonia sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii.


am vazut pozele fetitei lui bondac, frumusica foc. are un "look" exotic, cu ochisorii aceia migdalati.

frumoasa foc si fetita ta, mita. cred ca ti-am mai zis.

am admirat-o si pe miruna lui siminoc si pe mirunica liei. doua papusi.sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani anya si arina cu intarziere si de la noi! Sa fiti sanatoase, norocoase, intelepte si frumoase (fara indoiala) si sa-i bucurati pe parintii vostri! Milioane de pupici!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_kento spune:

Buna ziua si dela noi
Spun si eu La Multi Ani!! sarbatoritelor care au inplinit 4 luni,multa multa sanatate,sa cresteti mari si saduceti numai bucuri si fericire parintilor vostri.
Despre noi ce sa va spunem,suntem cam smiorciti ziua si cu 2-3 treziri pe noapte pt a papa si apoi nani.Piticutul meu la 2 luni si jumatate are deja 6.800 si mami este asa fericita finca crestem doar cu tatzi si nimic altceva
Osa incerc sa pun si eu citeva poze cu strumfelul meu sper se reusesc.

Mergi la inceput