Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Alina, "la multi ani " pt. Anya, sa creasca mare, frumoasa si fericita alaturi de familia ei minunata.Claucia, ti-am admirat d-ra frumoasa. Noi am mers cu sarah la munte cand avea 3 luni.(am petrecut acolo revelionul). Am plecat cu juma de casa dupa noi, dar d-ra s-a simtit f bine;a mancat cum manca de obicei, a dormit toata noaptea si se pare ca i-a priit aerul curat de Brasov. A fost defapt una din cele mai reusite vacante de iarna si-mi aduc aminte cum le scoteam pe fete la aer(pe anya si sarah) la minus cateva grade bune si cum pe 1 ianuare ne-am aventurat cu ele pana in Poiana. Odata ajunse acolo ne-am decis sa ...urcam pana la Cristianu' Mare cu telecabina. Ce zapada acolo, ce vant dar mai ales ce amintiri frumoase!!(intre noi fie vorba nici n-am vazut alti copii pe afara pe gerul ala) Nu numai ca noi ne-am distrat ca-n tinerete dar si fetele au luat bine in greutate si n-au racit; Pe Ines am carat-o de asemenea dupa noi in fiecare week-end si daca ar fi sa plec cu ea pt. cateva zile nu m-as da in laturi. Nu stiu insa cum suporta bebelusii diferenta de fus orar. sarah avea 10 luni cand am venit In montreal si m-am temut ca programul ei de noapte se va da peste cap insa ea a dormit bine inca din prima noapte aici, spre deosebire de noi care ne-am acomodat mai greu. lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Anya - La multi ani pentru Anya mica sa fie sanatoasa, norocoasa si sa dea Dumnezeu sa i se implineasca toate visele!

Si evident pentru toata familia voastra tot binele din lume!


http://www.flickr.com/photos/10678611@N07/?saved=1


Carmen si flacaii Stefan si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mita.2000 spune:

Claucia ce printesa!!! aveti niste rochite trasnet! mi-au placut la nebunie.

rferitor la concedii cu bebeii - noi nu ne-am incumetat inca! cred ca vom pleca cu ea abia la vara - am vrea in grecia - creta! pana una alta o sa fugim noi doi de revelion 4 zile si o vom lasa cu bunicii! sper sa se descurce...

http://www.flickr.com/photos/15173416@N06/sets/72157602520632971/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Noi miine plecam la munte in formatie completa ,adica noi doi si cei trei iezi .Impresii va spun dupa .Deocamdata sunt inca la faza pregatirii bagajelor .Stam doar 2 zile ,dar nu stiu daca mi-ajunge portbagajul masinii pentru toate

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

mita, e tare frumoasa Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani printesa anya!sa cresti mare, frumoasa,sa ai noroc in viatza,sa-i bucuri pe ai tai!alina sa-ti traiasca "pata" cea mare maine ti-o felicit si pe cea mica.

alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna seara,

sunt o mamica de mai-iunie 2007 si as vrea sa va intreb daca foloseste cineva HUMANA HA1. m-ar interesa numarul de calorii, daca foloseste cineva laptele asta.

multumesc si sanatate strumfilor vostri !

oana

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000 euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Anya printesa mica si frumoasa la multi ani!

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

o noapte linistita tuturor mamicilor si un somnic dulce puiutilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Valen, Mita, multumim pentru aprecieri! Si mie imi plac tare rochitele, si imi imaginez ce frumos stau pe o fetita care sta in picioare! Abia astept sa creasca printesa mea, sa stea in piciorusele ei cu dresuri, sa o imbrace mami frumos. Insa, imi pare tare rau ca hainutele raman atat de repede mici, si imi plac asa de mult...

Valen, mi-a placut cum ai povestit despre revelionul la Brasov cu copii mici cu telecabina in aerul tare si rece de iarna. Imi este oarecum dor de iarna, desi mi-ar placea sa mai fie soare o perioada, sa mai scoatem piticii la aer. Dar si Craciunul cu cozonaci (nu fac eu...) cu colinde si caldura in casa are farmec. Abia astept sa impodobesc bradul si pitica mea sa seta in fundulet si sa priveasca si sa gangureasca

Oana ce frumoase pozele de la Neamt!!! MI-au placut foarte tare, ce caldura emana poza cu tine si bebe pe pat in cabana!
cel mai bine cu lapticul la purtator, cel mai comod si mai e si gata incalzit , din pacate eu ma deplasez cu arsenalul de biberoane, nu e mare lucru, am un rucsac separat.
Cu pampers, servetele, hainute, paturicix2, aeroterma (nu stiu cat de cald va fi in camera), bouncer, carucior, pantalonasi grosi, puloverase, body x 2, caciulite x 2, dresuri grosute x 2 (fara rochite din pacate...).
Hai ca am scris aproape tot bagajul Alessiei, ca e si ea persoana cu drepturi depline in casa. Numai sa faca fata masina arsenalului de bagaje si toate numai pentru 2 zile.

Anya, cu intarziere si trecut de data in cauza (dar pentru ca nu am dormit, tot vineri se considera) LA MULTI ANI printesei ANYA sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii si motive de mandrie.

Somn usor si ore mai multe legate de somnic pentru pitici noaptea ca sa doarma si mamicile un somn odihnitor si bun.

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

Poze cu printesa mea Alessia

Mergi la inceput