Gravidutze si mamici din CLUJ - 26

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pentru mamicile care au nascut la Gine 1,voi cate hainute i-ati pus lui bebe????Ajung 4 body-uri si 4 salopetute????Caciulite sa-i pun???

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel37+ Beatrice Alessia
AMR 19 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam fetele :)
Ripley, tare m-a bucurat ce ai zis apropo de Diculescu, cum eu o sa nasc cu el iti dai seama ca orice imi spui despre imi prinde bine.
Si eu vreau sa stau in camera aceea, sper sa fie libera.
Cit i-ai dat la Diculescu, care sunt scorurile acum?
I-ai dat inainte sau dupa?
Eu sunt un pic stresata pentru ca intre 26 oct -3 nov Diculescu nu este in Cluj si mi-a zis sa ma duc sa ma prezinte la Mihu daca cumva se intimpla ceva, sper sa nu....

------------------------
Flory 36+ Joshua Raphael
AMR 4 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Am fost la medic ci ca bebe ie cu caputu in bazin ,colu sa cam deschis doctorita a zis sa mai steie macar pana saptamana viitoare ,eu sper sa steie macar inca 2 saptamani ca ie cam micuta 2500 artrebui sa mai creasca
iko+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

pai cristina nu zici tu nimic???? la multi si fericiti ani pentru vladic! sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!

ramonella - eu zic ca ajung!

pufulet - si eu mi-am facut probleme cand dr mea nu a fost in cluj! important este sa stai linistita si sa te odihnesti cat mai mult si vei vedea ca va fi bine!

iko - mai ai inca un pic atunci! tinem pumnii!

e adevarat ca inainte de nastere cu 24 de ore bebe nu mai misca?

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

fetelor

eu am avut o zi reusita, am inceput trainingurile dar m-am incadrat si am si alaptat iar fetele au fost cuminti , acum au papat bine si dorm de la 9.

Pemidar intreba de dr in Cluj.eu sincer nu i-l recomad pe Butnaru, am fost pacienta lui demult e f ursuz si fumeaza si cand esti pe masa de nastere.s-a delasat mult si nu-l mai intere nimik parca.eu il recomand clar pe Muresan, e f ocupat si fetele stiu ca sunt subiectiva fiind buni prieteni asa ca le las pe ele sa mai recomande.

Delia, si Sofia a avut cam o luna micoza pe limbuca apoi a trecut de la sine.o sa fie ceva mai usor dupa ce va intrati in ritm dar intr-adevar e greu cu doi copii.dar si ff frumos

Raluca si alor tai pici!

Anca la Theodora ii dau Zuzu sau Cedra de 3,5% grasime, sau lapte de vaca de la tzara.din pacate de cand i-am scos sticla nu mai bea asa mult...

Oana, majoretele nu dorm

va doresc o noapte usoara

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

cristina - ma bucur ca ai doua fetite asa de cuminti! sper ca s-au refacut complet! multumesc mult de suport!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Delia - sanatate la piti si tie timp sa dormi nitel...uf ce obo tre sa fii...cand ma gandesc ce ma asteapta si pe mine...m-ai cam speriat cu faza cu a doua cezariana mult mai nasoala decat prima...dar va trece cumva.

Noapte buna fetelor!


Natalia 30+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata fetelor!
Cristina-la multi-multi ani puiutului tau, sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!!!!!!!!!!!!
legat de medici eu nici nu stiu ce sa spun
eu am nascut cu Muresan cu toate ca, Cruciat imi era medic, dar m-a lasat lui(stiind ca eram cu FIV si sarcina foarte greu obtinuta), iar Muresan ...ehhh, nu are rost sa ma repet. dupa parerea mea s-a grabit. nu m-a curatat ok dupa, dupa ce ca n-a avut rabdare ca placenta sa se elimine de la sine si mi-a tras-o si s-a rupt. atata din pacate am invatat si eu, si stiu. cand i-am spus lui Cruciat in fata, s-a eschivat si pana la urma a recunoscut. deci...dar de Muresan am auzit si bine!
de Butnaru stiu de la o prietena care a nascut cu el ca e super. dar in cazul respectiv, sunt foarte bunni prieteni si vecini, deci, poate din cauza asta si cum spune Ripley, nu-i ok.
mai revin
pupici la toate si sa aveti o zi frumoasa
Carrie- ma bucur ca te-ai descurcat. sa dea Domnu sa fie ok.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna dimineata!

vreau sa va intreb cum ati procedat dupa nastere, mai exact dupa epiziotomie... de fiecare data cand ati mers la baie ati facut dus si v-ati spalat cu apa si cu sapun? sau ati folosit servetele umede? sau cum?

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

`Neata, mamici!


Felicia, 22+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput