Mamici de noiembrie- decembrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Lol nu dragalaso, asud aici din greu inchizand la capitole si stergand la reclamatiile alea.
Pleeaaase, aveti mila nu mai puneti alte reclamatii ca albesc inainte de vreme stergand la ele.


Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

OANA eu nu am pus niciuna pe cuvant !!..nu stiu cat te ajuta dar uite un pupic sa-ti mai usureze munca

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
5 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Oana sorry eu am fost...ma apucase harnicia, din lipsa de ocupatie.
Vestea buna e ca am terminat
Scuze inca o data.

36+ si baby Kara

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Senchiu

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Roxana ... esti haioasa rau cu luatul de branula si iesitul la restaurant ...

Duminica am avut aici o petrecere surpriza care se numeste "baby shower" ... obicei extraordinar de util . Chiar povesteam cu o prietena din Ro ca bine ca romanii au importat Halloween-ul sau Valentine's Day ... dar de ceva care sa ajute mamicile ...pas.

Ideea petrecerii este: una din prietenele (la mine a fost cumnata-mea) viitoarei mamici organizeaza un party surpriza la care sunt invitate doar femei: prietene, familie etc. Se poate face acasa daca e mai putina lume sau la un restaurant daca e mai multa. Costa ceva, e drept, dar se pot imparti cheltuielile la o adica. Inainte cam cu o luna insa am fost si m-am inregistrat la un magazin specializat cu lucrusoare de bebei ... si pe lista am pus de la patut si carucior pana la botosei si babetici. Diferite lucruri, diferite preturi etc. Cand invitatele primesc invitatia la baby shower au acolo numarul sub care m-am inregistrat si la magazinul respectiv (e o retea de magazine de fapt ca sa aiba mai multa lume acces din diverse parti) pot sa vada toata lucrusoarele pe care eu mi le doresc pentru bebe. Si merg, aleg ceva, il cumpara si basta ... il aduc cu ele la party. iar pe masura ce se cumpara lucruri se actualizeaza lista, asa ca urmatoarea care cere listuta stie ce s-a cumparat deja si ce nu ... sa nu se dubleze. Iar partea frumoasa e evident la party cand dupa ce papa si beau (care cine ce are voie!!!) se desfac cadourile si iti vezi toate lucrusoarele ... Eu una am fost super incantata si de party si de cadouri ... as dormi cu toate lucrusoarele de bebe in brate daca as putea .

Aici e linkul pe care puteti sa vedeti ceea ce era pe listuta si ce am primit deja (ultimul tabel e cu tot ceea ce s-a cumparat):
http://www.toysrus.com/ControllerServlet?lastName=Dubovici&firstName=&state=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&x=0&y=0

V-am trimis asta si pentru ca poze cu lucrurile si hainutele bebitei n-am pus ... si ma gandesc ca poate poate intr-o zi o sa se poata vorbi de asa ceva si in Ro (chiar daca intr-o varianta mai incipienta). Multe lucruri sunt extrem de scumpe in Ro pentru bebe si un obicei ca asta ar ajuta enorm. E o imbinare de util cu placut!

Eh, v-am acum ca tre sa plecam la servici ...


Mara 36+ si Brianna
If God Is for Me, Who Can Be Against Me?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Roxano, las sa aibe moasa mana buna, tu ce treaba ai cu ea? Poti da banii si cu stanga ! Pt George tot cea mai frumoasa mamica vei fi!

Am pus la semnatura cameara Alesiei gata, mai asteptam pachetul cel mare ! Pe 24 aflam si noi cand.

Shery 37+ Alesia

my precious
camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mara, am citi de obiceiul acest de pe la voi ca este si la nunti in La cumparaturi in rochie de mireasa de S.Kinsela, super obicei, si emotionant!
Noi pe aici ne cumparam tot, ca-i mai sigur, asta daca nu avem o prietena cu copilas mai mare care sa ne dea cate ceva.
Daca nu, listuta si la magazin cu tine! De obicei putina lume te intreaba ce sa-ti aduca, si atunci nu te risti. Nu mai vorbesc de gusturi!
Eu mi-am cumparat tot, veneam acasa si ma emotionam din nou si lacrimam, ca-n magazin nu-mi permiteam!

Shery 37+ Alesia

my precious
camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Suuuperba camera Sheri ... Peretii m-au dat gata ... ce pacat ca am trecut de majorat si nu mai pot fi infiata ... ca tare mult mi-ar place si mie asa o camera ... dar acuma o las pe Alesia sa se bucure de ea ca-i mai micuta ... numa sa fie sanatoasa, mancacioasa si cuminte!

Noi suntem in lucru cu camera ... si speram ca pana la sorco o fi gata si aia ...

V-am ... si stiu ca pe cand vin diseara acasa iar o sa am capitol de citit ... ehe batem suta!

Mara 36+ si Brianna
If God Is for Me, Who Can Be Against Me?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MARA super party!! cred ca a fost super !!
SHERY de dat bani era problema?...se servesc ei si singuri ..le arat
doar unde e portofelul..frumoasa camera !! acum asteptati pachetelul
..sa fiti sanatosi !!
MARA esti geloasa pe iesirea noastra romantica??

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
5 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Sheritra este superba camera fetitei !
Sa o stapaneasca sanatoasa printesa

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput