Mamici de noiembrie- decembrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gata,am reusit!!!Le-am sterilizat.Dureaza cam 15 minute!!!Dar ma enerveaza ca nu se inchide calumea capacul.Nu ar trebui sa se inchida perfect????Ca la mine nu se inchide...

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel37+ Beatrice Alessia
AMR 20 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pussic, ce-i tot dai cu prematurii? Sa vezi ca o duci la termen, numai linistita sa fi, nu mai sta in ca-ti dau na-na !

Unde gasesc si eu o cadita roza super faina si mistoaca? Dar normala inauntru, ca am vazut la Mothercare dar aveau niste chestii ca dealurile prin ea, dupa o luna nu mai e practica. Da stiti cum sa fie, sa-ti vina si tie sa faci baita in ea !

Am calcat scutecele (mi le-a facut mama 100 x 100) si totu-i gata, ar trebui sa ma apuc de bagaj, da mi-i frica!
Mi-au venit si chilotii de unica folosinta, interesanti, mi i-am pus pe cap si-mi stateau mai misto, ziceai ca-s doctorita, masca la nas imi lipsea !
A, si tot de acolo mi-am luat si pungi parfumate de pus scutecele folosite (si urat mirositoare) pana le arunci la gunoi, sa nu puta a cah in camera sau masina sau pe unde o mai schimb (asta pana ajung la un gunoi).
Sunt 50 buc si costa 20.000 lei, mi-au inmiresmat dulapiorul. Si sunt micute ca cele de la piata, dar roze.

Shery 37+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Cine ma poate ajuta, vreau sa mai adaug niste poze pe http://flickr.com/photos/ si nu stiu cum sa fac (al treilea rand din semnatura mea). Stie cineva? Pussic, te bagi?

Shery 37+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..eu nu pot sa mai fac nimic cu branula asta..nu pot sa ma apuc de curatenie, nu pot sa dorm, nu i-am calcat hainutele la bebe..eu ce fac??...nici sa gatesc nu pot..noroc ca diseara a zis sotul ac ne luam unul pe celalalt de branula si en ducem la restaurant ca sa mancam cu mainile stangi sa ii mai facem si pe altii sa rada...daca ne vedeati aseara va prapadeati de ras..eu il spalam pe el(va dati seama spalat cu mana stanga) si el pe mine..suntem tari..sambata avem si noi programare la eco..de abia astept..azi e marti nu??..bleach....
..si eu tot sterilizator de la Avent am dar inca nu am incercat nimic cu el..chiar ma intrebam ce fac cu pliculete alea ..ce contin..inca nu am citit instructiunile...cred ca ar fi cazul sa ma apuc si eu de treaba calumea ca maine poimaine vine fi'miu si eu nici macar bagaj nu am..

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
5 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SA FIE CU NOROC NOUL CAPITOL!!! DOAMNE AJUTA SA VENIM CU VESTI BUNE DESPRE SARCINI LA TERMEN SI BEBEI SANATOSI SI VOINICI!! ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU!!

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
5 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Creem ... sincere condoleante si sa iti dea Dumnezeu putere multa sa treci peste. Stiu ce e in sufletul tau, eu mi-am pierdut mama anul trecut, la o saptamana dupa ce m-am casatorit iar tatal acum doi ani, inainte inca de a-i putea spune ca urmeaza sa ma casatoresc. Ca atare nici macar unul dintre ei nu au avut vreme sa afle ca vor fi bunici :(. Si isi doreau cumplit de mult! Golul lasat nu va fi niciodata posibil de umplut, dar bebele ce va sa vina in curand m-a schimbat efectiv si mi-a dat putere sa trec mai usor peste. Asa si tu acum, trebuie sa te concentrezi 100%la bebe mic, care va purta cu siguranta mai departe ceva din tatal tau. Sunt convinsa ca tatal tau si-a asteptat nepotica enorm de mult si macar a plecat impacat ca va veni pe lume in curand. Iar mai tarziu ea va invata ca bunicul e sus la DD si de acolo o vegheaza si se bucura pentru ea. O stea se stinge ... alta rasare ... Asa ca acum trebuie sa ai grija de steluta aia mica sa vina la termen, sanatoasa si papacioasa!




Mara 36+ si Brianna
If God Is for Me, Who Can Be Against Me?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetelor, va rugam nu mai trimiteti cererile de inchideri de capitole la raporteaza la moderator, acea functie este pentru raporta SPAM-ul si alte incalcari de regulament. Sunt peste 20 de cereri de inchideri de capitole acum si tot apar in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Hiu Oana, cand te-am vazut m-am speriat, am crezut ca ne certi pt ceva grav !

Roxana, nici tu nu ti-ai facut bagajul? M-am mai linistit.. Cde putin mai ai....

Shery 37+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..gata incep sa fiu si eu la zi cu cititul....
MARAD
ANCUTZA..mama ai patit cum am patit eu sapt trecuta la eco...vrei sa-ti spun DPN-ul meu??...6 noiembrie
CREEM..sincere condoleate!!..ai grija de tine si de bebe!!!
BB YASMI....ce face buni??

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
5 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERY pei acum cu o mana ologita cum sa-l fac..plus ca tre sa calc hainutele.....asa ca asteptam..

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
5 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput