Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Betty, multa sanatate lui bb Mario. Tare ma bucur sa aud ca ati ajuns acasa si ca poti fi langa el. Stiu ce inseamna asta, pe mine ma termina cand nu eram langa Andrei.
Teo, felicitari si bun venit Mihnea Andrei!

Noi am ajuns ieri la spital iar, i-au verificat din nou nivelul medicamentului din sange lui ANdrei si se pare ca e tot scazut, drept ptr care de ieri au marit iar doza si speram sa dispara spasmele de la manuta, deja s-au mai rarit. Daca pana diseara nu dispar de tot, va trebui sa sunam iar dr si sa mergem din nou ptr monitorizare. Ma rog la DD sa dispara, ca asta ar insemna sa ne interneze iar ptr a-l pune iar la aparat sa-l monitorizeze.
Cam atat despre noi.
In rest Andrei se comporta ca un bb de varsta lui, e vioi, energic, zambaret. A facut colici si noaptea de la 2-6 nu doarme deloc, dar nu conteaza, mami are rabdare si il dragaleste ca stie ca e mic si nevinovat si il doare tare burtica.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, eu cred ca o sa merg in parc pe la 12-1 depinde de somnul lui bebe.
Ai reusit sa iei banii de trusou, esti tare..... noi trebuia sa sunam pe 27-28 sept ca sa-i luam si a uitat tati, drept urmare a tb sa mearga sa faca alta cerere la camera 15 ....si a ramas ca ne suna ei cand sa mergem dupa ei...... mai astept mult si bine, odata cu prima de nastere.
Am tot vrut sa te intreb, concediul pre/postnatal se impoziteaza?????????

La dr, eu am fost deja de 3 ori dupa nastere si de fiecare data am mers cu bebe, e drept l-am lasat cu tati in masina, dar sapt viitoare la controlul de 6 sapt care o sa fie 7 o sa merg singura cu el, si asa dr abia asteapta sa-l vada, l-a vazut in poze data trecuta, s-a suparat ca nu l-am dus sa-l mai vada si ea.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offf, la dracu!!! Fusei dpa cruiulitele de botez si am gasit numai porcarii. Nu mi-a dat prin cap ca astea se fac pe comanda si unde aveau modele mai sexy, erau gata abia saptamana aviatoare. Boggy a zis sa facem botezul vineri si sa ducem cruciulitele oamenilor next week... Hihihihihihi... Pana la urma am luat unele banale, ce pana mea sa mai fac?
Pentr fetele interesate, au niste modele superbe in pasajul de langa magazinul Cocorul. Tot acolo gasiti si modele super truper de invitatii. Preturile sunt mai mult decat acceptabile.

Rox, meniul la restaurantul unde fac eu botezul este 1 milion mancarea (apritiv, sarmale sau peste, friptura), cu fructe, tort si cafea. Plus 10 euroi pentru beuturica la dicretie. Basca faptl ca arata momos, momos, momos... Aviz fetele care cata localuri pentru botez. Am sa revin eu cu detalii.

De asemenea, pentru gagicile care isi cata tinute de botez - langa fosta fabrica de confectii Tricodava (Drumul Taberei) este un magazin micut unde au haine noi si second. La raionul cu haine noi au niste rochite si costumase dementiale, la numai 2-3 milioane. Aceleasi modele le-am vazut la Only cu 10 milioane. Daca stiti voi genul care se poarta acum, mai sobru, combinatii de alb si negru, cu pietre mari aplicate pe rever. Va spun sigur ca meritaaaaa!!!!!


Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

dupa o perioada de absenta am revenit.
cam suparata de data aceasta.
bebe e bolnavior.
nu a intrat in contact cu straini.a racit are rinofaringita acuta.
am fost astazi la medic cu el si ne-a dat la medicamente de ne vine rau.
nici nu stiu cum sa i le mai dau.
nasucul era infundat rau de tot si pe piept se auzea un fornait pe piept parca ii huruia ceva.
a avut niste secretii pe piept graoznice iar in ele era laptic branzit.
credeti-ma n-am vazut asa ceva in viata mea.
cand a dat-o afara mi-a umplut pumnul.

acuma ne chinuim cu medicamentele.nu- e invatat cu gustul si zau ca luam la siropele de numa.

mi-a interzis sa mai pun in nasucul lui pompita si sa mai folosesc batista bebelusului.zice ca e traumatizanta pt mucoasa si poate sa duca la insuficienta respiratorie in anumite cazuri.
noi le-am folosit pe ambele insa nu am avut probleme doar ca auzind ne-am speriat si incercam sa nu le mai folosim.

bietul meu bebelus mi se rupe inima cand il vad suferind.

of Betty ce necaz.multa sanatate.
Andrei de Roxana dragul de tine imi imaginez ce greu iti este.
Nana bine ca ati scapat cu bine.

astazi sunt 8 saptamani de cand am nascut of ce repede trece timpul.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

vreau sa le urez si eu noilor mamici felicitari iar micilor ingerasi bun venit in lumea noastra.
sa fie sanatosi si norocosi.


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

asa sa nu uit.

voi v-ati laudat cu lacrimi la bebe.
noi avem 8 saptamani insa cand plangem nu avem lacrimi.doar se umezesc ochisorii.dar nu curg lacrimi de crocodil.

mama ce obosita sunt si eu si sotul.de ieri noapte nu am mai inchis un ochi.toata noaptea trecuta am stat sa-l pazim pe Cristisor.
of bietul de el.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am citit astazi in Capraru ca de la 2 luni e bine ca inainte de fiecare masa sa dam bebelusului cate o jumatate de lingurita de suc de portocale pt vitamina C.

ati incercat careva?


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am asteptat am asteptat si tot degeaba.
nu am avut cu cine povesti.
si acum bebe plange deci la treaba.
va pup.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Afibebe scumpo, ai mare grija cu rinofaringita. Al meu a avut rinofaringita, iar mucozitatiile i-au coborat in plamani si incet incet a inceput sa se axfisieze plus ca din cauza mucozitatiilor a facut pneumonie virala interstitiala. Parerea mea este sa te duci la spital sa ti-l aspire macar o data pe zi ca sa nu faci complicatii. Multa sanatate.

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Uf, grea seara! Degetica a tipat aproape continuu de la 6:30 pana acu. NU s-a intamplat niciodata asta. Totdeauna tipa cu un motiv. N-a linistit-o nici muzica cu efecte magice, nici miscarea miraculoasa, nici baita. a tipat pana a ragusit si se auzea numai un harait, dar ea continua. Am obosit teribil si sunt cam ingrijorata...
A si vomitat. A mancat, a tipat cu tzitzi in gura, a scapat-o, a tipat iar, s-a innecat, am reusit s-o fac sa ragaie si tot a vomat. I-am luat sitemperatura rectal-37.4-, deci nu e cazul sa ma ingrijorez. Nasul infundat vad ca nu mai e. Nu prea stiu ce sa cred...
Si-am fost si singura pana acu 10 min.
Sunt franta. Cred ca in noaptea asta o sa ma ttezesc din ora in ora sa vad cum stau lucrurile, ca de program de masa nu mai poate fi vorba.
Pup si somn usor!

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput